Tadeusz Błażusiak-kolejny etap kariery.

Informuj, szukaj i zapraszaj na imprezy.
Autor tematu
gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Tadeusz Błażusiak-kolejny etap kariery.

Post autor: gajowy » czw, 21 gru 2006, 11:00

Tadeusz Błażusiak-mistrz Europy w trialu, w sezonie 07` będzie startował w pełnym cyklu MŚ w trialu halowym. Walka o tytuł mistrza świata! To kolejny etap po osiągnięciu etapu mistrza Europy.
Tadeusz-trzymam za Ciebie kciuki!
Liczę na to że będę wbijał zęby w oparcie fotela przed TV, gdy będziesz rywalizował z Adamem Ragą, z "FudżiGasem", z Lampkinem, Fajardo czy Cabestany!!
Strona zawodnika:
http://www.tblazusiak.pl/index.htm
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Sierot
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 666
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006, 21:52
Motocykl: KTM SX125 2010
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Socho
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Sierot » czw, 21 gru 2006, 15:48

No cóż pozostaje nam patrzeć na kariere tego ciekawego zawodnika i trzymać kciuki za niego. Wynik nieprzyjdzie w ciagu jednego roku to wiadome, ale w przekroju 3-5 lat może zdobyć nawet tytuł MASTERA ŚWIATA. 3majmy kciuki jeszczeraz powtarzam.
KTM 125SX '10 :]

maciosmx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 lut 2007, 19:24
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maciosmx » pn, 19 lis 2007, 20:34

nie wiem czy slyszeliscie o nowym wyczynie Tadka !! wygral w las vegas i pokonal takie gwiazdy jak David Knight !!!!! czy Tadek ma szanse na zostanie mistrzem wg mnie oczywiscie ze tak jestem przekonany w 100% ze to juz niedlugo sie stanie a Wy jak myslicie ??
..::YZ 125 `01::..

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » pn, 19 lis 2007, 21:11

No ładnie ładnie Tadek wymiata...Jest juz najlepszy!! Deklasuje wszystkich!

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: MX_Bartek » pn, 19 lis 2007, 21:16

jak pokonał wszystkich najlepszych endurowców świata, jeździ w tej dziedzinie tylko pół roku i będzie tak dalej trzymał to chyba przejdzie do historii tego sportu. a w czym on będzie startował w tych zawodach halowych? czy w takim normalnym enduro WEC?

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » pn, 19 lis 2007, 21:47

W halowych

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » pn, 19 lis 2007, 22:03

Jest wielki !!!! Tak jak sam Tedi powiedział : "To było niesamowite! Startuję w enduro od pół roku, a zdążyłem wygrać najważniejsze zawody w Europie - Erzbergrodeo - oraz w USA - Maxxis Endurocross" A co najlepsze nie przegrał jeszcze zawodów od kiedy startuje w enduro :) czyli jak dobrze liczę to już 4 imprezy - jeśli sie mylę poprawcie. Mam nadzieje ze będzie reprezentował Polskę na SIX DAYS 2008.

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » pn, 19 lis 2007, 23:21

Znalazłem szersza relacje z Las Vegas niz na scigacz.pl . wrzucam niech kazdy poczyta .


Tadeusz Błażusiak, mistrz Polski i zawodnik fabryczny KTM, zwycięzca motocyklowych zawodów Erzbergrodeo 2007, sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając zawody Maxxis Endurocross w Las Vegas. Błażusiak, który dopiero od pół roku startuje w motocyklowych wyścigach enduro, pokonał największą gwiazdę tej dyscypliny - Brytyjczyka Davida Knighta (KTM).

Maxxis Endurocross to największe w USA i jedne z najważniejszych na świecie zawodów łączących motocross i enduro. Dwie pierwsze eliminacje cyklu, rozegrane w Denver i Oklahomie wygrał Knight. Jest on uważany za megagwiazdę dyscypliny, startuje tylko w wybranych przez siebie zawodach, wygrał Erzbergrodeo w latach 2005-2006 (w tym roku nie startował), od trzech lat nie został przez nikogo pokonany!


Na starcie zawodów stanęło ponad 300 zawodników jeżdżących na motocyklach enduro, motocrossowych i trialowych. Trasa, ulokowana w hali na 30 tys. miejsc (wszystkie bilety sprzedane), składała się z ziemnego toru z muldami, hopami do skakania, belkami drzewa czy kamieniami. W kwalifikacjach Błażusiak miał defekt - podczas pomiarowego okrążenia urwał się tylny hamulec. Mimo to Polak osiągnął taki sam czas jak Knight (46,2 s) i wspólnie zajmowali 2. miejsce. Błażusiak miał pecha w rundzie eliminacyjnej. Podczas jazdy Polakowi spadła opona z felgi i zawodnik nie mógł ukończyć okrążenia. Na szczęście regulamin dał Błażusiakowi jeszcze jedną szansę - wraz z kilkoma innymi zawodnikami wystartował w wyścigu ostatniej szansy, jego zwycięzca awansował do finału. Polak nie zmarnował okazji i przyjechał pierwszy na metę.

W finale (9 okrążeń) z pierwszego, najlepszego pola ruszał Knight, Błażusiak z powodu wejścia "tylnymi drzwiami" został ustawiony na polu numer 9, a więcej jednym z najsłabszych. Mimo to po pierwszym zakręcie ambitny Polak, który ruszył z pełną mocą, był tuż za prowadzącym Knightem. Obaj zawodnicy szybko uciekli reszcie stawki. Na 7 okrążeniu Błażusiak zaatakował Knighta i wyprzedził go na jednym z zakrętów. Polak odskoczył Knightowi i z przewagą 15 metrów (ok. 3 s) wygrał zawody. Knight zajął 2. miejsce, dzięki czemu wygrał klasyfikację generalną cyklu Maxxis Endurocross.


"To było niesamowite" - powiedział Tadeusz Błażusiak. "Startuję w enduro od pół roku, a zdążyłem wygrać najważniejsze zawody w Europie - Erzbergrodeo - oraz w USA - Maxxis Endurocross. Sam w to nie mogę uwierzyć! Amerykańska publiczność dosłownie oszalała, cały czas podkreślano, że pokonałem niezwyciężonego od 3 lat Knighta. Byłem bardzo zmobilizowany przed zawodami, rywalizacja z Brytyjczykiem stanowiła dla mnie wielkie wyzwanie. Wydaje mi się, że Knight osłabł fizycznie pod koniec finałowego wyścigu, co umożliwiło mi wygranie. Amerykańscy dziennikarze i oficjele do 4 nad ranem nie chcieli mnie opuścić. Wygląda na to, że podbiłem Amerykę".


Radio Kraków

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: piasektt » wt, 20 lis 2007, 14:01

Są gdzieś foty jak Tadek myka na EXC ?

cr500r
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 322
Rejestracja: czw, 5 sty 2006, 01:42
Motocykl: --------
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: PRZEMYŚL
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: cr500r » wt, 20 lis 2007, 16:30

jedna fote znalazłem

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » wt, 20 lis 2007, 17:04

:shock: Dobry dobry jest. widac, że trial mu duuuuzo dał
http://www.tblazusiak.pl

maciosmx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 lut 2007, 19:24
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maciosmx » śr, 21 lis 2007, 09:44

http://pl.youtube.com/watch?v=LI2Ib77P720 dla zainteresowanych link pod ktorym kryje sie to jak Tadek osobiscie daje wachac "castrola 2t" Knightowi :)
..::YZ 125 `01::..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o Imprezach”