Wkładki, gąbki

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wkładki, gąbki

Post autor: Niosąca » czw, 4 mar 2010, 14:02

Witam, mam pewien problem, zakupilam kask 661 Flight, ale kask jest dosc luzny w szczece(ogolnie rozmiar chyba moze byc)tylko szczeka jest luzna, chyba przydlolyby sie grubsze gabki, bo mniejszy rozmiar nie wiem czy by cos zmienil. Kask byl zamowiony przez internet i nie ma mozliwosci zwrotu ani wymiany. Nie wiecie gdzie mozna dostac takie gabki? bo na allegro nie widze, lub jak sprawdzic czy sa te kaski w Lodzi lub Wawie i przymierzyc ew. mniejszy rozmiar. To rozmiar S a normalnie mam M, tu miala byc rozmiarowka zanizona wzielam to S i nadal cos nie tak. Tylko nie jestem pewna czy to rozmiar czy ten model ma poprostu takie szczeki.

Jezu71
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 280
Rejestracja: czw, 26 kwie 2007, 22:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Jezu71 » czw, 4 mar 2010, 14:18

zapytaj w sklepie motox ;)
Yamaha YZ-F 250 2002, 2006LE, 2008, 2009.
Kawasaki KX-F 250 2008, 2010, 2012.
Suzuki RM-Z 250 2011.
KTM SX-F 250 2008, 2010, 2011.
KTM EXC 450 2012.

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Mateusz_MX » czw, 4 mar 2010, 15:26

Nie warto wierzyć sprzedającym. Każdy chce się pozbyć sprzętu i powie, że kask jest w rozmiarze S, tylko jest zaniżona rozmiarówka. Tak naprawdę może to być rozmiar M, czyli za duży na Twoją głowę. Każdy zakupiony towar można reklamować u sprzedawcy, bodajże do 7, czy 14 dni od daty zakupu (chyba, że towar kupowałaś za granicą - np. eBay). Nawet kupiony przez internet. Jeżeli tak jest w tym przypadku, to po prostu go zwróć, lub zamień na rozmiar mniejszy. Pozdrawiam. Mateusz_MX
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

szybki
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 16
Rejestracja: sob, 4 lis 2006, 11:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: szybki » czw, 4 mar 2010, 16:43

to co ty chcesz zeby ci szeke sciskalo zebyc wygladal jak karp ??
kask ma sie trzymac na glowie a nie na szczece

Koźlak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pt, 7 sie 2009, 20:54
Motocykl: deeerr
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Koźlak » czw, 4 mar 2010, 18:38

Racja,masz prawo zwrotu bez podania przyczyny do 7 dni chyba,albo może poprostu zamiast wymieniać gąbki rozpruj,włóż tam odpowiednia ilość np gąbki od strony kasku nie buźki i zaszyj wstawiając jakiś gratisowy kawałek materiału ;]

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Niosąca » czw, 4 mar 2010, 21:14

No niestety wlasnie byl sciagany z za granicy, stad brak mozliwosci zwrotu.
A co do kolegi szybkiego: to kask nie moze latac chyba, co? gabka powinna przylegac w nowo zakupionyum kasku na tyle zeby np. zucie gumy bylo utrudnione. Skoro pisze, ze ogolnie rozmiar raczej ok, tylko szczeka luzna to wlasnie tyle to oznacza.

Mint
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: pt, 22 maja 2009, 23:06
Motocykl: Szybki
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Mint » wt, 9 mar 2010, 15:29

To sprzedaj ten kask i kup inny :wink:
HONDA CR 125

http://bikepics.com/members/Mint/




Sprzedam Okleinę na AirBoxa do Hondy Cr 125 Tanio! PW

Matti#454
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 2 lut 2010, 15:09
Motocykl: Honda Crf 150f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Matti#454 » wt, 9 mar 2010, 17:34

Szybki kask ma się nie ruszać i ma trzymać ściśniętą szczękę
Albo tak jak mordor napisał sprzedaj i kup inny

Pozdrawiam Matti#454
Chinol 125 ------> Honda Crf 150f

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Yzf 250 » wt, 9 mar 2010, 20:47

