KTM EXC vs. Yamaha YZ lub inny cross - opinie.

Autor tematu
Yz 125
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM EXC vs. Yamaha YZ lub inny cross - opinie.

Post autor: Yz 125 » wt, 24 sty 2006, 00:17

Czesc!Jestem Krzysiek.jezdze na Yz 125 i myslalem nad zakupem EXC 125 . mogłby mi ktos pomoc ,tzn podzielic sie wiedza jak to pracuje w porwnaniu z crossowka Yamahy,bo jestem strasznie niezdecydowany czy nie szukac nastepnej crossowki????

Awatar użytkownika
EXC rider
VIP
VIP
Posty: 349
Rejestracja: czw, 19 maja 2005, 15:31
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: EXC rider » wt, 24 sty 2006, 07:03

Ja jezdze na exc 125. Szczerze powiem ze malo on rozni sie od zwyklej crossowki. Pod wzgledem osiagow to duzo lepiej zbiera sie z dolnych obrotow, ale ma troche slabsza "gore". Idealnie nadaje sie dla kogos, kto bedzie jezdzic w lesie i na torze. Spalanie w porownaniu z crossami 125 jest mniejsze. Hmm co tu wiecej pisac? Jak masz jakies pytania wal na gg (1958727)
Pozdrawiam.

Autor tematu
Gość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Gość » śr, 25 sty 2006, 17:41

Hej tez jezdze exc 125 i moge powiedziec ze moc ma taka sama jak inne crosówki. Jedyna roznica jest taka ze exc jest moze troszke ciezszy ale to nie ma duzego znaczenie a przynajmniej mozesz go sobie zarejestrowac i smigac po drogach.

Filu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 48
Rejestracja: ndz, 17 kwie 2005, 17:09
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Filu » ndz, 29 sty 2006, 11:23

Ja równiez jestem posiadaczem exc 125 (I to już drugiego :D )
I jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, wkońcu nie kupowałbym drugi raz tego samego. Moim zdaniem ktm nie ma konkurencji w klasie 2T 125ccm. Żałuje, że yamaha nie wypuszcza takiego motocykla.
Co prawda zastnawiałem się nad Yz'tem (dużo osób nimi jeździ w enduro) ale jednak koszty są wyższe, posiada słabszy dół napewno. KTM jak dla mnie ma właśnie bardzo dobry dół (jak na 2T :wink: ) Ponieważ jeżdzę głównie Enduro dlatego taki dół bardzo się przydaje. Do tego do ceny yz zawsze trzeba kombinować później z rejestracją a to dodatkowe koszty i nie ma pewności w 100% że się uda. Dlatego w sumie KTM wychodził taniej.
Oczywiście przez lepszy dół ma słabszą górę (nic w przyrodzie nie ginie :D ) Ale jest to wyczuwalne naprawde tylko dla zawodowców.
Ale uwazam, że w Enduro ktm nadrobi dolem.

Jedyny problem w KTM'ach to tak jak wszyscy mówią.
Odkręcające się śrubki i wku****jące małe awarie (typu wyciek z zębatki zdawczej) Niby pierdółka, ale wkurza niemiłosiernie. Robiłem to w obydwu moich exc 125.
Cóż jeszcze.
Napewno świetną sprawą jest przezroczysty bak !(niestety wycofany od '03) Była to świetna sprawa szczególnie na zawody typu cross country, ale nie tylko.

Obecnie u nas na polskim rynku pojawiły się w tym roku jeszcze gasgasy, no i są huski wr 125. Ale jakoś nie mam przekonania do tego. A gas gas jak wiadomo troszke nie dorównuje mocą konkurencji.

Pzdr Filu
Yamha Yz 250F
Części i akcesoria motocyklowe
http://www.forfin.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”