Endurocross Atlanta 23.08.2014 Tadek wraca na szczyt

Informuj, szukaj i zapraszaj na imprezy.
Autor tematu
cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Endurocross Atlanta 23.08.2014 Tadek wraca na szczyt

Post autor: cr500r » ndz, 24 sie 2014, 09:20

https://www.youtube.com/watch?v=MlqZzUuwHQ0 Tadek powraca na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Patrząc na tempo Webb'a i Haker'a Tadek musi dawać z siebie 110% aby zrobić dobry wynik.


za orlenteam.pl

Tadek Błażusiak zwyciężył w czwartej eliminacji AMA EnduroCross, która została rozegrana minionej nocy w Gwinnett Centre, w Atlancie. Motocyklista ORLEN Team objął prowadzenie w punktacji cyklu.

​To był wyjątkowo emocjonujący wyścig. Natychmiast po otwarciu bramek startowych Tadeusz wysunął się na prowadzenie. Przez kilka okrążeń dyktował tempo wyścigu. Na kole jego motocykla jednak siedział Cody Webb, który bezwzględnie wykorzystał błąd Tadeusza, gdy ten zaklinował się na lewym nawrocie w głazach. Webb objął prowadzenie i to on nadawał tempo rywalizacji przez kolejne próby, a motocyklista ORLEN Team podjął się szalonego pościgu. Podczas szybkiej jazdy miał jednak problemy najpierw na „matrixie”, a następnie na prawym zakręcie w kamieniach. Webb zwiększał przewagę, ale Tadeusz się nie poddawał i płynnie pokonywał kolejne przeszkody. Wtedy Webb utopił motocykl w kamieniach na lewym zakręcie, a kiedy udało mu się już go wygrzebać przewrócił się na przeszkodzie ułożonej ze śliskich deseczek. Wówczas zaatakował Tadek, który z impetem przeskoczył konkurenta na kolejnej przeszkodzie. Webb doszedł Błażusiaka na „matrixie” jeszcze na tej samej pętli, Tadek jednak zaraz później odzyskał pozycję lidera i nie oddał już prowadzenia do samego finiszu.
- Miałem naprawdę dobry start. Później popełniłem mały błąd, przez który Cody objął prowadzenie. Ale wiedziałem, że mamy przed sobą jeszcze wiele okrążeń i że jeśli będę trzymał swoje tempo, to uda mi się nadrobić stratę. Udało się i dzięki temu odniosłem kolejne zwycięstwo, powracam też na szczyt tabeli i mogę uznać, że robota została dobrze zrobiona. To był świetny wyścig – powiedział Tadek Błażusiak.

Motocyklista ORLEN Team w czterech dotychczas rozegranych rundach odniósł dwa zwycięstwa, a dwa razy był trzeci.

Wyniki finał Ex Pro
1. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM
2. Cody Webb (USA) Beta +13,070
3. Colton Haaker (USA) Honda +15,656
4. Taylor Robert (USA) KTM +35,562
5. Geoff Aaron (USA) KTM -1 okr.
6. Kyle Redmond (USA) KTM -2 okr.
7. Max Gerston (USA) Beta -2 okr.
8. Ty Tremaine (USA) KTM -2 okr.
9. Wallace Palmer (USA) Christini -3 okr.
10. Bobby Prochnau (CDN) KTM -3 okr.
11. Ricky Russell (USA) Yamaha -4 okr.
12. Destry Abbott (USA) Kawasaki -5 okr.
13. Mike Brown (USA) Husqvarna -11 okr.

Punktacja AMA EnduroCross
1. Błażusiak 94, 2. Webb 93, 3. Haaker 92, 4. Robert 67, 5. Aaron 56, 6. Graffunder 51, 7. Gerston 50, 8. Prochnau 45, 9. Redmond 44, 10. Brown 42.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o Imprezach”