Ortezy na kolana, jakie ?

Autor tematu
Piotr95
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: ndz, 27 maja 2012, 12:58
Motocykl: CRF250 2014
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Ortezy na kolana, jakie ?

Post autor: Piotr95 » wt, 26 mar 2019, 22:39

Cześć, niestety po ostatnim treningu moje zwykłe nakolanniki zawiodły przez co mam teraz kontuzje kolana. Więc aby więcej sie to nie powtórzyło, szukam jakiś dobrych ortez na kolana. Jest tu ktoś kto mógłby polecić jakieś dobre ortezy w w miarę przystępnej cenie, ewentulanie dobrego producenta ?

Awatar użytkownika
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ortezy na kolana, jakie ?

Post autor: Martin KTM » śr, 27 mar 2019, 08:23

Ja wybrałem ortezy Leatt X Frame ( https://www.youtube.com/watch?v=Wt-F3Vdqj_c ) i są one dla mnie oczywistym wyborem w porównaniu z C Frame, w których kolano po jednej stronie jest zupełnie odsłonięte.
Jedną z ważniejszych kwestii, o których należy pamiętać przy wyborze ortez jest to, żeby je przymierzyć przed zakupem. W niektórych możesz czuć się połamany jak robocop, a w niektórych niezniszczalny jak iron man. Do tego rozmiarówka w tym przypadku nie wybacza. Wszystkie moje ubrania i akcesoria są w rozmiarze L, a ortezy w musiałem wybrać w rozmiarze XL.
O Leatt X Frame warto pytać w Olek Motocykle.

garry
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pt, 24 maja 2019, 09:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ortezy na kolana, jakie ?

Post autor: garry » pt, 24 maja 2019, 09:15

Siemanko.
Planuję kupić ortezy na kolana, żeby nie doprowadzić do ponownego naruszenia łąkotki, ale zastanawiam się ile w zasadzie powinienem przeznaczyć na jakąś stabilną i dobrą ortezę? Jest jakaś minimalnie rozsądna kwota?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochraniacze”