Orteza do 1000 max 2000

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Orteza do 1000 max 2000

Post autor: CZACHA » sob, 1 lis 2014, 15:31

Witam szukam ortez w tej kasie bo wczoraj znowu poharatałem kolano i raczej bez nich nie odwarze się jeździć bo moje wiązadła są już średnie co najmniej mówiąc.I tu pytanie do was co kupie w tej kasie ? jedyne co znalazłem to POD K300 nie jestem zawodnikiem śmigam często w 90 % po torach co moglibyście mi jeszcze polecić ?.Zależy mi szczególnie na na ochronę przed wykręceniem i odciążeniem kolan.Jak da się kupić coś dla amatora do 1000 to będzie super ale jak dołożę 500 i będzie coś znacznie lepszego to dołożę za 2000 to już musi być naprawdę mega różnica. Z góry dzięki za pomoc.
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: mbartekx88 » ndz, 2 lis 2014, 10:29

Piszesz, że zależy ci najbardziej na ochronie przed wykręceniem. Niestety ortezy najlepiej chronią przed wybiciem bocznym, przeprostem i ogólnie odciążają staw, a słabiej sobie radzą z ochroną przed skręceniem, jeśli chcesz w bandzie strzelić ze sprzęgła, podeprzeć się nogą i na niej wykonać skręt z motocyklem to niestety trzeba mieć w pełni zdrowe kolana. Nie mówię, że orteza nie chroni przed skręceniem, w porównaniu do zwykłych nakolanników zapewnia dużo większą ochronę przy tego typu urazach, ale nie wyklucza ich w dużym stopniu.

Może warto wraz z zakupem ortez zmienić trochę styl jazdy mniej podpierać się nogami zacząć uważać na kolana i zastanowić się jak w tym przypadku możesz poprawić czasy na torze. Nie wiem jaki jest poziom twojej jazdy, ale zamiast gonić kolegów lepiej skupić się na pozycji w bandzie, przejechać ją technicznie, a wraz z treningami przyjdzie i lepszy czas okrążenia.

Lepsze ortezy na naszym rynku i niestety przekraczające twój budżet to: Asterisk cell, Asterisk ultra cell, Fox pod MX k700 i Evs Web.

Sam jeżdżę w Evs Web i jestem zadowolony, jednak jest osoba na forum, która w tych ortezach zerwała więzadła i we wszystkich wyżej wymienionych można zerwać więzadła.

W niższej klasie cenowej są: Fox pod MX k300 i Evs Axis Sport i moim zdaniem między tymi dwiema powinieneś wybierać, chyba że zwiększysz swój budżet do 3k to możesz pójść o klasę wyżej. Nie powiem które są lepsze bo nie miałem ich nigdy w rękach, musisz sam przymierzyć, pomyśleć i wybrać.

Są jeszcze ortezy typu: 661 MX-3, Ufo morpho (bardzo drogie, przymierzałem i w stosunku do Evs Web to jakiś żart za te pieniądze ), Evs SX02 ale są to już bardziej półśrodki niż ortezy z prawdziwego zdarzenia.

Możesz szukać na zagranicznych portalach aukcyjnych tych lepszych ortez może trafisz jakąś w cenie do 2k za parę. W Polsce można kupić parę evs web za 2000 - 2390 w zależności od rozmiaru.

Zostają jeszcze używki też można kupić w bardzo dobrym stanie i w nie gorszej cenie.

Z ciekawostek napisze, że klasa premium ortez dostępnych w Polsce to DonJoy model Armor i mega bajera DonJoy Defiance III . Z firmy Cti da się kupic ortezy w Polsce, ale nie wiem jak z wyborem modelu i robieniem ortezy na wymiar.

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: CZACHA » ndz, 2 lis 2014, 15:30

O kurde i o taką odpowiedź mi chodziło :prayer: trochę mnie zasmuciłeś tym że nie chronią przed wykręceniami bo to z tym mam największy problem szczerze mówiąc na nodze rzadko na nodze zdarza mi się zawracać bo nie bardzo mi to wychodzi no chyba że jest banda jest mega ciasna.Że jeszcze tak zapytam jak bym dołożył i kupił ortezy za 3000 te które wypisałeś to dają one znacznie większa ochronę na wykręcenie czy wszystkie działają tak samo a tamte np odciążają bardziej staw ?
na stronie dynjoy znalazłem takie coś http://donjoy.pl/ortezy-funkcjonalne-st ... &results=3
a co powiesz o połączeniu zwykłej ortezy i ochraniacza ?
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: mbartekx88 » sob, 8 lis 2014, 22:42

Źle mnie zrozumiałeś chodziło mi bardziej, że nie da się zabezpieczyć kolana w 100% przed urazem. Ortezy są bardzo drogie, a mimo to nie wykluczają urazu całkowicie. Orteza jak najbardziej chroni przed skręceniem, jednak nie tak dobrze jak przed np. wybiciem bocznym. W ortezie z pewnością zauważysz poprawę stabilności na skręcanie kolana, są ludzie którzy mają taką niestabilność kolana, że przy jakimkolwiek podparciu kolano ucieka i po założeniu ortezy problem znika.

Myślę, że warto dołożyć i kupić te droższe ortezy. Np. k300 a asterisk, widać różnice w mocowaniu już na pierwszy rzut oka. Asterisk głębiej wchodzi na udo i na łydkę dzięki czemu lepiej utrzymuję kość udową i piszczelową (również strzałkową) w osi chroniąc przed skręcaniem kości względem siebie. A k300 ma węższe paski mocujące i nie ma tak głębokiego osadzenia na udo i łydkę.

