Jaki najlepiej kask kupić ?

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: Mateusz_MX » ndz, 22 mar 2009, 21:32

12 stron na temat kasku. Człowieku, idź do sklepu z akcesoriami MX, popatrz na jakość wykonania i firmę. Sprzedawca na pewno coś powie na temat wybranego przez Ciebie, a może nawet doradzi, który kupić. Ważne jest oczywiście, żeby sam kask Tobie się podobał. Wybierz najładniejszą grafikę. Przeznacz na skorupę min. 500zł. Tańsze to chłam, w którym strach latać. Pozdrawiam!
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

strzalek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 13:12
Motocykl: CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: strzalek » pn, 23 mar 2009, 07:18

Mateusz_MX pisze:12 stron na temat kasku. Człowieku, idź do sklepu z akcesoriami MX, popatrz na jakość wykonania i firmę. Sprzedawca na pewno coś powie na temat wybranego przez Ciebie, a może nawet doradzi, który kupić. Ważne jest oczywiście, żeby sam kask Tobie się podobał. Wybierz najładniejszą grafikę. Przeznacz na skorupę min. 500zł. Tańsze to chłam, w którym strach latać. Pozdrawiam!
Akurat u mnie w mieście i pobliskich nie ma tego co mnie interesuje a nikt w airochu ze znajomych nie jeździ, zdecydowałem sie na tą firme właśnie po opiniach na tych 12 stronach tylko nie wiem który model wybrać , czy po prostu różnią sie tylko grafiką czy czymś jeszcze, bo 2 z tych które podałem to model na 2009 rok.

marekkrk
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 85
Rejestracja: śr, 26 kwie 2006, 22:56
Motocykl: KTM EXC-F 350 2015
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: marekkrk » pn, 23 mar 2009, 08:16

strzalek pisze:
Mateusz_MX pisze:12 stron na temat kasku. Człowieku, idź do sklepu z akcesoriami MX, popatrz na jakość wykonania i firmę. Sprzedawca na pewno coś powie na temat wybranego przez Ciebie, a może nawet doradzi, który kupić. Ważne jest oczywiście, żeby sam kask Tobie się podobał. Wybierz najładniejszą grafikę. Przeznacz na skorupę min. 500zł. Tańsze to chłam, w którym strach latać. Pozdrawiam!
Akurat u mnie w mieście i pobliskich nie ma tego co mnie interesuje a nikt w airochu ze znajomych nie jeździ, zdecydowałem sie na tą firme właśnie po opiniach na tych 12 stronach tylko nie wiem który model wybrać , czy po prostu różnią sie tylko grafiką czy czymś jeszcze, bo 2 z tych które podałem to model na 2009 rok.
airoha możesz brać w "ciemno". To firma która od lat zajmuje się profesjonalnie tylko kaskami, i w airohah jeździ dużo zawodników z czołówki sportów motorowych.
oczywiście nie jeżdza w tańszych modelach :)
ja osobiście mam airoha stealt, i jest to najlepszy kask w jakim jeżdziłem
Marek

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: superpimp » pn, 23 mar 2009, 09:54

Mateusz_MX pisze:12 stron na temat kasku. Człowieku, idź do sklepu z akcesoriami MX, popatrz na jakość wykonania i firmę. Sprzedawca na pewno coś powie na temat wybranego przez Ciebie, a może nawet doradzi, który kupić. Ważne jest oczywiście, żeby sam kask Tobie się podobał. Wybierz najładniejszą grafikę. Przeznacz na skorupę min. 500zł. Tańsze to chłam, w którym strach latać. Pozdrawiam!
Tak szczerze to po to jest ten temat! np. Ten acerbis to jest dość nowy kask na rynku i jak ktoś nie może go zobaczyć na żywo to nie wiadomo jaka to jakość. Gdy zapytamy tu jest duża szansa że ktoś ma lub chociaż oglądał taki kask na żywo i ma o nim swoją opinię. Czasem i kaski za 600zł są albo nie wygodne albo ich wykonanie odbiega od naszych oczekiwań. Dlatego właśnie w tym temacie dzielimy się opiniami na temat danych modeli. Strzałek co do airoha to runner to jest bardzo fajny kask, a resztę popraw linki ;).

strzalek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 13:12
Motocykl: CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: strzalek » pn, 23 mar 2009, 10:59

To, że kupie airoha to już jest juz pewne tylko chodzi mi o różnice miedzy modelem RUNNER a DOME, bo cena jest zbliżona i tu mam zagwostkę które wybrać bo oba mi sie podobają.
linki juz poprawione

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: Mateusz_MX » pn, 23 mar 2009, 14:49

Mój kumpel ma Airoh'a, replikę Cairoli'ego za 1400zł i teraz żałuje, że go kupił. Jakość wykonania jest bardzo słaba, jak na te cenę.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: Kajec » pn, 23 mar 2009, 16:04

Wydaje mi się, że kupił podróbkę bo Airoh nie robi lipy.

