Jaki buty wybrać? :)

Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 3 kwie 2013, 21:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaki buty wybrać? :)

Post autor: naiveR » czw, 4 kwie 2013, 23:22

Witam wszystkich czytelników forum. Zgłaszam się do Was z ogromną prośbą ;) Chciałbym się Was poradzić odnośnie butów, jako że jestem amatorem nie znam się do końca na osprzęcie motocrossowym, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z motocrossem, do tej pory miałem tylko i wyłącznie do czynienia z motocyklami szosowymi. Dlatego pisze do Was z prośba abyście mi polecili jakieś obuwie, linki bądź nazwy butów najlepiej do 500zł ( wiem że to nie duża kwota, ale na więcej mnie po prostu nie stać na tą chwilę, a może jak coś z tych lepszych jakieś używki najwyżej się kupi jak nic nie znajdziecie dla mnie w takiej kwocie ;p ) . Prosiłbym także o napisanie mi na co mam zwracać uwagę przy zakupie obuwia, na co patrzeć itp. Chciałem się także spytać Was, jako doświadczonych motocyklistów, jak jest z numeracją takiego obuwia, kupuje się z takim rozmiarem jakie się ma w normalnych butach, jak to wszystko wygląda? Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi, i za poświęcony czas, liczę na dobre przyjęcie mnie bo jestem nowym forumowiczem;p. Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam, Kuba :)

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: mbartekx88 » pt, 5 kwie 2013, 17:15

Zwróć uwagę czy buty mają aluminiowe klamry. Dobrze jak posiadają obicie metalowe na czubku (noski). Numeracje są opisywane na aukcjach allegro, mierzysz stopę i dobierasz do jej długość rozmiar, wszystko jest opisane. Ze względu na higienę i to, że w lato noga poci się w takim bucie - brałbym tylko nowe. Dbaj o buty, myj je co 3 jazdy w suchym terenie, jeśli jest błoto to myj po każdej jeździe, do mycia wystarczy mydło, ciepła woda i szczotka ryżowa, nie myj butów myjką ciśnieniową. Po zakupie przed pierwszą jazdą zaimpregnuj je, w moim wypadku była to duża ilość białej pasty i raz na jakiś czas powtórz tą operację. Jeśli w twoim mieście są sklepy z takim obuwiem, idź przymierz, pooglądaj i szukaj ich po niższej cenie w internecie.

W poprzednim sezonie kupiłem swoje pierwsze buty, przymierzałem AXO BOXER w sklepie i po włożeniu nogi w ten but drapałem się po głowie i zastanawiałem jak ludzie w tym jeżdżą, but był masakrycznie sztywny zero ruchu kostką, nie posiadali innych w przedziale cenowym do 600zł, więc zaryzykowałem i kupiłem na allegro Gaerne GX 1 EVO rozmiar dopasowałem według instrukcji na aukcji , po włożeniu nogi w but od razu banan na twarzy, komfortowo, zakres ruchu mały, ale wiadomo but podczas użytkowania troszkę się wyrobi i ten zakres ruchu jeszcze się zwiększy.

Możesz się przestraszyć podczas pierwszej jazdy, ponieważ czucie dźwigni zmiany biegów i hamulca będzie dużo mniejsze, przez co używanie ich stanie się dużo trudniejsze po paru jazdach problem zniknie (przyzwyczaisz się).

Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 3 kwie 2013, 21:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: naiveR » sob, 6 kwie 2013, 11:39

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, chyba zrobię jak mówisz i się przejde do jakiś sklepów i po patrze ale boje się że w takim przedziale cenowym, nie znajdę takiego obuwia. A jeszcze pytanka do innych forumowiczy, może ktoś z was orientuje się w jakiś butach właśnie do 500zł? Jeśli tak, bardzo proszę o podesłanie nazw lub linków takowego obuwia ;)
Z góry dzięki, pozdrawiam :)

mlody-esz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 40
Rejestracja: ndz, 21 lis 2010, 22:17
Motocykl: kx450f 12'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: mlody-esz » sob, 6 kwie 2013, 16:39

szukaj używanych bo za 500 nie dostaniesz nic ciekawego nowego , szukaj alpinestars tech 10 lub 8 , gaerne sg10 lub sg12 , sidi crossfire , forma dominator , tcx pro 2.0 lub 2.1 , wszystkie te buty sa na zawiasie i duzo wygodniejsze w uzytkowaniu niz te bez zawiasu , chyba wszystkie maja buciki wewnetrze które można prać chyba tylko sg10 nie maja ale moge sie mylić , za cene 500 pln powinienes dostać któreś z ww wymienionych

Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 3 kwie 2013, 21:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: naiveR » pn, 8 kwie 2013, 15:55

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli za 500zł nawet nie szukać nowych butów motocrossowych bo nie ma sensu. Hmm rozumiem, a jak jakieś upatrzę, albo będzie jakaś wyprzedaż na buty z zawiasem to myśleć nad nimi? czy to wszystko to po prostu szit za to cene? ;<

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: ecik » pn, 8 kwie 2013, 19:55

Ja bym brał nowe tylko i wyłącznie. Za 500zł napewno coś ciekawego wyrwiesz.

np. TCX Combat, Gaerne GX1.
Ostatnio zmieniony pn, 8 kwie 2013, 20:06 przez ecik, łącznie zmieniany 1 raz.

mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 146
Rejestracja: czw, 8 lis 2012, 21:37
Motocykl: 125 sx
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: mbartekx88 » pn, 8 kwie 2013, 20:05

Kiedyś nie było butów z zawiasem i też ludzie jeździli. Zawias mimo, że jest już parę lat na rynku, to nadal nowość z czym wiąże się wyższa cena. Wielu ludzi jeździ w butach bez zawiasu i w takich startuje w zawodach, ponieważ każdy ma inny budżet i niektórzy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Spokojnie na pierwsze buty możesz kupić te bez zawiasu i w cenie do 600zł. Dołóż stówkę do tych 500zł i kupisz nowy dobry but. Jako przykład buty, które użytkuje i jestem z nich w pełni zadowolony z reszta nie tylko ja, bo też się niedawno wypowiadał użytkownik tych butów w tym dziale.
http://moto.allegro.pl/gaerne-gx1-evo-b ... 40289.html
kreynon pisze:Cześć, ja posiadam Gearne GX1, są wygodne, elastyczne, nie jeden raz uratowały moje giry ;) ja mam białe i jeżeli szukasz butów na 3 sezony i wzwyż, to bierz czarne, bo z czasem lekko zżółknieją (jak każde białe). Wymienna podeszwa, aluminiowe klamry no i metalowa podkowa. Tylko, że są dwie wersje tego buta, z podeszwą do enduro i do motocrossu. Do motocrossu są z płaską podeszwą a do enduro jest bardziej rozbudowana.

Wersja motocross:
http://www.vitalimoto.it/wp/wp-content/ ... nc.jpg.gif

Wersja enduro:
http://images.motorcycle-superstore.com ... -Boots.jpg

Nie wiem jak z innymi butkami, więc się nie wypowiadam, ale powiem, że mój brat ma TCX combat i jest z nich zadowolony. Pamiętaj, że jak kupujesz pierwszy raz buty, to na początku zmiana biegów to parodia :finga: ale z czasem się przyzwyczaisz. Polecam gearny i życzę udanego zakupu :)

Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 3 kwie 2013, 21:01
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: naiveR » czw, 11 kwie 2013, 21:36

Wielkie dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi, teraz to wszystko przeanalizuje może poszukam coś fajnego z tych butów firmy Gaerne, bo faktycznie dość tanie i wyglądają na solidne. Jeżeli ktoś by jeszcze znał jakieś fajne modele butów do 500/600zł proszę po prostu o udostępnienie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuje za udzielone odpowiedzi, dużo się dowiedziałem i pewnie już coś wybiorę, jeżeli faktycznie by ktoś jeszcze mógł mi coś polecić, bardzo proszę.
Pozdrawiam Kuba :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”