Buzer - co warto sobie kupić?

Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Niosąca » sob, 4 lip 2009, 15:36

Zastanawiam sie nad 3 buzerami:
FOX R3
THOR Sentinel
AXO Doberman
Co najbarziej polecacie? Ktos wie z jakiego materialu sa wykonane dwa ostanie? wiem tylko,ze ten Foxa jest z poliweglanu. Czy sa jakies rozice w dlugsci panelu? chodzi mi glownie o przod, im dluzszy tym lepszy, zeby zaslanial mi jak najlepiej brzuch(mam pozszywane narzady).
Z tego co da sie przeczytac na forum LB pasuje pod Foxa jak i Thora, a jak to jest z tym Axo?
Czy ten pas nerkowy w Axo jest usztywniony jakims plastikiem,czy to tylko zwykly material?
Jaka dokladnie ochrone na kregoslup daje ten zolw?
No i wpadl mi tez w oko ten buzer 661 Guardian ale nie widze go nigdzie do kupienia ani tez info o materiale z jakiego jest wykonany.
Acha no i ze wzgledu na fakt o ktorym wspomnialam, to chce sie kierowac wlasnie przy wyborze najlepsza ochrona jamy brzusznej(wiem,ze to ochraniacz klatki piersiowej :) )i tu mnie ten Thor troche zastanawia bo wydaje sie najbardziej "wyciety"(wiem,ze jest m.in do FMXu i to dlatego).
Który sie najlepiej odbije od kiery?

-Bartas-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 131
Rejestracja: pt, 12 cze 2009, 19:12
Motocykl: Yamaha YZ250F 08r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: -Bartas- » ndz, 5 lip 2009, 13:35

Prosze o opinie uzytkownikow na temat buzera Ufo Plast reactor 2!
Zamierzam go kupic ale chcialbym wczesniej wiedziec czy jest dobrze dopasowany i czy dobrze chroni

Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Niosąca » czw, 16 lip 2009, 19:02

Niosąca pisze:Zastanawiam sie nad 3 buzerami:
FOX R3
THOR Sentinel
AXO Doberman
Co najbarziej polecacie? Ktos wie z jakiego materialu sa wykonane dwa ostanie? wiem tylko,ze ten Foxa jest z poliweglanu. Czy sa jakies rozice w dlugsci panelu? chodzi mi glownie o przod, im dluzszy tym lepszy, zeby zaslanial mi jak najlepiej brzuch(mam pozszywane narzady).
Z tego co da sie przeczytac na forum LB pasuje pod Foxa jak i Thora, a jak to jest z tym Axo?
Czy ten pas nerkowy w Axo jest usztywniony jakims plastikiem,czy to tylko zwykly material?
Jaka dokladnie ochrone na kregoslup daje ten zolw?
No i wpadl mi tez w oko ten buzer 661 Guardian ale nie widze go nigdzie do kupienia ani tez info o materiale z jakiego jest wykonany.
Acha no i ze wzgledu na fakt o ktorym wspomnialam, to chce sie kierowac wlasnie przy wyborze najlepsza ochrona jamy brzusznej(wiem,ze to ochraniacz klatki piersiowej :) )i tu mnie ten Thor troche zastanawia bo wydaje sie najbardziej "wyciety"(wiem,ze jest m.in do FMXu i to dlatego).
Który sie najlepiej odbije od kiery?
No ludzie :) czytajac forum mozna zauwazyc, ze pare osob lata w tych buzerach, napiszcie cos :)

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: KudleY » czw, 16 lip 2009, 19:42

661 Guardian - jeszcze nie ma go w sprzedaży, nie wiadomo kiedy będzie i czy wogóle w takiej postaci jak zzostał pokazany na wystawach gdzieś gdzie zapomniałem nazwy xD
pisałem do sekcji europejskiej 661 lecz było :re "Nie wiemy kiedy będzie w sprzedaży, jest jeszcze w fazie testowej, prosimy o cierpliwość, ceny nie znamy" także na dniach chyba go nie będzie xD
Cała pierwsza trójka wymienionych przez Ciebie buzerów jest warta swojej ceny - na nie raczej nikt nie narzeka, a o ile pamiętam to wielu z forumowiczów uratowały kości ;)
KTM SX 125 07' - trainin....

Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Niosąca » sob, 18 lip 2009, 15:26

No dzieki za odp. :) ale jeszcze bylo by milo uslyszec cos o reszcie kwestii o ktorych pisalam, a chociaz zeby poznac te dlugosci paneli przednich, zeby sprawdzic, ktory jest najdluzszy :)

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: superpimp » sob, 18 lip 2009, 15:52

R3 wymiata na moje!!!!! nie czuć go ładnie wygląda ogólnie wypass!! Może cena 320 trochę odstrasza ale się opłaca. Jak ktoś zainteresowany r3 dogłębniej pisać do mnie jeżdżę w takim i wiem o nim wszystko nie raz uratował mnie od zrobienia sobie czegoś kierownica albo pobliskim drzewem. Mogę skołować taki buzer w fajnej cenie ;) Co do axo to buzer pancerny ale dla mnie wada jest to że buzer nie zbroja a jednak trochę krepuje ruchy , r3 dochodzi za żebra kawałek.

sopelnysa
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 258
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 10:02
Motocykl: zielona kawa :))
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nysa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: sopelnysa » ndz, 19 lip 2009, 00:08

Niosąca , sam uzywam Buzer Thora - sentinel, ogolnie prawie go nie czuje, wygodny, caly od srodka pokryty materialem, mam 190cm wzrostu i zaslania mi cala klatke piesiowa, brzuch pozostaje odsloniety, ale jak mowie jestem troche duzy :D Mysle ze na Ciebie bedzie ok :) jako uzupelnienie mozna sobie dorzucic pas nerkowy i bedzie idealnie. Ogolnie polecam
Pozdro.
#97

Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Niosąca » ndz, 26 lip 2009, 23:01

Ok, dzieki wszystkim za odpowiedz na forum i PW :) poki co sie wciaz zastanawiam miedzy Thorem a Foxem, jak juz cos zakupie podziele sie opinia.

KudleY
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 203
Rejestracja: ndz, 8 kwie 2007, 13:02
Motocykl: SX 125 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WWA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: KudleY » pn, 27 lip 2009, 19:05

Oba buzery zasługują na to aby w nie zainwestować, ja osobiście zaiwestowałem w Thora, kwestia osobistych preferencji takich jak wygoda, wygląd itp. ;)
5!
KTM SX 125 07' - trainin....

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: metalbeast » wt, 28 lip 2009, 19:34

a co sądzicie o FLY CCONVERTIBLE.
http://allegro.pl/item698326119_zbroja_ ... x_now.html
tak to wygląda. Zastanawiam się, bo chciałem kupić fox r3, ale szukam oszczędności i w rękę mi wpadło to w/w.
Ktoś używa? na oko wiele nie różni się od innych producentów.
BANDIT

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: Borek96 » wt, 28 lip 2009, 23:04

Ja używam tego Fly. Bardzo fajny buzer, w dobrej cenie. Na mnie akurat dobrze leży i nieraz uchronił mnie przed obiciami i złamaniami. Polecam ;).

metalbeast
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 267
Rejestracja: ndz, 8 lut 2009, 00:07
Motocykl: Kawsaki KX 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buzer - co warto sobie kupić?

Post autor: metalbeast » śr, 29 lip 2009, 15:20

no i zakupiłem fly converible za 190zł :] Zaraz chyba pojadę sprawdzić jak się w nim jezdzi, bo wcześniej nic nie miałem i ta świadomość mnie męczyła.

---

no i już pojezdziłem w zbroi. Komfort psychiczny - nie do ocenienia, w porównaniu do jazdy bez. Tak bardzo mi się spodobało, że wywinąłem fiflaka na zjezdzie z zakrętem :] Owinąłem się klatką o kierownice i poleciałem na prawą stronę. Tylko zdarłem łokieć....
Aż tak testować tego nie zamierzałem, ale lecąc na kiere poczułem tylko nacisk na ochraniacz. Nie była to duża gleba, ale jednak... Zawsze lepiej buzer mieć, wiec nie wiem jak ja to wcześniej robiłem bez. Zwykły fly convertible a jednak robi swoje i nie przeszkadza.
Założyłem go na gołe ciało i trochę obciera - minimalnie, ale czasem czuć no i cyce mozna sobie poobcierać wraz z mięśniem piwnym jeśli ktoś takowy posiada.
Możliwość dopasowania jest wystarczająca. Ja przy 183cm wzrostu i 80kg wagi mam wszystko na minimum ustawione i jest optymalnie. Ktoś mniejszy może miec problem z gumami które spinają buzer, bo ja mam na maksa sciągnięte a i tak jest troche luzu.
Jak za tę cene - warto.
BANDIT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Buzery i Zbroje”