Buzer - co warto sobie kupić?

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: acid » pt, 18 lip 2008, 11:18

Buzer mam najnormalniejszy . Fox z ochraniaczami na barki , budowa standardowa jak inne , a ten żółw jest pasem nerkowym tylko że z dodatkiem tych żeberek plastikowych kształt jak w typowych żółwiach tylko że mniejsze i bardziej płaskie . Nie krępuje ruchów , jedno najmniejsze żeberko zakładam pod buzer co w niczym nie przeszkadza a reszta wystaje troszke poza pas spodni tak ze bluzeczka jest lekko podwinięta ale nie widać tego tak mocno . Pas jest płaski a zeberka są różnej wielkosci , razem przypominaja kształt płaszczki na zakończeniu jest taki dzubek - ma osłaniać kość ogonową . Nie mam go w chacie bo bym pokazał fotkę . Jak kupowałem go na allegro od tego kolesia to jego nick : x-factor_pl , to były dwa rozmiary dłuższy i krótszy , powiedział ze jak do buzera to dłuższy i jest tak jak mówił - ok

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: KudleY » pt, 18 lip 2008, 13:22

ooryginall pisze:Znalazłem na allegro taką zbroję 661 ale zdaje mi się że jest to Pressure Suit Youth, mógł by ktoś się wypowiedzieć na ten temat?
Druga sprawa to porównanie zbroi SixSixOne zbroja Comp Suit z SixSixOne zbroja Pressure Suit, czym one się różnią?
Posiadam zbroję 661 Pressure Suit (wersję dla dorosłych - nie Youth) i powiem jedno:
jezdziłem w Acerbisie Koerta i jak pojezdziłem w nowym 661 to jest to porównanie jak Maluch do Forda Mondeo :D
Poprostu rewelacja, mity o poceniu się w zbrojach (tych nowych) można schować do szufladki, są mega wygodne, siatka jest gruba ale zarazem świetnie wentyluje, jedyne miejsce gdzie się spocisz to pod pasem nerkowym TROSZKĘ - lecz wiadomo dlaczego, regulacja ochraniaczy rzepami jest rewelacyjna, dobrze chroni Całe ciało i choć ma parę nieosłoniętych miejsc to jednak wszystkie , newralgiczne punkty (oprócz lewego i prawego boku) są chronione znakomicie. Jedyny minus - jednak to zbroja i nie każdemu będzie pasowała. Poprostu nic dodać, nic ująć. W pełni znakomity wybór zbroi i najlepszy jaki mogłem zrobić :D

ale taki buzer i tak sobie kupię w przyszłości, lepiej mięc dwa wybory niż tylko jeden :twisted:
i też miałbym dylemat: czy tego Thora czy tego Fox'a...a obie firmy jakże cenione za wyroby, te natomiast są z najwyższej półki więc muszą dobrze chronić nasze ciała (mniej lub bardziej) ale do tego są stworzone :D
Ostatnio zmieniony pt, 18 lip 2008, 13:37 przez KudleY, łącznie zmieniany 1 raz.
KTM SX 125 07' - trainin....

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: crossmaniak » pt, 18 lip 2008, 13:32

acid pisze:Buzer mam najnormalniejszy . Fox z ochraniaczami na barki , budowa standardowa jak inne , a ten żółw jest pasem nerkowym tylko że z dodatkiem tych żeberek plastikowych kształt jak w typowych żółwiach tylko że mniejsze i bardziej płaskie . Nie krępuje ruchów , jedno najmniejsze żeberko zakładam pod buzer co w niczym nie przeszkadza a reszta wystaje troszke poza pas spodni tak ze bluzeczka jest lekko podwinięta ale nie widać tego tak mocno . Pas jest płaski a zeberka są różnej wielkosci , razem przypominaja kształt płaszczki na zakończeniu jest taki dzubek - ma osłaniać kość ogonową . Nie mam go w chacie bo bym pokazał fotkę . Jak kupowałem go na allegro od tego kolesia to jego nick : x-factor_pl , to były dwa rozmiary dłuższy i krótszy , powiedział ze jak do buzera to dłuższy i jest tak jak mówił - ok
Dzieki za pomoc, chyba podzielę twoją metodę ochrony :wink: . Sluchaj masz może namiary jakieś na taki pas nerkowy (z żółwiem)?? Byłbym wdzięczny gdybyś zapodał np. jakąś aukcję z tym. dzieki i pozdro :wink:

