Motocykl vs wzrost

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
iwek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: pt, 31 lip 2009, 15:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Motocykl vs wzrost

Post autor: iwek » śr, 5 sie 2009, 12:00

Witam Wszystkich.

Jestem bardzo swiezym uzytkownikiem dwoch kolek i zwracam sie do Was z prosba o rade. Jakis miesiac temu kupilem YZ250F z 2005 roku i dopiero teraz zaczolem odczuwac, ze nie jest mi na nim wygodnie. Mam 190 cm wzrostu i jak jade na stojaco to sie garbie, mam jakies podniesienie mocowania kierownicy o jakies 2 cm ale ciagle mi nie wygodnie. Jak siedze na motorze to tez wydaje mi sie, ze jest za niski. Gosc od ktorego kupowalem sprzet podkrecil mi pierscienie na amorze ale nie do konca (podobno amor sie zuzyje szybko jak bedzie odkrecone na maxa) zastanawiam sie czy jest w zbiorniczku jakis gas bo furka nisko stoi.

Czy sa jakies patenty np inne mocowania kierownicy, inne kierownice i inne amory na tyl zeby wysocy ludzie tez mogli jezdzic? Czy do swojej wagi 90kg powinienem miec inna sprezyne?

Z gory dziekuje za pomoc.

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl vs wzrost

Post autor: wardzioch » śr, 5 sie 2009, 21:24

iwek pisze: Czy sa jakies patenty np inne mocowania kierownicy, inne kierownice i inne amory na tyl zeby wysocy ludzie tez mogli jezdzic? Czy do swojej wagi 90kg powinienem miec inna sprezyne?

Z gory dziekuje za pomoc.
Pewnie że są :) Kiera http://www.sklep.motox.com.pl/index.php?cPath=265_76
90kg to nie jest jeszcze tak dużo żeby zaraz zmieniać sprężyny które oczywiście są dostępne na polskim rynku . Masz pewnie amorek do regeneracji albo po prostu do wyregulowania pod wagę i charakter jazdy. Ja ważyłem ponad 100kg i mi to nie przeszkadzało no ale jestem 5cm niższy.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Autor tematu
iwek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 0
Rejestracja: pt, 31 lip 2009, 15:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Motocykl vs wzrost

Post autor: iwek » pt, 7 sie 2009, 09:12

Dzieki bardzo!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”