Alpinestars vs Thor ?

Autor tematu
kksmikq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pn, 31 sie 2009, 18:38
Motocykl: SX 125 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Śrem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Alpinestars vs Thor ?

Post autor: kksmikq » pn, 4 sty 2010, 20:46

Witam chciałbym abyście mi pomogli wybrać odpowiednie ochraniacze ,ponieważ ja znawcą nie jestem .. :)
Ok przejdę do rzeczy ,a mianowicie nie wiem które z tych ochraniaczy wybrać może ktoś miał takie lub kolega jakiś ma jeśli tak proszę o info. nt. czy nie spadają jakoś tam , trwałość tych ochraniaczy etc. Tutaj linki do nich :

Alpinestars BIONIC SX <------ :D
Thor Force <------ :D

Setyk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 139
Rejestracja: pt, 18 maja 2007, 19:13
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Grabów nad Prosną / Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: Setyk » pn, 11 sty 2010, 19:16

Ja posiadam Thor'y bardzo wygodne, dobre i wytrzymałe plastiki, paski nie wżynają się w nogi gdyż zastosowano dwa kołnierze,
podwójne zawiasy wydaja się wytrzymać jakiś czas, dobrze wytłumiane uderzenia. No jak dla mnie wypas:D drogie, ale warte tego ;)

marcinosek55
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: ndz, 24 sty 2010, 13:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: marcinosek55 » wt, 9 lut 2010, 20:26

thor force zdecydowanie lepsze
sam mam i jestem zadowolony

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: Borek96 » śr, 10 lut 2010, 18:04

marcinosek55 pisze:thor force zdecydowanie lepsze
sam mam i jestem zadowolony
A miałeś porównanie do alpinestarsów ? Bo ja właśnie mam zamiar kupić nakolanniki Bionic SX.

Jezu71
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 280
Rejestracja: czw, 26 kwie 2007, 22:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: Jezu71 » śr, 10 lut 2010, 18:35

siema
sezon przejechalem w thorach i jestem zadowolony po za tym ze mam w spodniach dziury od tych zawiasów! pralem je co jakies 2tyg moze 3 tyg i od prania mi peklo jedno mocowanie... no ale to oczywscie z mojej winny bo chcialem je wywirowac porzadnie aby miec na nastepny dzien na zawody :D
jak dotrwaja te ochraniacze do konca seoznu 2010 a mysle ze dadza rade to okey, ale powiedzilem sobie ze nastepne bede wlasnie te alpiny mierzylme je juz nawet i wydaja mi sie wygodniejsze ale to kwestia nogi itd...
tak ze od ciebie zalezy :D ja bym bral co tansze :P chyba ze masz szmal to bym bral te alpiny lub cos jeszcze z wiekszej polki ale wydaje mi sie ze te ochraniacze dla amatora sa optymalne:)
pozdro
Yamaha YZ-F 250 2002, 2006LE, 2008, 2009.
Kawasaki KX-F 250 2008, 2010, 2012.
Suzuki RM-Z 250 2011.
KTM SX-F 250 2008, 2010, 2011.
KTM EXC 450 2012.

Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: Amen77 » sob, 20 mar 2010, 07:18

Zawiasy okleic pianka.. lub od asteriska kupic oslony na zawiasy :) albo wez pilnik do metalu i po paru ruchach beda przyjazniejsze dla materialu

Ochraniacze sa z najwyzszej rynkowej polki wiec text dla amatora starcza jest niezly ;D to pro w czym ma jezdzic ;)
Dla amatora to sa dobre ochraniacze juz od 110zl na rynku... po legende lasow UFO 1 :) za niewiele wiecej.

Mi spodnie thora te ochraniacze prawie na maksa "wypleniaja" przez co zawiasy dosc mocny kontakt moga miec z ciuchami a maja krawedzie takie hm ostrawe, mogli to zrobi na okraglo i po zabawie,, ktos nie myslal jak odlew projektowal..

