Buty na początek

Autor tematu
Buła
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 14:42
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Buty na początek

Post autor: Buła » ndz, 24 lis 2013, 23:15

Witam, otóż na wiosnę planuję zakup moto, a co za tym idzie chciałbym też się odpowiednio ubrać, żeby nie jeździć w adidasach :). I tu rodzi się pytanie: Czy warto na początek kupować buty z wyższej półki, pokroju alpinestars tech 10, czy fox instinct? Będzie to jakaś odczuwalna różnica dla początkującego od butów 1000 zł tańszych?
Żeby nie tworzyć za dużo tematów od razu zapytam o zbroje, zastanawiam się nad Alpinestars Bionic 2 i Fox Titan Sport, od razu jakiś stabilizator karku do tego.
Z góry dzięki za pomoc :)

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: ecik » czw, 28 lis 2013, 14:51

Buty z górnej półki na pewno się różnią w wykonaniu od tej dolnej.

Ja jednak osobiście nie kupowałbym butów za 1500-2000zł.
Już za około 1000zł idzie naprawdę wyrwać topowy model butów, np. TCX Pro 2 - buty wytrzymałe, alu klamry, bucik wyjmowany i do tego starczą ci na bardzo długo. <-- aktualnie takie mam

Drugą opcją są SIDI Crossfire - nie testowałem jednak po opinii kolegów to bardzo wygodne jednak w miejscu zawiasu lubią się wytrzeć i to jest ich wadą. Zdjęcie poniżej:
http://www.dirtbikebitz.com/images/prod ... _white.jpg
Są jednak takie buty "po lifcie"
http://www.bikebiz.com.au/product_image ... 1_zoom.jpg
I pewnie już z tym wycieraniem problemu nie będzie ponieważ zawias jest zasłonięty :)

Kolejne buty to Forma Dominator Comp - wytrzymałe i wygodne, posiadają bucik, alu klamry. <-- kolega ma i bardzo sobie chwali (miał też Sidi i powiedział, że Forma lepsze wg. niego)

Wszystko w zależności od tego ile chcesz pieniędzy na to przeznaczyć.


Co do ochraniacza karku to Leatt Brace Club.

Jeżeli chcesz kupować zbroję to poszukaj takiej która jest kompatybilna z ochraniaczem karku (mają zazwyczaj górną cześć żółwika odpinaną).


PS. Tutaj temat o butach za około 500zł
viewtopic.php?f=45&t=29854&hilit=jakie+buty

Awatar użytkownika
marek antczak
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 468
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:19
Motocykl: rmz
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Niemcy Zülpich
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: marek antczak » czw, 28 lis 2013, 15:25

Ja bym polecał buty SDI sa prze zemnie spradzone jak i moje dzieci i jesli cos ulegnie zniszczeniu możesz wymienić prawie każdy element buta na nowy . Jeśli noga ci nie rośnie to kup raz a porządny produkt i sprawdzony , tanie buty wyglądają często fajnie i sa wygodne ale rozwalają sie tez szybko ,mowie tu o rzeczywistym czasie użytkowania a nie czasie jaki upłyną od czasu zakupu. Po za tym liczy sie bardzo bezpieczeństwo jakie gwarantuje but jego użytkownikowi , na to trzeba zwrócić uwagę. W zależności gdzie mieszkasz polecał bym ci odwiedzenie kilku sklepów w którym mógł bys przymierzyć buty oraz poradzić sie sprzedającego . J nie polegaj tylko na jednej opinii wiec sprawdź to u kilku sprzedających i nie kupuj zaraz u pierwszego który może być bardzo sympatyczny. Butów na motocross jest bardzo duży wybór jaki cenowy wiec nie zwariuj . Moja mam mówiła zawsze " my jesteśmy za biedni ze by kupować używane rzeczy czy gorszej jakości" czyli raz a porządnie. Maly przegląd cenowy http://www.ebay.com.au/sch/i.html?_trks ... &_from=R40 http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0 ... re&_sop=15
Moj faworyt kolorystyczny

