Kaski MAX - wasze opinie?

Awatar użytkownika
Autor tematu
Martin KTM
Moderator
Moderator
Posty: 762
Rejestracja: wt, 25 lip 2006, 14:56
Motocykl: KTM XC 300 2016r.
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wisła
Podziękował: 10 razy
Podziękowania: 4 razy
Kontakt:
Status : Offline

Kaski MAX - wasze opinie?

Post autor: Martin KTM » ndz, 6 sie 2006, 23:30

co sądzicie o kaskach MAXa?? Jestem laikiem :oops: Czy ta firma robi coś więcej?

kams
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 377
Rejestracja: śr, 15 mar 2006, 13:44
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: warszawa -wawer zb&art
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kams » ndz, 6 sie 2006, 23:45

nie no weś idz ztym ........
kupkupakupa (i tu mnie masa ludzi zjedzie )
ale jak ni masz hajsu to niech bedzie ale potem nie dziwsie ze np. zapiecie sie rozpina
dołuż i kup agv rc5 http://www.allegro.pl/item117360394_agv_rc5_pro.html
na przykład
Filujak widze na allegro nie ma juz rc5 ale zapytaj go bo a nóż.................

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pn, 7 sie 2006, 08:25

Ja jezdze juz 2 lata w swoim i nie narzekam. Mimo kilkunastu gleb (nie zawsze na glowe ;p ) nic mi sie nie rozpielo peklo, a glowe mam cala. Planuje go zmienic wlasnie na AGVa albo cos innego (jakbym znalazl na ebay.de). Ogolnie opinie o nich sa negatywne, ale nie wiadomo ile osob z tych wydajacych opinie mialo je chociaz na glowie.

p.s. nie watpliwym minusem jest to ze nie mozna calego srodka wyjac.

pozdro

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » pn, 7 sie 2006, 11:35

także np. agv jest dużo bardziej komfortowy , niegdzie nie uciska jak MAX :wink:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Kajec
VIP
VIP
Posty: 1085
Rejestracja: ndz, 30 kwie 2006, 09:47
Motocykl: SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Stockholm[X]/Zielona Góra[]
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Kajec » pn, 7 sie 2006, 12:12

No ten kask jest z nizszej połki a wiec komfort i budowa jest gorsza.Ja mam ten kask ,jezdze w nim 2 lata i przy ostrym uderzeniu brodą odpadł i połamał sie cały ten dziób z wlotem powietrza i regulacja daszku ale zaden kask by tego nie przezył chyba a przedwczoraj miałem nie miłą sytuacje kiedy wjechałem w kałuze ,moto została ja poleciałem dalej ;/ wylądowałem na głowie ,miałem objawy wstrząsnienia i sie zastanawiam czy lepszy kask by cos dał bo wyladowałem raczej na ziemi miedzy drzewami bo jjak bym wylądował na drzewie niebyłoby mnie i kasku;/ :twisted: :twisted: Mi sie nic nie rozpina jak sie nie umie zapiąc kasku to sie rozpina :twisted: :twisted:

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » pn, 7 sie 2006, 13:20

hmmmm ja tesh sie nieraz zastanawialem jak wyglada sprawa z gleba na kasku np Max a np Airoh.... czy w tym drugim glowa przy glebie mnie nie bedzie bolec?? bo wg mnie to w takim i w takim konsekfenkecje gleby beda takie same i tu i tu mozna miec wszczas mozgu, jedyna roznica jaka moze byc to taka ze taki max moze peknac a taki airoh raczej nie hmmm jak wy myslicie??


PS: ja jezdze w Acerbis evolution 06 i jestesm strasznie zadowolony !!!
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » pn, 7 sie 2006, 13:56

moze peknac


każdy kask ma prawo pęknąc (oczywiście renomowanej firmy) podczas upadku taki kask pochłania bardzo dużą energie uderzenia i w rezultacie nie mamy pękniętej czaszki tylko np. wstrząs mózgu (przynajmniej przeżyjesz) 8)
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

mały
VIP
VIP
Posty: 757
Rejestracja: sob, 21 sty 2006, 13:42
Motocykl: Yamaha YZ250F '18
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: mały » pn, 7 sie 2006, 14:01

kotmx pisze: każdy kask ma prawo pęknąc (oczywiście renomowanej firmy) podczas upadku taki kask pochłania bardzo dużą energie uderzenia i w rezultacie nie mamy pękniętej czaszki tylko np. wstrząs mózgu (przynajmniej przeżyjesz) 8)
Kumpel miał niedawno potężnego gonga na torze w Chełmnie z największej hopy. Zapakował szczeną w kiere. Miał kask Shoei'a. Kask pękł w okolicach szczęki, dzięki temu przejął część energii... co prawda kolega miał wstrząśnienie mózgu stopnia 3 i oderwała mu się dolna warga od szczęki - aż strach pomyśleć co by się stało właśnie w takim kasku typu MAX. Te skorupy to albo z żelaza, albo z plastiku :yuck:

zibicross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 7 lut 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zibicross » wt, 8 sie 2006, 10:14

Opinia na temat tego kasku już gdzieś była!! sam chciałem go kiedyś kupic!! więc pytałem o opinie!! ostatnio miałem stycznosc z tym sprztem i moge powiedzieć ze jakość tego kasku jest gorsza niż w moim bieffe`i !!! głowa to najważniejsza częśc ciałą i można ją łatwo uszkodzić więc lepiej zainwestuj !!! polecam LAZER, AXO, ja przymierzam się do AGV.pozdrówka
MoTocroSS ruleZzZ...............:)

e-mail: zibiktm@o2.pl
gg: 8402699

Joho
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 103
Rejestracja: wt, 28 mar 2006, 20:16
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Joho » wt, 8 sie 2006, 20:11

Masz rację, też mam 2 lata max'a i powiem wam że nie jest on za wygodny. Nie przypikowałem nim pożądnie, ale na pewno nie przejmie on tyle energii podczas uderzenia jak kask z wyższej półki. Po jakimś czasie (czoć mam małe uszy :wink: ) napierdzielają mnie od ucisku a kask na pewno nie jest za mały tylko źle dobrany. Podobnie jest z butami, taki sam numer buta różnie pasuje. Kilka razy uderzyłem nim też o jakieś gałęzie i krzaki i z daszka farba już odpadła :roll:
Było -=KX-250-93r.-Ktm-EXC-450-03r.-KXF250-08r.=-
Jest CRF-250-09r.

mikus
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: sob, 4 lis 2006, 18:23
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: mikus » śr, 8 lis 2006, 21:44

wedlug mnie maxy to kaski slabo wykonane i nie tak dobre jak AXO, No Fear, ACERBIS, AGV, LAzery, Shoei i inne te kaski as nwaet mozna powiedziec w parwie takiej samej cenie jak najnizsze modele np agv czy lazera a agv i lazer sa jednak lepsze kosztuja yle sam lub do 50zl wiecj a naprawde warto jak sie smiga na 50 po parku amatorsko i polnej drodze to i dobre ale dla zawodnika lub dla kogos kto intensywnie chce smigac to jeden wielki kicz nie polecam to porownie chinskiego 50ccm enduro do 90r dt50, dt itak lepsza a taka stara :D
<palilacia>

CrazyRider09
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: czw, 23 lis 2006, 19:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LAS VENTAS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: CrazyRider09 » pt, 1 gru 2006, 18:53

ja też mam kask maxa juz od 3 lat. ale po co mi był lepszy na dt80 8) . w tym sezonie latałem kx125 i wiem że na kasku niema co oszczędzać, lepiej kupić teńszą bluze a więcej dołożyć do kasku ](*,)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski”