opinie o nakolannikach THOR FORCE

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: opinie o nakolannikach THOR FORCE

Post autor: andy2208 » wt, 26 kwie 2011, 22:25

Skusiłem się i zakupiłem. :)
Ogólne odczucia jak najbardziej pozytywne.
W czasie jazdy są praktycznie niewyczuwalne, jeździ się tak jak by ich wcale nie było. Wygodne, dobrze dopasowane, wogóle się nie zsuwają i nie uciskają. Po pierwszej jeździe rozkręciły się, ale po skręceniu na pożądnie więcej się to już nie powtórzyło.
Ochrona na najwyższym poziomie, podczas wywrotki czy od uderzenia kamieniem lub gałęzią nic nie boli.
Jak najbardziej polecam. :D

bambucia14
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pt, 2 maja 2008, 13:55
Motocykl: rmz 450 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Krasne-Lasocice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: opinie o nakolannikach THOR FORCE

Post autor: bambucia14 » śr, 13 lip 2011, 15:23

Witam wszystkich.

Moja przygoda z tymi ochraniaczami wygląda tak: po zakupie jeździłem w force'ach 2 sezony, później zamieniłem na stare dobre UFO na jednym zawiasie. Ogólnie ochraniacze zapewniają dobry stosunek ceny do jakości/ochrony, chociaż po drugim sezonie rzepy zaczęły słabo trzymać. Jak dla mnie średnio wygodne na nodze, ale może to być indywidualna ocena. Poprzez zapinanie na 2 bardzo szerokie pasy z rzepami oraz 4 paski z zatrzaskami mocno dolegają dookoła nogi, dla jednych to zaleta dla innych wada(w upalne dni mocno poci się noga). Komuś kto ma szerszą łydkę ciężko jest zapiąć buta. Każdemu przed zakupem polecam przymierzyć ochraniacze, żeby nie było niemiłej niespodzianki, bo Thor'y trochę inaczej "siedzą" na nodze niż klasyczne nakolanniki z jednym zawiasem.

Zbierając do kupy:
+: *dobra ochrona rzepki
*dobra ochrona boczna kolana
*staranne wykonanie

-: *wysoka masa
*mało komfortowe, szczególnie w upalne dni
*ciężko zapiąć but dla osób z szerszą łydką

Ze swojej strony oceniam nakolanniki neutralnie- mają wady jak i zalety.

Pozdrawiam Konrad

IsiK7
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: sob, 3 lip 2010, 14:06
Motocykl: Yamaha yz 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: opinie o nakolannikach THOR FORCE

Post autor: IsiK7 » pt, 15 lip 2011, 16:56

Jak myślicie które nakolanniki będą bardziej wygodne i lepiej chroniły kolano. Chodzi mi o THOR FORCE lub ALPINESTARS BIONIC. Cena jest taka sama. Dzięki

Damian_eM
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 3 lip 2011, 20:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: opinie o nakolannikach THOR FORCE

Post autor: Damian_eM » ndz, 17 lip 2011, 11:21

Nie wiem jak się ma sprawa w nakolannikach Thora bo nigdy nie użytkowałem ale obecnie jeżdżę w bionicach. Pierwsze wrażenie FATALNE. Ale było to spowodowane tym że nigdy nie miałem nakolanników i motor czułem idealnie "gołymi" kolanami. Po ok 5 godzinach jazdy wyczułem od nowa motor i powiem że jeździ się w nich bardzo dobrze. Nie zsuwają się nie czuję jakiegoś dyskonfortu jeżeli chodzi o jazde. Podczas jazdy zawiasy pracują idealnie. Nie blokują ruchu kolana. Nie napiszę że ich nie czuć na nogach bo byłaby to lekka przesada. Dla mnie po ok 10h jazdy mają dwie wady. Gdy się w nich stoi na motorze nakolanniki lekko odstają i jest to bardzo frustrujące druga wada noga bardzo się w nich poci szczególnie w teraz w lato. Dla amatora są w sam raz dla zawodowca mogą być uciążliwe i mało wygodne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”