Autor tematu
Buła
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 14:42
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: Buła » czw, 28 lis 2013, 23:06

Z tego co widzę, to za crossfire'y trzeba i tak z 1100 zł wyłożyć, a za 1500 można już znaleźć tech 10. Nie wiem czy jest między nimi jakaś znacząca różnica, niestety Instinct'ów nigdzie taniej się nie da dostać. W UK niestety ceny te same, a tu się aktualnie znajduję. Nigdy butów motocyklowych nie miałem, bo nie było potrzeby do mojego kmx'a także jestem całkowicie nieobeznany w temacie :) Jednak chcę kupić exc 250 i stwierdziłem, że pełna ochrona już by się przydała. Ile realnie takie buty nadają się do użytku przy jeździe enduro? Wiadomo, że zależy to od tego ile kto jeździ, ja planuję jeździć tyle ile będę miał paliwa :). A tak na poważnie to pewnie z 8-10+ godzin tygodniowo w wakacje, później jak czas pozwoli.
Mieszkam w okolicach Olsztyna, także z tego co mi wiadomo to z tymi "kilkoma" sklepami może być spory problem. Z mi znanych jest tylko InterMotors, więc raczej będę skazany na zakupy przez internet, a nie wiem jak z rozmiarówką.

Co do zbroi to zastanawiam się też nad tą http://www.sklep.motox.pl/leatt-adventu ... -7454.html
Zakładam że zbroja i ochraniacz karku to coś co naprawdę warto mieć i nie będą to w najmniejszym stopniu wydane niepotrzebnie pieniądze. Dzięki za podpowiedzi :).

superpimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: ndz, 22 sty 2012, 20:28
Motocykl: exc 300
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: superpimp » wt, 3 gru 2013, 19:05

Moim zdaniem Sidi Crossfire są dużo lepsze od Tech 10.

Tech 10 jest jednym z najmniej trwałych butów (zaraz mnie tu pewnie ktoś pojedzie) ale odpowiadam tak miałem do czynienie i jak chodzi o czas użytkowania to Taniutkie Axo Boxer waliły je na głowę. Znajomy po roku miał w podeszwach dziury na wylot przy seryjnych podnóżkach. Reszta też nie wyglądała za dobrze.

Sidi to 100razy lepszy but. Z Alpinestars jak już to tech 8 ale podeszwa również nie grzeszy wytrzymałością.
Bardzo fajne są też buty firmy JETT :) Ciekawy design , dużo elementów wymiennych. A z opinii forumowiczów wydają się być naprawdę dobre. Ale więcej na ich temat powie Ci na pewno kolega o nicku "enduroguy"


aha co do czasu to jest bardzo dużo zmiennych . Są tacy co mają jedne przez 3 lata (zazwyczaj Ci którzy dużo czasu spędzają siedząc). A są tacy żę i pół sezonu nie objeźdźi.
Ale przy normalnej jeździe myślę sezon maksymalnie dwa. Potem wymiana podeszw.

Czepek
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 926
Rejestracja: śr, 25 sie 2010, 15:17
Motocykl: YZ125 `08
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: Czepek » wt, 3 gru 2013, 20:32

mam do sprzedania gaerne fastback
buty z wysokiej półki
http://allegro.pl/buty-gaerne-fastback- ... 05467.html
dla forum wysyłka fri
Naprawa cross prostowanie wydechów 793 395 514

Autor tematu
Buła
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 14:42
Motocykl: EXC 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Buty na początek

Post autor: Buła » śr, 4 gru 2013, 21:39

A do UK też za free? :)
To widzę, że będę musiał poczytać jakieś rozsądne opinie, jakbyście mieli jakieś porównywalne modele butów to byłbym wdzięczny gdyby je ktoś wypisał. A powie mi ktoś coś na temat zbroi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”