Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Informuj, szukaj i zapraszaj na imprezy.

Strefa Zachodnia Klasy i Quady (liczę na uczciwość -2 opcje do zaznaczenia )

MX1/MX2
68
43%
do/pow 30lat
15
9%
Quady Tak
26
16%
Quady Nie
51
32%
 
Liczba głosów: 160

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: ecik » pn, 9 lut 2009, 22:11

Mi się podoba :).
Fajnie, że będzie możliwość jazdy z licencją nie robiąc licencji :P. Wystarczy 450 i może każdy spróbować sił :>.

MX2 - a na jakiej zasadzie będą dzieleni zawodnicy na dwie grupy? Jeżeli będzie zbyt wielu.

PS. Jedynie chłopaki z MX1 będą trochę niezadowoleni z połączenia z licencją (co niektórzy - bo wiadomo są szybkie osoby na 450 ale wolne też się znajdą).

Autor tematu
raf 250f
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 10:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wielko(a)polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: raf 250f » wt, 10 lut 2009, 20:32

Co to świetlanej przyszłości w/w planu jest jeden knyf o którego istnieniu przyznam nie wiedziałem ,ale starsi działacze mnie sprostowali .wg przepisów FIM nie można w jednym biegu puścić amatora z zawodnikiem z licencją .
Także połączenia (uatrakcyjnienie ) MX1 z licencją nie wchodzi w rachubę .
Ale jest druga strona medalu - w klasie młodzik cały czas puszczają amatorów z licencją :rolleyes: ( odbierając tym pierwszym chęć do jazdy )

Następna zapora moim zdaniem starsi nie lubią nowości jest w zapisach on line ( nie stali godzinę w kolejce do kasy)
twierdzą że się nie da , bo nie wszyscy mają internet :roll: ,bo przepisy fiskalne ( i tak KP bez numeru i pieczątki można użyć w wychodku ), a co najważniejsze twierdzą że niechętnie będziecie wpłacać kasę na tydzień przed bo jak coś się posypie albo kontuzja to będzie problem z odzyskaniem kasy -i tu mogę im przyznać rację .


Quady - propozycja (regulamin -min 6 szt stanowi klasę jak niem to do domu )
Następna propozycja Quady jadą na końcu dnia ( tylko co z czasówkami ?)

Z tego co zauważyłem PZM niechętnie patrzy na klasę Licencja w Strefie
a organizatorzy nie chcą rozbijać zawodów na dwa dni ( koszty ) ani pozbywać się ok 16 zawodników ( licencja )

Moim zdaniem żeby nikogo nie przetrzymywać od rana na torze i nie jeździć po Quadach
proponuję strefa motocross przyjeżdża od rana i normalnie młodzik ,junior ,weteran ,MX1 ,MX2.trening czasówki i po dwa wyścigi a Quady z licencją po nas ( krótsze kolejki do kasy rano , krótszy czas między czasówką a wyścigiem ,a licencja i Quady mogę się bardziej wyspać :) suma sumarum ostatni wyścig będzie o tej samej godzinie co zwykle

Jackob_M
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 01:46
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: Jackob_M » pt, 13 lut 2009, 22:19

Wielka szkoda że pozostanie tak jak jest gdyz zmiany powinny byc - bez zmian stojimy w miejscu i jestesmy znowu o rok do tyłu !!!!!!
Zawsze bedzie ktos niezadowolony - tak to juz jest ze sie nigdy wszystkim nie dogodzi ale nie można pod tym kątem patrzec organizując zawody.
Powinno się w tym roku zmienic kilka rzeczy chociażby po to zeby zobaczyc czy tak bedzie lepiej czy poprzednio bylo lepiej - i juz się bedzie o krok dalej, będzie się miało większą wiedze na ten temat i doświadczenie, pojawią się inne problemy i to też jest dobre bo pozwoli to wskazać lepsze rozwiązania na przyszłość !!!!!!

Wielka szkoda że pozostaje wszsytko po staremu :?

