Jaki buty wybrać? :)

Awatar użytkownika
Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Jaki buty wybrać? :)

Post autor: naiveR » czw, 4 kwie 2013, 23:22

Witam wszystkich czytelników forum. Zgłaszam się do Was z ogromną prośbą ;) Chciałbym się Was poradzić odnośnie butów, jako że jestem amatorem nie znam się do końca na osprzęcie motocrossowym, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z motocrossem, do tej pory miałem tylko i wyłącznie do czynienia z motocyklami szosowymi. Dlatego pisze do Was z prośba abyście mi polecili jakieś obuwie, linki bądź nazwy butów najlepiej do 500zł ( wiem że to nie duża kwota, ale na więcej mnie po prostu nie stać na tą chwilę, a może jak coś z tych lepszych jakieś używki najwyżej się kupi jak nic nie znajdziecie dla mnie w takiej kwocie ;p ) . Prosiłbym także o napisanie mi na co mam zwracać uwagę przy zakupie obuwia, na co patrzeć itp. Chciałem się także spytać Was, jako doświadczonych motocyklistów, jak jest z numeracją takiego obuwia, kupuje się z takim rozmiarem jakie się ma w normalnych butach, jak to wszystko wygląda? Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi, i za poświęcony czas, liczę na dobre przyjęcie mnie bo jestem nowym forumowiczem;p. Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam, Kuba :)

Awatar użytkownika
mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: 125 sx

Re: Jaki buty wybrać? :)

Post autor: mbartekx88 » pt, 5 kwie 2013, 17:15

Zwróć uwagę czy buty mają aluminiowe klamry. Dobrze jak posiadają obicie metalowe na czubku (noski). Numeracje są opisywane na aukcjach allegro, mierzysz stopę i dobierasz do jej długość rozmiar, wszystko jest opisane. Ze względu na higienę i to, że w lato noga poci się w takim bucie - brałbym tylko nowe. Dbaj o buty, myj je co 3 jazdy w suchym terenie, jeśli jest błoto to myj po każdej jeździe, do mycia wystarczy mydło, ciepła woda i szczotka ryżowa, nie myj butów myjką ciśnieniową. Po zakupie przed pierwszą jazdą zaimpregnuj je, w moim wypadku była to duża ilość białej pasty i raz na jakiś czas powtórz tą operację. Jeśli w twoim mieście są sklepy z takim obuwiem, idź przymierz, pooglądaj i szukaj ich po niższej cenie w internecie.

W poprzednim sezonie kupiłem swoje pierwsze buty, przymierzałem AXO BOXER w sklepie i po włożeniu nogi w ten but drapałem się po głowie i zastanawiałem jak ludzie w tym jeżdżą, but był masakrycznie sztywny zero ruchu kostką, nie posiadali innych w przedziale cenowym do 600zł, więc zaryzykowałem i kupiłem na allegro Gaerne GX 1 EVO rozmiar dopasowałem według instrukcji na aukcji , po włożeniu nogi w but od razu banan na twarzy, komfortowo, zakres ruchu mały, ale wiadomo but podczas użytkowania troszkę się wyrobi i ten zakres ruchu jeszcze się zwiększy.

Możesz się przestraszyć podczas pierwszej jazdy, ponieważ czucie dźwigni zmiany biegów i hamulca będzie dużo mniejsze, przez co używanie ich stanie się dużo trudniejsze po paru jazdach problem zniknie (przyzwyczaisz się).

