OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Informuj, szukaj i zapraszaj na imprezy.
Autor tematu
Ryba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 17 lut 2008, 21:00
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: Ryba » czw, 12 sty 2012, 19:01

Przynależność klubowa - obowiązkowa od sezonu 2012

Według informacji płynących z ZG PZM od bieżącego sezonu będzie obowiązywać ustalona ustawą o sporcie zasada, że zawodnik startujący w zawodach pod patronatem PZM będzie musiał być zrzeszony w klubie. Tym samym zawodnicy, którzy od kilku lat startowali jako "niezrzeszeni" muszą zapisać się do jednego z klubów. Przy zapisywaniu się do klubów trzeba mieć na uwadze to, że:

1. Klub musi być stowarzyszony w PZM.
2. Klub musi posiadać aktualną, ważną licencję klubową PZM.


info z motoresults !!!!!!!!!

czy to jest zgodne z prawem ??

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: marek antczak » czw, 12 sty 2012, 22:34

PZM jest organizacja i sam ustala zasady , przepisy. Sa jeszcze tacy ludzie jak członkowie którzy wybierają władze wiec oni chyba przystają an takie przepisy. Martwi mnie jeden fakt ze wszyscy płaca wpisowe na zawody ale sami zawodnicy z podium dostają tylko puszkę blaszana i papier na podtarcie lub pamiątkę. W Niemczech jest podobnie ale każdy kierowca dostaje kasę za punkty (1 p = 2,5 euro) , które wypłacane sa na koniec sezonu i jest to jakaś gratyfikacja za wylany pot. No ale PZM musi zarabiać na prezesów. :butthead:

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: sebek1516 » czw, 12 sty 2012, 23:12

PZM to PZM ale kluby też żyją po swojemu. Swojego czasu jak byłem członkiem znanego w PL klubu X to zapłaciłem wpisowe. Ale nic z tego nie było, fakt jakieś treningi grupowe ale tylko jedne wakacje... A teraz pewnie tak wykombinują że dzięki tej przynależności będziecie zbierać pkty dla klubów i to im się będzie liczyć w generalce ;P Dla was to będą żadne profity ale kluby cos za to wyłapią ;) Ciekawe co zrobią z zawodnikami którzy wpadną na jedna rundę z Niemiec, Czech czy też Ukrainy...
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

Autor tematu
Ryba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 17 lut 2008, 21:00
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: Ryba » pt, 13 sty 2012, 12:45

dzwoniłem do PZM w Wawie i potwierdzili to ... obowiązek zrzeszenia się w klubie dla zawodników chcących latać w MP czy PP ... jak dla mnie to chamstwo i rzecz sprzeczna z wszelkimi prawami!! PZM sprawi że motocross i inne tego typu dyscypliny upadną !!

Rozumiem, że ciężko nie przeklinac w takiej sytuacji dlatego edytowałem post.
Pozdrawiam serdecznie Myrtin KTM

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: Mateusz_MX » pt, 13 sty 2012, 18:53

Monopol - PZM nie ma w PL konkurencji, dlatego wszystko co sobie wymyślą, przechodzi. Życzę sukcesów w nadchodzącym sezonie :lol:
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Autor tematu
Ryba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 17 lut 2008, 21:00
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: Ryba » pt, 13 sty 2012, 19:30

najlepsze że urocza pani w PZM nie potrafi podać podstawy prawnej do tej decyzji...

trak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 343
Rejestracja: wt, 9 mar 2010, 18:30
Motocykl: SX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań/Czerwonak
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: trak » sob, 14 sty 2012, 10:49

Nie ma co bić piany koledzy PZM ma tak skostniale żeby nie powiedzieć zakorzenione w komunie struktury, ze oni inaczej nie potrafią.
Ja bawilem sie kiedyś w sciaganie autem i po jednym sezonie było jeszcze gorzej niż teraz u nas.
Oni jak juz ktos wspomniał maja monopol i puki sie to nie zmieni a nie zmieni sie szybko to bedą robić co chcą.
Sport motorowy nie ma być jakaś elitarna dyscyplina, a do tego moze dojść.
Juz jest tak, ze niektórzy zawodnicy z dużych klubów sie pusza jak by byli conajmniej mistrami Europy.
Ale to inna historia.
Pozdro
Jarek
W garażu:
KTM SX 125 2t
YAMAHA XJ 600 Diversion
Lucky Star SP 300S
Było:
Kilka rożnych :)

sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: sopelnysa » pn, 16 sty 2012, 23:40

