Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Autor tematu
Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: Neex » pt, 15 lut 2013, 09:25

Siema ! używa ktoś moze ortez POD K300 albo UFO MORPHO ? Jak sie sprawuja? A moze miał ktoś do czynienia z obydwoma ? które lepiej chronia nogą? jak z częścmi zamiennymi ? Zastanawiam sie nad tymi modelami cena około 1000zł sztuka. Pewnie ktos wyskoczy z asteriskami, ok wiem ze sa, słyszałem o nich wiele pozytywnego jak i negatywnego. czekam na odp

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: mbartekx88 » pt, 15 lut 2013, 17:58

Żadnej z tych 2 ortez w ręku nie miałem, ale brałbym k300, bo: są zbudowane tak jak topowy model k700, wykonane są w oparciu o włókno szklane, jeśli się nie mylę to orteza ufo jest z plastiku. Ufo posiada 2 rozmiary ortez, a k300 ma 5 rozmiarów co może świadczyć o lepszym dopasowaniu do nogi. Przypadkiem czy ufo morpho nie jest pierwszą ortezą firmy ufo ? Więc nie mają w tej dziedzinie dużego doświadczenia. k300 ma jeszcze bajery typu numerowane rzepy co ułatwia prawidłowe założenie ortezy.

Autor tematu
Neex
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 169
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 15:29
Motocykl: KTM SXF 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: Neex » pt, 15 lut 2013, 18:29

własnie do uo jestem najmniej przekonany dobre maja ubrania i plastiki ale nie wydaje mi sie zeby byli pionierami w dziedzinie bezpieczeństwa. POD jakieś pojecie ma na ten temat jakby nie byo producentem jest FOX. Jeszcze mysle czy nie dozbierac kasy i Asterisk Cell (te poprzednie nie mylic z ultra cell) ale tez niewiem czy czasem nie płaci sie za firme... tyle ze te asteriski maja lepsze rozwiazanie z zapieciem szersze + sznurówki napewno lepiej usztywnia. Ale fajnie jakby ktos sie wypowiedział kto jezdził w k300

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: mbartekx88 » pt, 15 lut 2013, 19:14

Neex pisze:tyle ze te asteriski maja lepsze rozwiazanie z zapieciem szersze + sznurówki napewno lepiej usztywnia.

Nie powiedziałbym, że lepiej usztywniają, bo jeśli faktycznie by tak było to Cti, Pod, DonJoy, EVS stosowało by takie samo rozwiązanie. Orteza ma być pewnie mocowana do nogi, a to zapewnia zarówno system opracowany przez asterisk jak i tradycyjne paski na rzep pozostałych producentów.

Za około 100zł możesz przymierzyć asteriski i k300 mam na myśli koszty wysyłki, tylko zwroty pieniędzy trochę potrwają i zakup ci się przeciągnie, zamów k300 przymierz, pomyśl i jak coś nie będzie pasowało to odsyłaj.

struna
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: sob, 8 mar 2008, 13:39
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: struna » pt, 15 lut 2013, 22:09

Znam Asterisk cell i ultracell, UFO i POD, EVS vision,web czy RS8. PODa i RS8 moge załatwić w rewelacyjnej cenę ale i tak nie polecam. POD przede wszystkim są płytkie i w moim odczuciu nie ochronią kolana jak asterisk. RS8 czy UFO nie są zbyt solidne. W moim odczuciu ortezy to i tak spory koszt więc lepiej nie oszczędzać i kupić asterisk.

tomekpioro
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 15:02
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Orteza POD K300 lub UFO MORPHO ma ktoś ?

Post autor: tomekpioro » sob, 16 lut 2013, 00:19

Co sądzicie o ALPINESTARS B2 CARBON - mam takie i nie są złe jak na ortezy a przy tym koszt jednej to 672 PLN.
Tomasz Piórkowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”