Kropek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: czw, 5 kwie 2007, 23:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: Kropek » pn, 23 mar 2009, 16:56

strzalek pisze:To, że kupie airoha to już jest juz pewne tylko chodzi mi o różnice miedzy modelem RUNNER a DOME, bo cena jest zbliżona i tu mam zagwostkę które wybrać bo oba mi sie podobają.
linki juz poprawione
Witam !

Całkiem nie dawno miałem podobny dylemat do Ciebie. Wybrałem kask Airoh Runner Joke. Co do wykonania kasku to nie jestem jakoś wielce zadowolony. Głównie zawiodłem się na mocowaniach daszku, jest to rozwiązane za pomocą plastikowych "kołków" które na pierwszy rzut nie wyglądają na trwałe. Szkoda że Airoh jako firma nie dodaje elementów zapasowych do kasków (porównuje tutaj do firmy Fox która nawet do buzerów dodaje takie elementy). Co do innych elementów kasku raczej nie mam żadnych większych zastrzeżeń.

Polecam Ci sklep www.inter-cross.pl . Sam kupiłem stamtąd kask i ceny są chyba najtańsze w sieci. Pozdrawiam :)

Pablo07
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 61
Rejestracja: wt, 14 mar 2006, 22:06
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Pszczyna
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: Pablo07 » pn, 23 mar 2009, 19:14

Kropek pisze:
strzalek pisze:To, że kupie airoha to już jest juz pewne tylko chodzi mi o różnice miedzy modelem RUNNER a DOME, bo cena jest zbliżona i tu mam zagwostkę które wybrać bo oba mi sie podobają.
linki juz poprawione
Witam !

Całkiem nie dawno miałem podobny dylemat do Ciebie. Wybrałem kask Airoh Runner Joke. Co do wykonania kasku to nie jestem jakoś wielce zadowolony. Głównie zawiodłem się na mocowaniach daszku, jest to rozwiązane za pomocą plastikowych "kołków" które na pierwszy rzut nie wyglądają na trwałe. Szkoda że Airoh jako firma nie dodaje elementów zapasowych do kasków (porównuje tutaj do firmy Fox która nawet do buzerów dodaje takie elementy). Co do innych elementów kasku raczej nie mam żadnych większych zastrzeżeń.
Ja użytkuje Airoha runnera od ponad roku i mogę go jak najbardziej polecić, co do kołków możne nie wyglądają na trwałe ale zapewniam ze są wytrzymałe. Kask dla mnie jak najbardziej wygodny niemam do niego zastrzeżeń, jedyna rzeczą jaka bym zmienił to materiał z jakiego jest wykonany daszek na trochę bardziej elastyczny mój jest już lekko pęknięty lecz nie ukrywam ze miał już wiele bliskich spotkań z ziemia. Tak jak pisze kropek rzeczywiście airoh mógłby dodać jakieś elementy zapasowe.
2stroke... Yz....

strzalek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 13:12
Motocykl: CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: strzalek » wt, 24 mar 2009, 17:05

Zakupiłem Runnera Joke, w sobotę będę testował :D

lukasz_eu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 23:35
Motocykl: KX 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: lukasz_eu » czw, 26 mar 2009, 03:08

Kropek pisze:
strzalek pisze:To, że kupie airoha to już jest juz pewne tylko chodzi mi o różnice miedzy modelem RUNNER a DOME, bo cena jest zbliżona i tu mam zagwostkę które wybrać bo oba mi sie podobają.
linki juz poprawione

Polecam Ci sklep www.inter-cross.pl . Sam kupiłem stamtąd kask i ceny są chyba najtańsze w sieci. Pozdrawiam :)
Jaka jest między nimi różnica:

Kask Airoh Road RUNNER 387zł
Airoh Road Runner JOKE 549zł
tylko malowanie?

strzalek
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 63
Rejestracja: pn, 11 gru 2006, 13:12
Motocykl: CRF 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Jaki najlepiej kask kupić ?

Post autor: strzalek » ndz, 29 mar 2009, 22:08

Mój airoh juz przetestowany i porównany z acerbisami i no ferami. Porównanie oczywiście na wielki plus dla airoha pod względem wykonania jak i wygody.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”