Popatrz na youtube jak się zakłada orteze DonJoy, to jest opatentowany system dla jeszcze lepszej ochrony przed wykręceniami, dodatkowy pasek, który idzie dookoła piszczeli zapobiega rotacji.

Co powiem na połączenie zwykłej ortezy i ochraniacza: to zależy co rozumiesz pod pojęciem zwykła orteza. Dla mnie to coś takiego:



Połączenie tego typu ortezy z ochraniaczem kolana na przegubie nie jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto typowa orteza mx ma dużo więcej zalet w porównaniu do takiego rozwiązania. Już nie pisze o tym, że ochraniacz może się na takiej ortezie dobrze nie układać, w gorące dni ten materiał parzy itd. Sam jeździłem w takiej ortezie w połączeniu z ochraniaczem fox raptor, kompletnej tragedii nie było dało się wytrzymać, ale evs web dużo lepiej chroni od tej ortezy i ochraniacza.

DonJoy to nie jest taka zwykła orteza z tego co dobrze pamiętam to do modelu Defiance III i chyba Armor jest specjalny ochraniacz na kolano dedykowany do tej ortezy.



http://www.youtube.com/watch?v=IqVXUws0jJE

http://www.donjoy.eu/en_US/MX_Testimonials___.html

Moim zdaniem nie pakuj się w ortezy DonJoy, to są dobre ortezy, ale jest to już wysoka półka, ceny są duże nie da się tego kupić od tak i choćby znaleźć po okazyjnej cenie.
Ostatnio zmieniony ndz, 9 lis 2014, 00:16 przez mbartekx88, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: CZACHA » sob, 8 lis 2014, 23:35

Witam jeszcze raz dzięki za pomoc bo wiedza ogromna na ten temat niestety nie znalazłem nic sensownego w mim budżecie były evs web używki za 1500 ale gość mówi że już są luzy na zawiasach trafiło mi się za to takie cuś ALPINESTARS B2 CARBON a że gorącej wodzie kompany jestem bo i cena okazyjna za dwie 1400 zł to kupiłem zobaczymy co to warte.Pokierowałem się marką bo opinii na ich temat mało mam nadzieje że nie dałem dupy po całości :D
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: mbartekx88 » ndz, 9 lis 2014, 00:33

Pamiętaj, że przy doborze rozmiaru ortezy najważniejsza jest szerokość kolana, a dopiero później obwód łydka - udo. Element, który styka się bezpośrednio ze stawem to tzw. podkładki kłykciowe (są one zamocowane na zawiasach) i mają ściśle dolegać do stawu inaczej orteza nie będzie spełniała swojej funkcji. Najlepiej jeśli na max wyprostowanym kolanie czujesz delikatny ucisk od strony przyśrodkowej, ale nie jest to reguła więc się nie przejmuj gdyby co. Pamiętaj, że niby jest kilka rozmiarów ortez, ale nie zawsze mogą one pasować na dane kolano, można bez problemu dorabiać podkładki kłykciowe z grubego filcu lub innego podobnego materiału. Z rozmiarami jest czasem tak: L za szeroki w kolanie, rozmiar M dobry w kolanie za mały na udo, ale na łydkę pasuje, są takie przypadki i to nic dziwnego. W zestawie powinieneś dostać kilka podkładek kłykciowych, ale gdyby co zostaje filc. Ja ze swoimi evs biegałem do krawcowej przedłużać paski mocujące. Aha i nie zapomnij smarować zawiasów np. sprayem do łańcucha.

Autor tematu
CZACHA
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 11 wrz 2011, 11:38
Motocykl: Honda Crf 450R
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: CZACHA » ndz, 9 lis 2014, 23:40

właściwe te mają podany tylko i wyłącznie ten wymiar o którym piszesz i z tego co mierzyłem będzie dolegał idealnie ale o tym przekonam się jak przyjdą to zdam jakąś relacje dzięki za podpowiedz z tym smarowaniem bo bym na to nie wpadł.A co sądzisz o tych ortezach ?
!!!!!KLIKNIJ NA LINK TO NIC NIE KOSZTUJE WESPRZYJ FUNDACJE!!!!
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj
Możesz pomagać każdego dnia to nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: Mohus » śr, 12 lis 2014, 23:12

Bartek dobrze piszę, z własnego doświadczenia powiem Ci że przy skręcaniu działają takie siły na kolano że praktycznie żadne ortezy nie będą w stanie tego utrzymać. Sam w doznałem zerwania więzadeł właśnie przy skręceniu kolana pomimo jazdy w ortezach (też evs web). Siła była tak duża że oprócz kolana miałem zerwaną torebkę stawową w kostce a na udzie jeden wielki siniak po tym jak orteza się obróciła. Uprzedzę, orteza była dobrze założona

Ja bym polecił Ci udać się na jakąś rehabilitacje w celu wzmocnienia ścięgien i więzadeł, dużo Ci to pomoże

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Orteza do 1000 max 2000

Post autor: wicherek666 » wt, 7 kwie 2015, 22:15

Witam, serdecznie, chcąc odświeżyć temat prosiłbym o pomoc w wybraniu modelu wartego polecenia i zainteresowania. Widzę że rynek jest obficie nasycony sprzętem, a ja chciałbym uzyskać jakieś info w stronę których produktów dostępnych obecnie skierować swoje zainteresowanie. Chciałbym kupić ortezy dostępne w Polsce, aby maksymalnie chroniły kolana. Kolana obecnie są ok, jak na razie bez kontuzji, zaczynam przygodę z MX i chciałbym w sposób możliwy zadbać o bezpieczeństwo. Myślę o przedziale cenowym do 3K, na więcej mnie nie będzie stać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”