Awatar użytkownika
Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: naiveR » sob, 6 kwie 2013, 11:39

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, chyba zrobię jak mówisz i się przejde do jakiś sklepów i po patrze ale boje się że w takim przedziale cenowym, nie znajdę takiego obuwia. A jeszcze pytanka do innych forumowiczy, może ktoś z was orientuje się w jakiś butach właśnie do 500zł? Jeśli tak, bardzo proszę o podesłanie nazw lub linków takowego obuwia ;)
Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mlody-esz
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: kx450f 12'

Post autor: mlody-esz » sob, 6 kwie 2013, 16:39

szukaj używanych bo za 500 nie dostaniesz nic ciekawego nowego , szukaj alpinestars tech 10 lub 8 , gaerne sg10 lub sg12 , sidi crossfire , forma dominator , tcx pro 2.0 lub 2.1 , wszystkie te buty sa na zawiasie i duzo wygodniejsze w uzytkowaniu niz te bez zawiasu , chyba wszystkie maja buciki wewnetrze które można prać chyba tylko sg10 nie maja ale moge sie mylić , za cene 500 pln powinienes dostać któreś z ww wymienionych

Awatar użytkownika
Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: naiveR » pn, 8 kwie 2013, 15:55

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czyli za 500zł nawet nie szukać nowych butów motocrossowych bo nie ma sensu. Hmm rozumiem, a jak jakieś upatrzę, albo będzie jakaś wyprzedaż na buty z zawiasem to myśleć nad nimi? czy to wszystko to po prostu szit za to cene? ;<

Awatar użytkownika
ecik
VIP
VIP

Post autor: ecik » pn, 8 kwie 2013, 19:55

Ja bym brał nowe tylko i wyłącznie. Za 500zł napewno coś ciekawego wyrwiesz.

np. TCX Combat, Gaerne GX1.
Ostatnio zmieniony pn, 8 kwie 2013, 20:06 przez ecik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mbartekx88
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: 125 sx

Post autor: mbartekx88 » pn, 8 kwie 2013, 20:05

Kiedyś nie było butów z zawiasem i też ludzie jeździli. Zawias mimo, że jest już parę lat na rynku, to nadal nowość z czym wiąże się wyższa cena. Wielu ludzi jeździ w butach bez zawiasu i w takich startuje w zawodach, ponieważ każdy ma inny budżet i niektórzy nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Spokojnie na pierwsze buty możesz kupić te bez zawiasu i w cenie do 600zł. Dołóż stówkę do tych 500zł i kupisz nowy dobry but. Jako przykład buty, które użytkuje i jestem z nich w pełni zadowolony z reszta nie tylko ja, bo też się niedawno wypowiadał użytkownik tych butów w tym dziale.
http://moto.allegro.pl/gaerne-gx1-evo-b ... 40289.html
kreynon pisze:Cześć, ja posiadam Gearne GX1, są wygodne, elastyczne, nie jeden raz uratowały moje giry ;) ja mam białe i jeżeli szukasz butów na 3 sezony i wzwyż, to bierz czarne, bo z czasem lekko zżółknieją (jak każde białe). Wymienna podeszwa, aluminiowe klamry no i metalowa podkowa. Tylko, że są dwie wersje tego buta, z podeszwą do enduro i do motocrossu. Do motocrossu są z płaską podeszwą a do enduro jest bardziej rozbudowana.

Wersja motocross:
http://www.vitalimoto.it/wp/wp-content/ ... nc.jpg.gif

Wersja enduro:
http://images.motorcycle-superstore.com ... -Boots.jpg

Nie wiem jak z innymi butkami, więc się nie wypowiadam, ale powiem, że mój brat ma TCX combat i jest z nich zadowolony. Pamiętaj, że jak kupujesz pierwszy raz buty, to na początku zmiana biegów to parodia :finga: ale z czasem się przyzwyczaisz. Polecam gearny i życzę udanego zakupu :)

Awatar użytkownika
Autor tematu
naiveR
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: naiveR » czw, 11 kwie 2013, 21:36

Wielkie dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi, teraz to wszystko przeanalizuje może poszukam coś fajnego z tych butów firmy Gaerne, bo faktycznie dość tanie i wyglądają na solidne. Jeżeli ktoś by jeszcze znał jakieś fajne modele butów do 500/600zł proszę po prostu o udostępnienie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuje za udzielone odpowiedzi, dużo się dowiedziałem i pewnie już coś wybiorę, jeżeli faktycznie by ktoś jeszcze mógł mi coś polecić, bardzo proszę.
Pozdrawiam Kuba :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Obuwie”