Koledzy, polecam czeskie serie zawodów gdy by PZM juz przegial totalnie, tam jest sprawa prosta - przyjezdzasz, placisz 400 koron i jedziesz, bez klubu czy z klubem obojetne - bez badan, do tego jeszcze talon na browara i kielbase po zawodach. Np Novacup, odpowiednik naszej strefy, a tak na marginesie - strefy zachodniej itp tez bedzie obowiazywac przynaleznosc klubowa jak ktos lata z licencja C??
#97

carmax
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 96
Rejestracja: śr, 21 kwie 2010, 22:58
Motocykl: YZF250 CRF450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: carmax » pn, 27 lut 2012, 23:13

ze 2 lata temu pewien starszy pan -byly dzialacz w PZM wlasnie wrozyl takie dzialanie wladz ...niestety jest to wynik "ugody" wiekszosci klubow i PZM-otu...obie strony zarobia wiecej kasy i za czlonkostwo i za starty .Pozostaje tym niezrzeszonym bulic dodatkowe $ za czlonkostwo i startowac w MP czy PP .......lub NIECH KTOS WRESZCIE STWORZY COS BEZ UDZIALU PZM !! jest w kraju tyle klubow z wlasnymi torami nadajacymi sie na MP ,sadze, ze bez udzialu pzmotu nawet sponsorow udaloby sie szybciej znalezc...co ja pisze...cholera , nie te forum o marzeniach.:|
szukasz nowych ,w dobrej cenie części samochodowych ? pisz na PW -profesjonalna pomoc ,maksymalne zniżki forumowiczom.

MXdawid#767
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 176
Rejestracja: sob, 11 paź 2008, 11:04
Motocykl: Honda CR 125 '04
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: MXdawid#767 » wt, 28 lut 2012, 08:28

mam znajomego który X lat temu działał w PZMocie. to były jeszcze czasy komuny. opowiadał mi trochę jak to wtedy było, pytał kto działa teraz jak to wygląda i jedno utkwiło mi w pamięci. odszedł dlatego bo w PZMocie wszystko zaczęło schodzić na złą drogę. przestawało być ważne dobro sportu, rozwoju młodzieży, zawodników a ważniejsze własne interesy i powiedział że on ręki do czegoś takiego nie przyłoży. tak więc olewanie dobra sportu, pomocy zawodnikom na rzecz własnych interesów związku sięga dużo głębiej....... niestety.......
Honda CR 125 2004''

Autor tematu
Ryba
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: ndz, 17 lut 2008, 21:00
Motocykl: YZF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: Ryba » śr, 29 lut 2012, 10:40


mx_563
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 238
Rejestracja: śr, 1 lut 2006, 18:18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: tu i tam ;-)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: OBOWIĄZKOWA PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ??? TO NIE ŻART ??

Post autor: mx_563 » sob, 3 mar 2012, 21:08

Nie rozumie sposob myslaenia PZM. Mysle ze to blad z tym czlonkostwem klubowym. Nie wzpominajac o tym ze imprezy beda dwu-dniowe w 2012r. A nie wszystkich stac na noclegi, bezpieczne przechowywanie sprzetu itd. Nie wszyscy maja Sprintera z sypialnia. Gosc przyjezdza osobowym z przyczepka i gdzie sie ma podziac z soboty na niedziele? Przeciez Polskie mistrzostwa nie sa na takim etapie by wszyscy zawodnicy mieli przyczepy campingowe.

Ale jak sie dowiedzialem o zawodach OML to myslalem ze jest nadzieja na przyszlosc. Dobrze organizowane zawody, dobre tory, pojawiali sie Kedzierscy, Zdunek, Kurowski...

Wystarczylo by to pielegnowac by roslo (moze nawet po za Lubelszczyzne) i potem wszyscy by mieli MP w dupie bo kazdy by wiedzial ze tytul OML to mimo nazwy, jest prawdziwym tytulem mistrza polski. Przez wiele lat tak bylo z AMA i Grand Prix. W 2002r Mickael Macchio byl mistrzem swiata 125cc a James Stewart byl mistrzem AMA w klasie 125cc. I mimo tytulu, wszyscy wiedzieli kto byl w 2002r najlepszym na swiecie w 125cc MX. Prawda?

Potrzebny jest podobny scenariusz w Polsce.

Ale z tego co widze, to PZM trzyma palec na sytuacji. Wszystkie tory na OMLu musialy byc homologowane przez PZM (bo akurat ktos w PZMie sie zna na torach crossowych :lol: ), a do tego to widac ze KMCross bardzo sobie ceni tytuly i lubi jezdzic na rozdawanie nagrod PZM-owskich. Bez "blogoslawienia" od PZM, KMCross nawet bąka nie pusci. Wiec ta nadzieja na przyszlosc mi znikla.

Takie sa moje osobiste opinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o Imprezach”