Aprilia Pegaso 650 Opinie i doświadczenia.

Awatar użytkownika
Autor tematu
piotrgurski
Moderator
Moderator
Posty: 770
Rejestracja: ndz, 23 gru 2007, 01:41
Motocykl: Husqa TE450 06/ FZ6S Fazer
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 3 razy
Kontakt:
Status : Offline

Aprilia Pegaso 650 Opinie i doświadczenia.

Post autor: piotrgurski » sob, 6 gru 2014, 03:17

Szukam motocykla do podroży generalnie europy wschodniej i Azji a z racji tego że nie mam dużego wzrostu większość motocykli typu XRV750 AfricaTwim, Varadero 1000 jest dla mnie po prostu za wielki. Honda Translap zabija ceną w stosunku ceny do rocznika a zwłaszcza stanu, DRZ400 za słabe na dystanse nawet kilku tysięcy km na raz :( Znalazłem dla siebie praktycznie złoty środek za rozsądną cenę, świeży rocznik z silnikiem pochodzącym od BMW650F. Jeździłem na tym moto i naprawdę mi pasuje, jednak że chciałbym się zapytać czy ktoś miał z nim do czynienia? Wiem że z pewnością słabym punktem jest jednokierunkowe sprzęgło rozrusznika ale czy ktoś wie coś jeszcze? Generalnie opcja FI nie wchodzi w grę tylko wersja na gaźnikach.


ADV/Adventure

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Aprilia Pegaso 650 Opinie i doświadczenia.

Post autor: grayfox » sob, 6 gru 2014, 12:52

Interesowałem się kiedyś BMW F 650 ST, właśnie z tego motocykla pochodzi silnik. Niemcy mienili jedynie lub aż głowicę, tzn. zamiast 5 zaworów dali 4. Usunęli jeden z zaworów ssących. Efekt wg. tego co rozmawiałem z użytkownikami jest taki że BMW jadąc samemu bez bagaży można zejść nawet do 3,5l a Aprilla min. 5 l. Przy większych obciążeniach ta różnica ma się ponoć jeszcze pogłębiać.

Silnik bez remontu 50 - 60 k km.

Co do wad Aprilli jeszcze, to widziałem gdzieś zdjęcie załadowanej bagażami Apki na końcu świata gdzie pękło mocowanie osi przedniego koła...


Koniec końców nie zdecydowałem się na zakup takiego motocykla, jednak to tak po wkrótce co udało mi się ustalić. Wniosek na koniec był taki że warto dołożyć do BMW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”