używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Autor tematu
dragon82
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 5 sty 2014, 16:33
Motocykl: honda xl500
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Złotów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: dragon82 » pn, 6 sty 2014, 23:15

Witam,jestem świeżynką zarówno na forum jak i w jeździe. Jestem na etapie kupowania butów i mam pytanie. Czy buty sidi flex force to dobre buty? Póki co nie jeździłam dużo i używałam do tego wysokich glanów, więc nie mam żadnego doświadczenia z butami na moto. Jeśli chodzi o kwotę do wydania, to na nówki mogę sobie pozwolić gaerne gx1 lub forma terrain tx- te miałam możliwość mierzyć i leżą ok. Znalazłam jednak używki sidi w super stanie i wydaje mi się niedrogo(350zł) i tak się zastanawiam czy nie byłyby lepsze. Co do jazdy, to póki co- pola (po polach ciotki, za jej zgodą, żeby nie było że obcemu bez pozwolenia orałam) , drogi polne itp. Jednak na zaraz nie wiem jeszcze czy bardziej ciągnie mnie do mx czy enduro, więc to też może trochę komplikować dobór buta.
Jeszcze żeby nie pisać zaraz kolejnego posta-co sądzicie o ortezach? potrzebne od początku? Póki co mam tylko nakolanniki, ale z racji że jestem początkująca chyba mam większe szanse na kontuzje niż wprawiony rider? więc może lepiej się zabezpieczyć?

Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: Polo » śr, 8 sty 2014, 18:50

Hej co do butów to takie żeby były wygodne jeżeli miałaś jakieś do przymierzenia i były dobre to nie ma nad czym się zastanawiać ja mam formy i sobie chwale :> Co do kontuzji to zależy jak będziesz jeździć nie od razu rzym zbudowali i nie od razu polecisz z dużej hopy no chyba ze taka odważna :P ale nie na tym to polega moim zdaniem to co masz to wystarczy :>
Ogień w szopie!

Awatar użytkownika
Mohus
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 381
Rejestracja: pn, 10 gru 2007, 18:26
Motocykl: japonsky 0,25 4t
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: Mohus » śr, 8 sty 2014, 21:01

Ja bym na twoim miejscu brał nowy but, bo nowy but ułoży się pod twoją stopę i brak ryzyka na złapanie jakichś infekcji.Co do butów które wyminiłaś to znajomy ma te gaerne i bardzo sobie chwali. Zaś jeśli chodzi o ortezy, to jeśli tylko masz kasę na nie to warto je kupić, nawet te najprostsze modele ortez w znacznym stopniu niwelują ryzyko uszkodzenia kolana o które bardzo łatwo zwłaszcza na początku zabawy

Anubis
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 29
Rejestracja: czw, 22 sie 2013, 09:14
Motocykl: XR650R Supermoto
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: Anubis » śr, 8 sty 2014, 22:16

Każdy but z czasem traci na swojej sztywności więc najlepiej jak weźmiesz nowe.

Polo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: sob, 16 mar 2013, 23:16
Motocykl: Rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: Polo » czw, 9 sty 2014, 20:12

Nowe nowymi ale nie każdego stać żeby tyle kasy na raz wyrzuć na początku zabawy , ja sam mam używki od samego początku i dla mnie rewelacja :)) Kazdy ma swoje zadnie :]
Ogień w szopie!

Autor tematu
dragon82
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 5 sty 2014, 16:33
Motocykl: honda xl500
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Złotów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: dragon82 » czw, 9 sty 2014, 23:36

Dzięki chłopaki za rady. Byłam dziś po buty, ale nie przywieźli mojego rozmiaru :/ Z desperacji kasę wydałam na kilka pierdół do motocykla i obecnie stać mnie już tylko na używki :D cóż, ze sprzętem jak z dzieckiem, potrafiłabym wydać na nie każde pieniądze.
Ortezy z kolei poczekają na kolejny wpływ dodatkowej gotówki, chyba że znów coś w Hani walnie ;)

rl-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 20:52
Motocykl: crf
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: używki sidi czy nówki gaerne/forma?

Post autor: rl- » sob, 8 lut 2014, 18:46

sidi flex, wyglądają na dobre buty(podobne z budowy do crossfire), mam sidi crossfire i polecam firmę sidi najbardziej mi się podoba że w okolicy kostek noga jest naprawdę dolegająca do buta. polecam również gaerne sg10 dla mnie to to samo co crossfire z tym że bardziej miękkie od wewnątrz i to jest + dla nich. odradzam kupowanie butów nowych za 300-400 zł pokroju FLY (oraz innych firm o podobnej budowie buta) są to buty jednosezonowe, a po czasie w kostkach robią się rozklepane jak w gumofilcach. strata kasy i mokre stopy :P
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”