Lekarz sportowy..

Jeśli nie znalazłeś kategorii dla Twojego tematu pisz tu.
Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Lekarz sportowy..

Post autor: Niosąca » wt, 17 mar 2009, 00:57

Witam, zna ktos dobrego lekarza sportowego, najlepiej z okolic Łodzi lub Wawy? Prawie pol roku temu mialm powazny wypadek, i potrzebuje opinii jakiegos dobrego lekarza co do powrotu do sportu. Lezalam po miesiac w dwoch szpitalach ale z jednego i z drugiego kazdy chirurg mowi co innego, wiec chcialabym zasiegnac rady lekarza sportowego.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: amator » wt, 17 mar 2009, 01:04

Witam , widzę ze jestes z okolic Łowicza . Proponuje zebys skontaktowała sie z chłopakami z klubu w Łowiczu i oni naprowadza Ciebie na przychodne sportowa gdzie sami robia badania lekarskie. tu masz link do postu , reszte juz sama dojdziesz viewtopic.php?f=5&t=10142. pozdarwiam :wink:i życzę szybkiego powrotu

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Niosąca » wt, 17 mar 2009, 01:14

patrz, na to nie wpadlam :) dzieki. Przy okazji mam kolejne pytanie, czy ktos wlasnie zna kogos kto wrocil do mx po takich obrazeniach jak peknieta watroba, sledziona i trzustka?(sledziony mi nie wycieli a na trzustce byla torbiel i ostre pourazowe zapalenie trzustki)

2T
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 6 lis 2007, 02:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: 2T » wt, 17 mar 2009, 02:53

Wiem że ludzie wracają po takich urazach do MX. I to można powiedzieć jako zawodowcy na najwyższym poziomie. Również w Polsce. Nie będę wymieniał nazwisk. Tylko że wszystko jest indywidualną sprawą ,każdy ma inne obrażenia i powinnaś wybrać się do dobrego specjalisty niekoniecznie medycyny sportowej, który na podstawie dokumentacji oceni ryzyko i możliwość uprawiania sportu. Zwykły lekarz od wydawania zaświadczeń raczej się do tego nie nadaje. A to że ktoś jezdzi bez śledziony nie znaczy że ty też możesz.
W Łowiczu masz starego wyjadacza motocrosowego Pawła Wizgiera który nie jedno widział ,słyszał i zna różne przypadki jakie spotykały zawodników ,więc myślę że powinien sporo podpowiedzieć.
Życzę pełnego powrotu do zdrowia i do MX.
Ps. Tak się zastanawiam, czy to się stało na motocyklu crossowym?

Jony
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 694
Rejestracja: wt, 11 lip 2006, 12:06
Motocykl: crossowy najlepiej
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków/ Kanada
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Jony » wt, 17 mar 2009, 10:04

Jeden znajomy miał takie obrażenia i juz nie jezdzi.

ALE BADZMY DOBREJ MYSLI!!!
Honda CRF250r
Yamaha YZ250F
Husqvarna TC250- enduro konwersja
Yamaha YZ125- najlepsza zabawka EVER

THE POLISH NIGHTMARE #715
www.mxFOLGA.pl
LIFESTYLE na FB

bubba
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: sob, 29 lip 2006, 12:54
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa-Anin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: bubba » wt, 17 mar 2009, 11:37

A mój kolega miał podobny uraz i musiał zaprzestać startów w MP ... teraz po wielu latach wrócił i znowu jeździ. !!
BLUE RIDER

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Niosąca » wt, 17 mar 2009, 12:35

2T pisze:Wiem że ludzie wracają po takich urazach do MX. I to można powiedzieć jako zawodowcy na najwyższym poziomie. Również w Polsce. Nie będę wymieniał nazwisk. Tylko że wszystko jest indywidualną sprawą ,każdy ma inne obrażenia i powinnaś wybrać się do dobrego specjalisty niekoniecznie medycyny sportowej, który na podstawie dokumentacji oceni ryzyko i możliwość uprawiania sportu. Zwykły lekarz od wydawania zaświadczeń raczej się do tego nie nadaje. A to że ktoś jezdzi bez śledziony nie znaczy że ty też możesz.
W Łowiczu masz starego wyjadacza motocrosowego Pawła Wizgiera który nie jedno widział ,słyszał i zna różne przypadki jakie spotykały zawodników ,więc myślę że powinien sporo podpowiedzieć.
Życzę pełnego powrotu do zdrowia i do MX.
Ps. Tak się zastanawiam, czy to się stało na motocyklu crossowym?
Tez wlasnie dlatego pytam o dobrego lekarza :) a pomyslalam o sportowym no bo on najlepiej powinien znac zagrozenia plynace z motocrossu. Zwyklych chirurgow pytalam kilku ale kazdy wlasciwie mowi co innego. Wczoraj bylam na rozmowie z moim lekarzem prowadzacym(poltora godziny go wymeczylam :D ) i dowiedzialam sie,ze na razie moge biegac,plywac i chodzic po gorach - jesli chodzi o sporty. Ekstremalne w tym mx i skoki odpadaja na razie na pewno. Cos wiecej ma mi powiedziec na kolejnej kontroli w czewrcu ale w miedzyczasie chcialam zasiegnac rady innych, no i zawsze lepiej uslyszec kilka opini i porownac(albo wybrac te najbardziej odpowiadajaca :wink: ). Co do tej sledziony to jak mowie nie wycieli, zrobili cos tam(nikt mi w koncu nie moze wytlymacyc co dokldanie, jedni mowia,ze zszyli drudzy,ze sie tego nie zszywa)jakis ryzykowny zabieg bo na ogol sie usuwa,zaryzykowali ze wzglad na mlody wiek bo u straszych osob bankowo by juz wycinali, no ale sie udalo a teraz podobno nie zle juz ta sledziona wyglada. Watrobe zszyli, no ale ona na szczescie sie regeneruje jak wiadomo. A trzustki sie nie zszywa, zdrenowali ja na ta torbiel a teraz ma sie zrastac(czy moze juz to zrobila..) tylko cos lekarz mowil,ze trzustka sie roznie zabliznia i moze sie zle zabliznic a wtedy sa jakies klopoty.
A Pawla kojarze wiec postaram sie z nim jakos skontakwotac.
Ostatnio zmieniony sob, 19 wrz 2009, 20:53 przez Niosąca, łącznie zmieniany 1 raz.

2T
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 6 lis 2007, 02:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: 2T » wt, 17 mar 2009, 13:40

Ano Paweł to chyba jest prezesem klubu crossowego w Łowiczu ,więc nie powinno być problemu by sie z nim skontaktować.
Niestety nie mam do niego numeru.
Może też znajdzie się ktoś na forum co będzie mógł polecić pewnego i dobrego lekarza znającego specyfikę tego sportu. W tych sprawach trzeba każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie.
Mogę jedynie jeszcze polecić byś weszła gdzieś na fora żużlowe, bo jak mi się wydaje zawodnicy żużla częściej ulegają podobnym kontuzją ,no i mają chyba dostęp do dobrych lekarzy.
pozdro

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Niosąca » wt, 17 mar 2009, 18:52

A nr do niego to chyba nawet mam, tylko musze pomyslec co ja mam go zapytac dokladnie :P
w kazdym razie wielkie dzieki za rady! :)

Setyk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 139
Rejestracja: pt, 18 maja 2007, 19:13
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grabów nad Prosną / Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Setyk » wt, 17 mar 2009, 20:07

A jak będziesz już wracała do jeżdżenia to na pewno powinnas zainwestować w pas nerkowy żeby trzymał ci to wszystko w środku ;)

Dabrowski
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 25 paź 2007, 20:14
Motocykl: YZF 250 #226
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa/Bielsk Podlaski
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Dabrowski » pt, 20 mar 2009, 16:13

Odezwij się do mnie na priv jeżeli chcesz kontakt do lekarza sportowego w warszawie. Zna się na rzeczy a i wie czym są motocykle i sport motocyklowy, a w jego grubej kartotece są najlepsi polscy zawodnicy Offroadu :)

Pozdrawiam.

Adziowy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 49
Rejestracja: czw, 18 wrz 2008, 14:56
Motocykl: Honda Cr 125, Suzuki LTZ 400
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lekarz sportowy..

Post autor: Adziowy » ndz, 29 mar 2009, 01:47

Dziwię się w ogóle że kobieta ma takie zacięcie do MX'u :P Z taką weteranką jeszcze chyba sie nigdy nie spotkałem. Bebechy na pół praktycznie wszystkie a Ona kiedy będzie mogła spowrotem jeździc :P Naprawde Podziwiam i życzę powrotu do zdrowia :P :) :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na kazdy temat”