cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Informuj, szukaj i zapraszaj na imprezy.
Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » pn, 24 wrz 2012, 21:03

witam. chce wystartować w moich pierwszych zawodach . Mam kilka pytań bo sie na tym nie znam http://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/cc/reg ... 9.2012.pdf to jest regulamin . 1 pytanie . jesli termin zgłoszenia sie jest to 15 dni przed to czy mam jeszcze szanse sie jakoś wpisać ( dziś 24.09.2012 ) ? która klase polecacie dla początkujących ? o co chodzi z tymi matkami ekologicznymi ? czy jesli przyjade rano z motorem wpłacę kase zaprowadzę moto na sprawdzenie mogę juz startować ? proszę o odpowiedź ! do zawodów bardzo mało czasu , a ja nie wiem jak to zrobić :/ z góry dziękuję za odpowiedź . pozdrawiam

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: seba8121 » pn, 24 wrz 2012, 21:06

chodzi o taką mate Jest to po to żeby nie zanieczyszczać środowiska. Oleje etc.. zostają na macie a nie trawie...

Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » pn, 24 wrz 2012, 21:08

ale musze ja miec w każdym wypadku czy tylko kiedy naprawiam ? a wiesz moze co z tymi zgłoszeniami ?

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: Mohus » pn, 24 wrz 2012, 21:19

Zgłosić się możesz w dzień zawodów, co do maty to musisz ją mieć w parku maszyn oraz w depo jeśli masz zamiar tankować moto, nie potrzebujesz specjalnej maty, wystarczy np zwykły dywan czy chodnik docięty tak by się mieścił na nim w całości i żeby było trochę zapasu z każdej strony. Ja np używam odpowiednio dociętej plandeki i czy to na zawodach CC czy MX nikt nie miał zastrzeżeń do tego

Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » pn, 24 wrz 2012, 21:35

Dzieki .a jaka klase polecasz dla poczatkujacych ? A co z badaniami lekarskimi ?

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: Mohus » pn, 24 wrz 2012, 21:46

W sprawie klasy to za wielkiego wyboru nie masz bo albo lecisz w juniorach albo w senior 1, ja na twoim miejscu jak się łapiesz wiekowo na juniorów to w nich bym leciał

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: seba8121 » pn, 24 wrz 2012, 22:14

Co do badań, klasy i innych pytań najlepiej zadzwoń do organizatora i się upewnij co i jak.

Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » pn, 24 wrz 2012, 22:26

Mam 16 lat i jestem poczatkujacy . Jest cos takiego jak amatror?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: amator » pn, 24 wrz 2012, 22:53

mrmosiek pisze:witam. chce wystartować w moich pierwszych zawodach . Mam kilka pytań bo sie na tym nie znam http://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/cc/reg ... 9.2012.pdf to jest regulamin . 1 pytanie . jesli termin zgłoszenia sie jest to 15 dni przed to czy mam jeszcze szanse sie jakoś wpisać ( dziś 24.09.2012 ) ? która klase polecacie dla początkujących ? o co chodzi z tymi matkami ekologicznymi ? czy jesli przyjade rano z motorem wpłacę kase zaprowadzę moto na sprawdzenie mogę juz startować ? proszę o odpowiedź ! do zawodów bardzo mało czasu , a ja nie wiem jak to zrobić :/ z góry dziękuję za odpowiedź . pozdrawiam
Pomogę Ci trochę bo wiem jaka sraczka jest przed pierwszym startem.
Ten regulamin to "regulamin uzupełniający" i nic z niego nie wyczytasz musisz zapoznać sie z regulaminem szczegółowym zwanym zasadami rozgrywek . Jest w linku http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/cc ... eniony.pdf Przeczytaj wszystko uważnie szczególnie rozdział III (zasady udziału w zawodach CC)
Jest tam wszystko wyszczególnione w co musi byc wyposazony zawodnik .Mozesz startować wyłacznie w Pucharze Polski
Startując pierwszy raz nie musisz wysyłać zgłoszenia na 2 tygodnie przed zawodami , z resztą w cc nie karzą za nieterminowe zgłoszenie . Pamietaj ze musisz mieć wazne badania lekarskie od lekarza medycyny sportowej ,bez badań zapomnij o starcie , chyba zę będzie lekarz na miejscu to zrobisz badania na ten jeden raz . jesli jesteś nieletni zgodę rodziców.Rejestrujesz sie w biurze i zgłaszasz chęć zdania egzaminu na certyfikat - egzamin jest podstawą do pierwszego startu. Po zapłaceniu "obowiązkowych characzy" odbierzesz plakietkę , kostkę , harmonogram i mozesz podstawiać moto do odbioru technicznego. podstawiasz sprawny motocykl (hamulce, nie połamane klamki, wszystkie szprychy w kołach , numer startowy na odpowiednim tle zgodny z nadanym przez biuro podczas rejestracji, itp.) kask z homologacją zaczynająca się od numeru 05...
Po odebraniu motocykla jesteś juz jedną nogą w tym sporcie albo mozesz sie wycofać ale nie dostaniesz już zwrotu wpisowego. Potem o okreslonej w harmonogramie godzinie jest egzamin teoretyczny (Znajomośc Regulaminu sportu motocykowego http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/mc ... 60_str.pdf ) po zaliczeniu którego mozesz szykowac sie do startu.
Nie napisałeś ile masz lat ? jaki masz motocykl ? wiec trudno określic do jakiej klasy mozesz sie zapisać ale szczegóły są w zasadach rozgrywek CC na 2012rok. Start jest egzaminem praktycznym . Ukończenie jednego dnia zawodów daje ci mozliwośc wyrobienia sobie licencji "B" w sporcie morocrossowym. Żeby startować drugi i kolejny raz w zawodach musisz już mieć licencję , która jest niczym innym jak ubezpieczeniem. Wszystkie regulaminy ,druki, wnioski i pliki do pobrania znajdziesz na tej stronie w odpowiednich zakładkach http://www.pzm.pl/regulaminy/cross-country-2012 To tyle . Czas jazdy półtorej godziny z przerwami. Życzę powodzenia i dotrwania do pierwszego tankowania. :drinkers:

Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » wt, 25 wrz 2012, 15:58

dzięki . mam teraz problem z tym lekarzem .mam 16 lat i posiadam motorek pt husqvarna wr 125 2010

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: Majster128 » wt, 25 wrz 2012, 16:11

Do 21 roku badania u lekarza sportowego masz za friko i obowiązują one 6 miesięcy.

Autor tematu
mrmosiek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: pn, 30 kwie 2012, 19:47
Motocykl: husqvarna wr 125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice Suwałk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: cross country suwałki ! pomocy ! pilne

Post autor: mrmosiek » śr, 26 wrz 2012, 17:51

jeszcze 1 pytanie . co z tym certyfikatem ? jesli startuje 1 raz musze to cos miec? z czego sie do tego uczyć :P ? jakie są pytania ? czy jest cos jeszcze z czym moge miec wątpliwości ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o Imprezach”