Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Autor tematu
konrad48
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 15:02
Motocykl: w trakcie kupna :]
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: konrad48 » ndz, 4 kwie 2010, 10:21

Witam!! Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej rzeczy o motocyklach podanych w tytule. Chodzi mi głównie o awaryjnyść, zawieszenie, komfort jazy itp. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, gdyż zastanawiam się nad kupnem cross-a i muszę się nad czymś zdecydować :) Mam 180cm wzrostu i 70kg. Cross będzie służył głównie do jazdy po polnych drogach.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Borek96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 16:52
Motocykl: CR 125 '02
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: Borek96 » ndz, 4 kwie 2010, 12:48

konrad48 pisze:Cross będzie służył głównie do jazdy po polnych drogach.
To od razu wykreśla jakiegokolwiek fullcrossa z Twojej listy. Do takiej spokojnej jazdy jest enduro, typu Yamaha WR, Husqvana TE, KTM EXC itp. Bo w fullcrossie, gdy będziesz jeździł ot tak sobie po polnych drogach, cisnął po prostej, nie wyrobisz z wymianami i będzie Ci niewygodnie.

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: renner250 » ndz, 4 kwie 2010, 13:06

tak jak kolega wyzej... napisales ze do jazdy po polnych drogach to jesli full corssa to 125 2t chyba ze masz hajs :D zdajesz sobie sprawe z utrzymania 4t wyczynowego? moge Ci to delikatnie przyblizyc: regulacja zaworow co jakies 20mth przy sredniej jezdzie wymiana tloka (ktory jest drozszy niz w 2t) co sezon korba co jakies 3 tloki olej co 10mth max to tak w skrocie tylko no i oczywiscie zalezy w jakims stanie go kupisz bo jak w oplakanym to od razu 3k szykuj na remont. Wiec jesli wiesz ile kosztuje utrzymanie wyczynowki to wedlug mnie kxf i crf z takiego rocznika sa oba baaaardzo dobrymi sprzetami i nie widze zbyt wielkich roznic w tych moto. Z awaryjnoscia to jest tak ze jak dbasz tak masz oczywiscie zawsze sie w kazdym moto cos moze stac bo tam sa ogromne przeciazenia ale jak robisz wszystko na czas w tym te rzeczy ktorej wyzej wymienilem ryzyko sapda do b miiiiinimum... Jesli sie zastanawiesz nad nimi to bierz tego ktory jest pewniejszy tzn ze koles sumiennie go serwisowal. Co do zawiechy to i w jednym i w drugim wyregulujesz ja pod siebie :)
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
konrad48
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 15:02
Motocykl: w trakcie kupna :]
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: konrad48 » pn, 5 kwie 2010, 17:06

Dziękuję za odpowiedzi. Nie chodzi mi o spokojną jazdę po drogach, ale o bardzo szybką jazdę po wyboistych drogach, na które moim zdaniem nie nadają się enduro, gdyż nie nadążyłbym za kolegami i by tego mogły nie wytrzymać :) Zdaję sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie takiego cross-a, bo niektórzy po jednej (całodniowej) bardzo ostrej jeździe muszą wymienić napęd bo cały jest zdarty... :) Czy te oba roczniki podanych w tytule cross-ów są już lepsze od wcześniejszych, czy trzeba zastanowić się nad nowszymi rocznikami? :)
Pozdrawiam

Mateusz_MX
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1168
Rejestracja: sob, 17 maja 2008, 13:25
Motocykl: EXC 400 '12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn / Toronto
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: Mateusz_MX » pn, 5 kwie 2010, 19:35

konrad48 pisze:Niektórzy po jednej (całodniowej) bardzo ostrej jeździe muszą wymienić napęd bo cały jest zdarty.
Jeżeli wyjeżdżają ze 12 mth w jeden dzień to i owszem. Albo 2mth na sucho. Enduro jest jeszcze bardziej wytrzymałe niż cross. Bynajmniej w przypadku tego pierwszego jazda po wybojach jest przyjemniejsza. W crossie zawieszenie jest bardziej agresywne, twardsze. :rolleyes: Zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam.
"Jutro będę duży, dzisiaj jestem mały"

Awatar użytkownika
renner250
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 406
Rejestracja: pt, 20 lut 2009, 17:43
Motocykl: niebieski 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: > okolice Kielc <
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: renner250 » wt, 6 kwie 2010, 15:27

jest tak jak mowi Mateusz do jazdy po lasach czy polnych drogach najlepsze jest enduro bo tansze w utrzymaniu plus ta wlasnie zawiech. Ogolnie full crossy maja twardsze zawieszenie od enduro po prostu typowo przystosowane do toru. Napisales "Czy te oba roczniki podanych w tytule cross-ów są już lepsze od wcześniejszych, czy trzeba zastanowić się nad nowszymi rocznikami?" co uwazam za kompletny bezsens bo wytlumaczylem to juz uwazam ze dosc dokladnie w poscie wyzej... Jezeli uwazasz ze na Twoja jazde nie nadaje sie enduro wiec bierz crossowe... Mowilem juz ze te modele sa bardzo dobrymi sprzetami tylko musisz trafic na sumiennie serwisowana i zadbana sztuke!!!!! nie chce mi sie pisac tego od nowa -.-
I think I can fly! MX it's my life <3

Autor tematu
konrad48
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: pn, 22 cze 2009, 15:02
Motocykl: w trakcie kupna :]
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: konrad48 » ndz, 25 kwie 2010, 19:20

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Pozdrawiam

cluz007
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: czw, 12 maja 2011, 10:18
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: cluz007 » śr, 20 lip 2011, 14:25

renner250 pisze:Nie chodzi mi o spokojną jazdę po drogach, ale o bardzo szybką jazdę po wyboistych drogach, na które moim zdaniem nie nadają się enduro, gdyż nie nadążyłbym za kolegami i by tego mogły nie wytrzyma
Kolego jak nie nadążysz?? co ty gadasz za głupoty ,hard enduro jest dużo szybsze od crossa ale słabsze o te 5-7 KM wyboiste drogi chyba po to ktoś stworzył HE aby jeździć po lasach a miękkie zawieszenie w hardach spisuje się znakomicie natomiast crossy ma je twarde np: YAMAHA WR 250 F jest wręcz stworzona do krętych leśnych dróg .

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F '07 vs Honda CR250F '07

Post autor: tobiasz86 » ndz, 18 wrz 2011, 09:35

jeśli chodzi o kxf to bierz pod uwagę roczniki od '06 w górę, starsze były bardziej awaryjne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”