Autor tematu
raf 250f
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 10:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wielko(a)polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: raf 250f » pt, 13 lut 2009, 22:36

Do Jackob_M a założysz się , że będą zmiany :goodman: .
Po zebraniu wstępnym muszę powiedzieć że większa jest wola zmian ze strony PZMotu niż ze strony niektórych klubów :rolleyes: , tak że pogadajcie z reprezentantami klubów na zebranie główne 21,02,2008 ,bo po tym zebraniu to już będzie pozamiatane :axe:

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: amator » pt, 13 lut 2009, 23:04

podłącze sie do tematu chociaż jestem z warmii.
u nas w MO podział na klasy jest taki MX65(A+B), MX85(A+B), MX1 do 35 lat(B) poj pow 100 cm, MX2 pow.35 lat(B)poj. pow 100cm ,MXOpen(lic A)poj pow 125cm,
KJM - zamodnicy amatorzy bez licencji bez podziału na wiek i pojemnośc. opłata wpisowego 60zł

klasa 65 + 85 jadą razem , start i meta wspólna 15 min liczeni osobno.
klasa MX1+MX2+MXOpen, start i meta wspólna 20 minut liczeni osobno.
KJM 15 min.
Quadów mamy za mało więc nie jeżdza
Chcemy w tym sezonie jeszcze zrobic zmianę i dodać jedną klasę weteran pow.40 lat bo takich dziadkow jeszcze też mamy, a sam sie do nich zaliczam , i ma to wyglądać tak :
mx1 do 30lat, mx2 do 40 lat weteran powyżej 40 lat. Oczywiście wszystko będzie ok. jesli w klasie weteran będzie min 6 zawodników inaczej wszystko zostaje po staremu.
co wy na to? pozdrawiam :wink:

Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: Xeo » sob, 14 lut 2009, 20:51

Do "Amator":
Ja tu zadnych zmian nie zaobserwowałem, macie tylko MX1 MX2 dodane do klas wiekowych i nic po za tym, wszystko tak jak jest w strefie*
*plagiat, klon
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: SEBOOL » sob, 14 lut 2009, 21:04

Może i strefa to klon FUN MX CUP ale chociaż podliczyli generalkę w przeciwieństwie do FUNu!!

pozdr.
RS SERWIS

Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: Xeo » sob, 14 lut 2009, 21:23

Może i podliczyli, ale co to ma do rzeczy, nie zmienia to faktu że strefa to klon.
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

kubacr
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 74
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 20:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: kubacr » sob, 14 lut 2009, 21:53

Tak jak napisał xeo strefa to klon fmxwc .Jak my zaczynaliśmy robic ten cykl zawodów to pzm zamiast nam pomuc zaczoł nam utrudniać .Jak zrobiliśmy licencje toru to za rok jeden z panów z pzm stwierdził że ona jest juz nie ważna (paranoja ).I tak pzm stwierdził czemu nie oni moga zrobic takich zawodów amatorskich pod swoja egidą .I tak organizator się narobi i weżmie całą odpowiedzialność na siebie ,a laury zbierze pzm (jaja w biały dzień).W poprzednich latach byłem na paru spotkaniach w przedstawicielami pzm ale oni duzo obiecywali ale zawsze nic z tego nie wyszło.W moim przekonaniu pzm dąży do tego żeby wszyscy amatorzy zrobili licencje i płacili im godziwe składki.

Autor tematu
raf 250f
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 126
Rejestracja: ndz, 21 sty 2007, 10:53
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: wielko(a)polska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: raf 250f » ndz, 22 lut 2009, 14:12

No i mace coście chcieli (głosujecie na MX1 i MX2 ) a wasi przedstawiciele w PZM chcą żeby było po staremu .
Ja już wcześniej pisałem mnie to i tak nie dotyczy( Weteran rządzi :) ), a w starym systemie do o pow 30 lat to dzisiaj mogę z 95 % pewnością wytypować pierwszą piątkę w każdej klasie a reszta to typowe mięso armatnie .
A najwięcej trzęśli tyłkiem przed zmianami wszyscy ci którzy w tym roku przesiedli się na większe sprzęty ( bez znaczenia czy był w do czy pow 30 lat) żeby chociaż teoretycznie zwiększyć przewagę nad sąsiadem z którym nie mógł sobie dać rady w poprzednim sezonie :oops: .
Trochę to dziwne bo zawodnicy i PZM chcą zmian ale wasi prezesi nie ??!!
Ostatnio zmieniony ndz, 22 lut 2009, 19:12 przez raf 250f, łącznie zmieniany 1 raz.

FUNCKY
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 41
Rejestracja: sob, 3 mar 2007, 13:35
Motocykl: Yamaha yz250f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: FUNCKY » ndz, 22 lut 2009, 14:42

Ja cieszę sie ze bede jezdził z kolegami w moim wieku 450 czy 250 bez znaczenia no moze na starcie a pozniej tylko kondycja i umiejetnosci

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Strefa Zachodnia MX 2009 Klasy i Quady

Post autor: SEBOOL » ndz, 22 lut 2009, 16:35

Czyli rozumiem, że zostaje do i pow 30 lat?

pozdr.
RS SERWIS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o Imprezach”