Coz nie ma rzeczy idealnych

Alpiny niespecjalnie sie roznia tak samo jak zbroje te najdrozsze od Thor RIG SE, przeplacona marka.

Ciekawa alternatywa moga byc EVS Strata, wygodne, zawias ten sam i nie majace tych "skarpet" zapinanych wszytych. Tansze, o ok 100zl
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

Jezu71
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 280
Rejestracja: czw, 26 kwie 2007, 22:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: Jezu71 » sob, 20 mar 2010, 11:09

Nie lubie patentow! po za tym nie śruby robia dziury tylko mocowanie (stelaż) w ktory te śruby sa wkręcone ;) a ja tych ochraniaczy nie bede mial cale zycie wiec jak przyjdzie do sprzedażny nie beda wyglądać wesoło.
Dla mnie najwyższa polka ochraniaczy to od ceny 1500zl czyli tzw. Szyny...

Jezeli by zaliczyc Braci Kędzierskich do pro riderow to oni wlasnie jezdza w szynach a wiec pomysl czy Cairoli bedzie smigl w takich ochraniaczach za 300zl :D :D :D

p.s nie napisałem za dla amatora starcza ! tylko ze te ochraniacze sa optymalne dla amatora ( Thor Force, Alpiny Bionic...

pozdro
Yamaha YZ-F 250 2002, 2006LE, 2008, 2009.
Kawasaki KX-F 250 2008, 2010, 2012.
Suzuki RM-Z 250 2011.
KTM SX-F 250 2008, 2010, 2011.
KTM EXC 450 2012.

Autor tematu
kksmikq
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 22
Rejestracja: pn, 31 sie 2009, 18:38
Motocykl: SX 125 2012
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Śrem
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: kksmikq » pt, 2 kwie 2010, 22:47

Ok a więc tak odbyłem 1 jazdę w tych THORACH. :)
Wrażenia miłe trzymają się idealnie chociaż mam trochę paski skrócone ,ponieważ mam rozmiar L. Dzięki temu kwestia trzymania się nogi to jest miodzio. :) Trochę obcierały te kaftany z tyłu ochraniacza nawet przez getry ale już nie ma śladu. Dopowiem też ,że nie ograniczają ruchu. Mały problem miałem z wsadzeniem nogi w spodnie a mam THOR rozmiar 32 ale jak weszły to spoko. Ogólnie są dobrze wykonane i wygodne jak się idealnie ustawi to naprawdę super. Jedyna wada to dolny pasek się odpina jest źle zrobiony zbyt nisko chyba ,że jestem aż taki niewymiarowy. :rolleyes:
Ogólne wrażenia : b.dobre :)

andy2208
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 28 cze 2009, 16:23
Motocykl: '05 YZ 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Zagwiździe
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: andy2208 » pt, 4 lut 2011, 23:01

Powiedzcie mi, czy te thory mają jakiś ochraniacz plastikowy w miejscu rzepki? Bo wygląda to conajmniej śmiesznie, gdyby ochraniacze kolana nie chroniły rzepki? :roll: Przecież to własnie ona jest najbardziej narażona na uszkodzenia podczas gleby (nie licząc skręcenia stawu kolanowego) i wiadomo, że jak raz wyskoczy, to będzie cały czas wyskakiwać... :?

mlody992
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: pn, 3 kwie 2006, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Alpinestars vs Thor ?

Post autor: mlody992 » sob, 5 lut 2011, 00:06

Odpowiadam na pytanie - mają plastikową ochronę rzepki (skryta pod materiałem)
Jeździłem w tych ochraniaczach przez rok i jak do tej pory nie miałem lepszych ochraniaczy, dobrze chronią kolano przed uderzeniami z przodu....natomiast raz dostałem w kolano z boku i bolało q...o, bo dostałem zawiasem.
Ale generalnie polecam warte swojej ceny.
Pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”