Środki konserwujące buty

Autor tematu
Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Środki konserwujące buty

Post autor: Kajec » wt, 18 wrz 2007, 00:03

Jakie znacie dobre środki konserwujące buty mx i gdzie mozna je dostać? W szczególności chodzi tu o elementy ze skóry które MUSZĄ byc co jakis czas odpowiednio zakonserwowane.

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » wt, 18 wrz 2007, 00:22

Kupiłem w motocyklowym-do konserwacji/impregnacji butów skórzanych. Nie wiem co to za firma, ale jest napis na pudelku "mit wazeline und lanolin".
Skóra na bucie mniej pęka, nie wysycha tak.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

jagadal
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 46
Rejestracja: czw, 23 sie 2007, 17:44
Motocykl: KTM 400 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: koło Bielska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: jagadal » sob, 29 wrz 2007, 15:28

Nie wiem czy ktoś skorzysta z tej rady, ale ja stosuje zwykły krem nivea i nic mi sie z butami nie dzieje. Najpierw dokładnie je myje - elementy z plastiku czyszcze mleczkiem do czyszczenia kuchni i spłukuje wodą - czekam aż buty dobrze wyschną i tam gdzie jest skóra nakładam krem. Nie trzeba kupować specjalnych środków wszystko jest w domu. :lol:

Dodam jeszcze że mam biało - czarne buty więc krem trzeba dobrze wetrzec zeby go nie było widać tam gdzie skóra jest czarna
KTM 400 EXC 2002

SEZON W PEŁNI

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Środki konserwujące buty

Post autor: Mateusz_MX » pn, 15 lut 2010, 18:38

Czarne obuwie najlepiej smarować pastą do butów, np. "Kiwi". Dzięki niej skóra staje się miększa (twarda pęka), nie nasiąka wodą i nie "łapie" zbędnego brudu. Pozdrawiam. Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Środki konserwujące buty

Post autor: acid » pn, 15 lut 2010, 20:24

Mój kuzyn jest szewcem , jego ojciec szewcem jest ponad 35lat , jego dziadek tez był szewcem . Kuzyn gadał mi ze używa do butów oliwki bambolino do skóry dla dzieci i buty trzymają się zajeb.. Powiedział żebym smarował oliwką szwy bo mogą pękać bo but jest sztywny a skura gruba . Sam tostosuje oliwke i bardzo dobrze działa , tez stosuje wazeline . Potem zastosowałem ale buty stoją bo zima emulsje do podłóg sidolux , taka nabłyszczajaca bez polerowania (kolor jak słaba kawa z mlekiem), nie wiem jak ta emulsja działa ale tworzy się na skórze i plastiku powłoka ochronna która nadaje niesamowity połysk ale trzeba bardzo malutko nakładać . Dobrze tez sie sprawdza na plastikach w moto .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”