Siemka ! Robiłem taki zabieg u siebie w LAZERZE więc tak pewnie masz gabki w kasku (policzki) na taki wcisk, więc je wyciągasz, bierzesz jakiś nożyk lub nożyczki i spruwasz nić ale od strony gdzie te gąbki na policzki łączą się z materiałem na styropianie i bierzesz kupujesz wate w jakimś sklepie z nićmi, guzikami itd, wkładasz tam odpowiednią ilość tej waty która bedzie ci odpowiadać (rozkładaj ją ruwnomiernie) . Na końcu zaszywasz to w tych miejscach gdzie prułeś nici i sprawa rozwiązana, naprawde jest to ok 1 h roboty, a daje efekty. Pozdro :drinkers:

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Niosąca » śr, 10 mar 2010, 12:12

No jeszcze mysle caly czas co zrobic, te gabki widzialam jak na razie tylko na stronie 661, ale nie wiem czy roznia sie one jakos gruboscia, poza tym przewaznie z takich stron nie chca slac poza USA, zreszta nie wiem nawet czy by sie to oplacilo.
Co do sprzedazy to nie wiem czy bym nie stracila na nim, a szkoda tracic na nowym kasku, druga sprawa to to,ze ze w tej cenie nie widze kasku z tych materialow(tj. karbon, kevlar, wlokno szklane). Inny kask, ktory by mi odpowiadal to Arioh Stelt ale on jest juz troche drozszy, zreszta tym razem wolalabym juz go kupic na miejscu i przymierzyc :) wiec musialabym go znalesc gdzies w poblizu, tylko jak patrze po Allegro to raczej w okolicy nie widze(zwlaszcza w tej nizszej cenie do ok. 1100)
Nad jakas przerobka sie zastanawialam tez, tylko z takim pruciem i zszywaniem to pozniej tez przy sprzedazy moze byc problem :)
W kazdym razie pomysle jeszcze i dzieki wszystkim za rady!

Amen77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: czw, 12 mar 2009, 09:44
Motocykl: EXC-R 450
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznan
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Amen77 » czw, 18 mar 2010, 21:00

Witam kolezanke Niosaca :)
Tak to jest jak sie kupuje w ciemno zeby pare zloty uciac.. cheek pady mozna zamowic z US bez wiekszego problemu a pewnie i kolega Luigii zalatwi.

Cheek pady z zalozenia zmniejszaja sie o 1/3 podczas pierwszych miesiacy uzytkowania.
Co do zwrotu to towar wdlg prawa PL mozna zwrocic do 10dni posiadajac PARAGON lub inny dowod zakupu jesli nie kupowalo sie jako FIRMA nA FV. To chroni tylko zwyklych konsumentow.

Towar sciagany na zamowienie nawet w PL sklepie, z paragonem nie podlega zwrotowi jesli sprzedawca nie ma tego towaru w CIAGLEJ sprzedazy.

Mam nadzieje ze pomoglem :)
Autoryzowany serwis i tuning zawieszeń KYB, Ohlins // Serwis: WP, Showa, Elka.Tuning marek: Racetech, Pro Circuit, Factory Connection<br>
http://www.lastlap.pl THOR, FOX, ASTERISK, SIDI, EVS, GAERNE, AIROH, 661 w super cenach!</br>

Autor tematu
Niosąca
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 78
Rejestracja: wt, 15 maja 2007, 23:41
Motocykl: Suzuki DR 125&Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wkładki, gąbki

Post autor: Niosąca » pt, 19 mar 2010, 11:19

No witam,witam :) no wyszlo jakies 100zl taniej :) (zalezy od jakiej ceny liczyc, bo rozne na allegro sa). Zamawial to kolega z forum i bral kilka, nie wiem czy dostal paragony.
No ja te cheek pady jak juz mowilam tylko na stronie 661 widzialam, nie wiem ile oni licza za wysylke do PL i czy sie oplaci. To pozostaje mi chyba jeszcze sie do Luigiego usmiechnac :) a jak nie to zobaczyc czy sie uda sprzedac lub wlasnoreczne przerobki kombinowac, proponowanymi sposobami :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”