Po czym poznać, że nałokietniki są dobrze dobrane?

Autor tematu
Maverick92
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: czw, 10 wrz 2015, 20:51
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Po czym poznać, że nałokietniki są dobrze dobrane?

Post autor: Maverick92 » pt, 16 paź 2015, 19:43

Cześć, dzisiaj dotarły do mnie nałokietniki Fox Titan Pro Guard. Są porządnie wykonane, także co do jakości nie mam zastrzeżeń. Zastanawiam się jedynie czy dobrze dobrałem rozmiar. Rozmiarówka jest akurat uboga i wybieramy między S/M a L/XL. Wszystkie ciuchy i ochraniacze na MX mam właśnie albo jako S albo M (również Foxa). Dlatego w przypadku nałokietników nawet się nie zastanawiałem i zamówiłem S/M. Po założeniu dobrze przylegają, nie obsuwają się. Szerokość plastiku jest powiedziałbym idealna na moją rękę. Na początku czułem lekki dyskomfort od pasków, ale teraz jest już ok. Jedyny problem to dosyć krótkie rzepy. Mam wrażenie, że ręce mi lekko sinieją (nie dopływająca krew do dłoni). Nie jest to absolutnie jakieś silne uczucie, ale ręce po jakimś czasie rzeczywiście są jakby lekko zimniejsze niż normalnie. Powinienem wymienić na rozm. L/XL ? Tylko, że wtedy mogą byc lekko za duże i pewnie będą się obsuwać. Znowu będę musiał ściskać się mocno rzepami, żeby trzymały się na miejscu i efekt problemu krążenia będzie znowu występować (może nawet bardziej?) Co myślicie?

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Po czym poznać, że nałokietniki są dobrze dobrane?

Post autor: robsztix » pt, 16 paź 2015, 22:46

Jeżeli przylegają jak należy i nie ograniczają ruchów, to na pewno w razie upadku lepiej się spiszą niż za luźne i niedopasowane. Rzepy mają tendencję do wyciągania się, więc z czasem powinno być lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”