Fajka
VIP
VIP
Posty: 259
Rejestracja: ndz, 1 kwie 2007, 14:11
Motocykl: HUSQVARNA TE 250 '08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Suchorze / Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Fajka » pt, 18 lip 2008, 15:46

KudleY pisze:
ooryginall pisze:Znalazłem na allegro taką zbroję 661 ale zdaje mi się że jest to Pressure Suit Youth, mógł by ktoś się wypowiedzieć na ten temat?
Posiadam zbroję 661 Pressure Suit (wersję dla dorosłych - nie Youth) i powiem jedno:
Poprostu rewelacja...........
Zgadzam się z tą całą wypowiedzią w 100% - ta zbroja jest super

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: acid » pt, 18 lip 2008, 21:48

crossmaniak pisze:Dzieki za pomoc, chyba podzielę twoją metodę ochrony :wink: . Sluchaj masz może namiary jakieś na taki pas nerkowy (z żółwiem)?? Byłbym wdzięczny gdybyś zapodał np. jakąś aukcję z tym. dzieki i pozdro :wink:
Niestety nie mam żadnych namiarów ale zapytaj gościa z allegro , podałem nick . Góra . Pozdro

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: crossmaniak » sob, 19 lip 2008, 22:00

Jak myślicie warto sprawić sobie takiego żółwia?? Czy datex to dobra firma. W sprawach ochrony ciała jestem początkujący jednak dzisiejszy amatorski trening :twisted: sprawił, że trzeba zastanowić się nad ochroną :wink: . Wiadomo, ze najlpiej, zeby bylo tanio i jednoczesnie bezpiecznie. Niestety jak narazie nie mam stałego dochodu i nie moge pozwolic sobie na drogie jak dla mnie zbroje 661 czy Fox'a. Więc może na początek wystarczy taki prosty żółwik z pasem nerkowym?? http://moto.allegro.pl/item398363436_oc ... ocykl.html
z góry dziękuje za rady na, które trzeba trochę poczekac :roll: pozdro :wink:

ooryginall
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: ndz, 18 maja 2008, 10:40
Motocykl: HONDA CRM 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Żagań woj.lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: ooryginall » sob, 19 lip 2008, 22:13

Jeszcze coś na klate by się przydało do tego żółwia z pasem :wink:

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: crossmaniak » sob, 19 lip 2008, 22:56

No raczej jakiś skromny buzerek :wink: . Mam nadzieje, ze dopasuje tak jak acid :). Ale ogólnie wygląda spoko ten żółw??

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: acid » ndz, 20 lip 2008, 12:11

Mój wygląda spoko i jest spoko wykonany Ten datex wygląda na badziewie nie ma porównania z moim Buzer i taki żółwik da ci najlepsza ochronę Buzery są specjalnie profilowane po to żebyś nie odczuwał tak gleb , maja dobra ochronę barku Tworzy to jedną całkowita klatkę w przeciwieństwie do siatek , siatki są moim zdaniem mniej bezpieczne

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: crossmaniak » ndz, 20 lip 2008, 14:46

No wiem, że klasyczne buzery są dobre :) . A co do tego żółwia, to ten koleś co podales jego nazwe nie ma aukcji z takimi żółwiami jak narazie. Mi sie wydaje, że nie wygląda zle ten datex. Mam nadzieje, ze nie jest to jakis bubel :roll: bo jest okazja kupic tanio. pozdr :)

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: acid » ndz, 20 lip 2008, 19:31

Nom datex jest jaki jest , rozpędziłem się troszkę ze stwierdzeniem że to ostatni bubel ale jakby miał mniejsze żeberka wtedy byłby wygodniejszy Za tą kase nie ma co narzekać żapytaj może będzie miał jak nie to datexa kupuj Pozdro

graffiti1998
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: czw, 4 wrz 2008, 19:44
Motocykl: KTM 250 SXF
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: graffiti1998 » ndz, 14 wrz 2008, 19:59

Mieszkam w anglii i jestem czesto na zawodach motoX,zaden z uczestnikow wyscigow nie ma buzzera czy jak to tam zwiecie,chodzi mi o ochraniaczach na siatce,wszyscy maja armour,czyli zbroje z dobrej jakosci twozywa.Nawet w profesjonalnych sklepach nie chca slyszec o buzerach.moze sa dobre na delikatne przejazdzki w bardzo chlodne dni,mnie jednak nie przekonaly.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzery i Zbroje”