Alpinestars A-8 Protection Vest

Autor tematu
crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Alpinestars A-8 Protection Vest

Post autor: crouch196 » wt, 3 cze 2014, 12:26

Witam. Szukam od jakiegos czsu zbroi/buzera, ktory bedzie mozliwie najlepiej chronil i bedzie porzadnie wykonany. Wybór chyba padł na ten model A-8 widoczny na stronie podanej ponizej:
http://www.alpinestars.com/mx/protection

Zna ktos sklep/przedstawiciela gdzie moglbym go przymierzyc/kupic?

Wystepuje jeszcze ten sam buzer w Ktm, ale skoro jest robiony dla Ktma to napewno jest drozszy,

http://shop.ktm.com/pl_pl/powerwear/fun ... -vest.html

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars A-8 Protection Vest

Post autor: ecik » wt, 3 cze 2014, 23:08

Ja mam taki buzer i ogólnie jestem z niego zadowolony.

Dwie rzczy, a raczej jedna mnie w nim nieraz zdenerwuje. Na początku po jednej glebie (delikatnej) odleciał mi ochraniacz na bark w miejscu mocowania (nit się zwyczajnie wyrwał). Musiałem przewiercić i wsadzić śrubkę i skręcić. Od tego czasu już nie ma z tym problemu.

Druga rzecz to nieraz mi się odepnie prawe mocowanie (ten pasek). Ta klamra nie chce się tak dobrze dopiąć jak ta lewa strona. Występuje to sporadycznie ale jednak występuje.

Poza tymi dwoma, a raczej już jednym mankamentem szczerze polecam. Dobrze się trzyma i nie lata podczas gleb jak to w przypadku zwykłych buzerów. Żółwik jest solidny wg. mnie.

Zagadaj do Faja z forum (www.promx.pl). Ja u niego kupiłem.

Autor tematu
crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars A-8 Protection Vest

Post autor: crouch196 » śr, 4 cze 2014, 12:17

ecik pisze:Ja mam taki buzer i ogólnie jestem z niego zadowolony.

Dwie rzczy, a raczej jedna mnie w nim nieraz zdenerwuje. Na początku po jednej glebie (delikatnej) odleciał mi ochraniacz na bark w miejscu mocowania (nit się zwyczajnie wyrwał). Musiałem przewiercić i wsadzić śrubkę i skręcić. Od tego czasu już nie ma z tym problemu.

Druga rzecz to nieraz mi się odepnie prawe mocowanie (ten pasek). Ta klamra nie chce się tak dobrze dopiąć jak ta lewa strona. Występuje to sporadycznie ale jednak występuje.

Poza tymi dwoma, a raczej już jednym mankamentem szczerze polecam. Dobrze się trzyma i nie lata podczas gleb jak to w przypadku zwykłych buzerów. Żółwik jest solidny wg. mnie.

Zagadaj do Faja z forum (www.promx.pl). Ja u niego kupiłem.

Dzięki. U mnie w starym buzerze większość śrubek mocujących poodpadało i dorabiałem samemu. Tak też myślałem, że ten sposób zapinania tego buzera może być nie do końca za dobry... Czy teraz po użytkowaniu tego buzera kupiłbyś go drugi raz czy może wybrałbyś coś innego? Dzięki. Pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanie, czy ochraniacz karku Alpinestars będzie tak samo dobry jak Leatt Brace? "Jestem przekonany do Leatta, ale może nie pasować do tego buzera tak samo jak Alpine...

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars A-8 Protection Vest

Post autor: ecik » śr, 4 cze 2014, 13:01

Mimo swoich dwóch wad kupiłbym go jeszcze raz.

Pasuje z Leatt Brace jak i Alpinestars Neck brace :)

Ja leatta wkładam z tyłu pod żółwia, a z przód leatta na buzer :). W tym buzerze są takie paski mocujące (gumki), które sobie za zawiasy od leatta przekładam i wtedy się ładnie trzyma na miejscu.

Autor tematu
crouch196
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 87
Rejestracja: sob, 27 mar 2010, 21:37
Motocykl: KTM EXC300
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars A-8 Protection Vest

Post autor: crouch196 » śr, 4 cze 2014, 13:05

Dziękuje za pomoc. Bardzo dużo czytałem i w końcu podjąłem decyzje:) Będzie ten buzer i Leatt Brace:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzery i Zbroje”