Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Autor tematu
kamyk3m
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 16 lut 2016, 00:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: kamyk3m » wt, 16 lut 2016, 00:39

Witam wszystkich,

Pierwszy raz w życiu kupuje zbroję i potrzebuję jej głownie na cieple dni 20-30 stopni.
Jeżdżę crossem trochę w terenie i trochę po asfalcie, prędkości 50-80 km/h - taki mam sprzęt.
Chciałbym wygodną i bezpieczną zbroję ale też taką w której się nie ugotuje.
Mój budżet to max 800 PLN.

Aktualnie zastanawiam się nad trzema zbrojami:

1. Dainese Manis Jacket - za 800 zeta (cena sklepowa 1400)
Ma najlepsze protektory ale zastanawiam się czy to nie zbyt wiele na moje wymagania.

2. Fox Titan Sport za 500zł
Wydaje się spoko ale czy jest więcej wart niż tanie zbroje zbroje za 200zł?

3. UFO Scorpion za 400zł
Wydaje się zbyt masywne i mało przewiewne.

Prosiłbym o rade czy warto kupowac Dainesa, Foxa czy UFO?
A może jakieś inne rozsądne propozycje.

Totalnie nie zależy mi na firmie, lansie i wyglądzie - chce bezpieczną, wygodną i w miarę przewiewną zbroje.
Może być nawet marki Mietek&Company :)

Maneta
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pn, 2 lis 2015, 22:48
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: Maneta » wt, 16 lut 2016, 12:30

Witam! Ja mam Fox Titan i jest git mierzyłem acerbids za 900zł i źle leżał a Fox idealnie....

crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: crouch196 » pt, 26 lut 2016, 19:28

Witam. Posiadam od dwóch sezonów Dainese Wave Pro 2, wcześniej korzystałem z samego buzera i ochraniaczy. Jak złamałem bark to pomyślałem o lepszej ochronie. Jak ja go kupowałem chodził po jakieś 1300zł, ja załatwiłem z USA za 650zł (nowa). Nie żałuje tego wyboru. Cała jest na siatce (o dziwo bardzo mocna) kilka razy już prana w pralce i nie widzę jakiegoś zużycia. Kilkakrotnie uratowała mnie przed większymi bądź mniejszymi urazami (jazda enduro). Tylko przymierz przed kupnem bo można się zdziwić. Ciuchy nie zawsze są takich samych rozmiarów, ja mam w przypadku tej zbroi XXL. porównuje do zbroi mojego brata (Alpinestars) i na pewno jest dużo lepsza jakościowo (brat już kilka razy ją szył szczególnie w miejscu zapięć). Minusem dla niektórych (ja się przyzwyczaiłem) jest zakładanie tej zbroi, dosyć czasu to zajmuje, ale potem jest już dobrze. Pozdrawiam

crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: crouch196 » śr, 15 lut 2017, 15:35

Witam. Po trzech sezonach w tej zbroi mogę powiedzieć jedno, WARTO!. Nic nie połamane, nic nie urwane (a upadki bywały przeróżne). Jedyny minus zbroi (ogólnie nie tylko tej) to latem można się ugotować. Jestem na etapie szukania jakiegoś buzera. Jak ktoś coś to proszę pisać, każda opinia ważna. Zastanawiam się nad Leatt Adventure bądź Leatt 4.5 PRO

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: wicherek666 » śr, 15 lut 2017, 19:16

Alpinestars A8. Wygodny i moim zdaniem solidny. Jak na razie bez poważniejszej próby, ale jak na buzer myślę że swoje wytrzyma :D

crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: crouch196 » pt, 17 lut 2017, 11:05

wicherek666 pisze:Alpinestars A8. Wygodny i moim zdaniem solidny. Jak na razie bez poważniejszej próby, ale jak na buzer myślę że swoje wytrzyma :D
Też o niej myślałem, ale brat ma zbroję Alpinestars i straszny chłam, rozczarowani jesteśmy strasznie... Kupił zbroję później niż ja, a na dzień dzisiejszy, gdyby jej co jakiś czas nie łatał/szył itp. to by dawno w koszu była... Kiedyś Alpinestars to była jakość, a teraz mam duże wątpliwości. Jeden z użytkowników tego buzera chwali go, ale wymienia jako wady jego wykonanie (nit podczas upadku odpadł i musiał śrubę wkręcić) no i system zapinania nie jest idealny (potrafi klamra samoczynnie się wypiąć, a to już znaczny minus). A-10 bardzo mi się na zdjęciach podoba (na żywo nie widziałem), ale brat kupił zbroję Leatt 5.5 PRO HD i jakość bije z samego patrzenia. Jest porządnie wykonana i bardzo dobrze leży, co nie jest takie łatwe przy naszym wzroście ponad 190cm. Kupię chyba buzer Leatt 5.5 PRO HD... Dzięki za opinię Wicherek666

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: wicherek666 » pt, 17 lut 2017, 12:24

Pro to dobry wybór. Ja zdecydowałem się na A10 bo mi się po prostu bardziej podobała. Jest strasznie wygodna.

deadked4
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: wt, 21 mar 2017, 19:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Porządna zbroja na pogodę 20-30 stopni - FOX DAINESE UFO?

Post autor: deadked4 » wt, 21 mar 2017, 19:38

Cześć. Macie może jakieś doświadczenie/opinie co do tych dwóch buzerów ? Co myślicie o DAINESE MANIS JACKET D1 / Alpinestars Bionic Tech S-2 ? Potrzebuje zakupić nowy i chciałbym się dowiedzieć czy ktorys z tych to byłby dobry wybór, jeżeli nie to podajcie jakieś inne zastępniki. Wszystko na pewno rozpatrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzery i Zbroje”