Honda CRF 250 05 vs. Yamaha YZ 250F 05

Barnip
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: czw, 16 mar 2006, 17:45
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Iskrzynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Barnip » wt, 12 wrz 2006, 14:50

Ja popieram to zdanie. W Polsce na reklame najwięj kasy wydaje KTM i stąd jego uwielbienie, natomist w innych kraj jest inaczej. Wszytsko zalezy od reklamy bo te motory sa prawie takie same ale wybrałbym japonce a wracając do tematu to honde.

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » wt, 12 wrz 2006, 15:16

Ale gdzie w Polsce się reklamuje KTM?? To raczej widać w gazetach co innego :lol:
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » wt, 12 wrz 2006, 19:19

Ja jakoś reklam KTMa za dużo nie widziałem, najwięcej się chyba Honda i Yamaha reklamuje. A pozatym jak Husaberg prześcignął KTMa to doświadczenia przy budowie pozostały i teraz KTM ma ich technologię.

BartekJ
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 337
Rejestracja: śr, 22 lut 2006, 22:55
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BartekJ » wt, 12 wrz 2006, 21:34

Gdzie się reklmuje? Ano np. duuużo było słychać o centrum KTM, które w Krakowie powstawało. Poza tym Enduro Erzberg, tam się roi od pomarańczowych, i w głównej mierze KTM sponsoruje ten rajd. Trzeba przyznać, że KTM ma świetny marketing, i z moich obserwacji wynika, że pilnuje zaopatrzenia klienta w części. Inni producenci to różnie bywa. A czy jest taki sobie czy lepszy czy gorszy, hmmm, tego nie rozstrzygniemy jednoznacznie, bo nie każdy oczekuje od maszyny tego samego.
Mnie osobiście bardzo uszczęśliwiłaby EXC 250 - 2suw. Jeśli 4pak, to WR 450 lub 250.

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » wt, 12 wrz 2006, 21:46

ecik pisze:Yamaszke taka jak zamierzam kupic ma moj brat i wiem jak sie ten motorek zachowuje i ogolnie mi pasuje :P.
No to w czym problem ??.Po co zakładasz taki temat jak jesteś przkonany że kupisz Yamahe,to po co tu te opiinie itp itd.

Temat closed.

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 13 wrz 2006, 14:42

BartekJ pisze:Gdzie się reklmuje? Ano np. duuużo było słychać o centrum KTM, które w Krakowie powstawało. Poza tym Enduro Erzberg, tam się roi od pomarańczowych, i w głównej mierze KTM sponsoruje ten rajd. Trzeba przyznać, że KTM ma świetny marketing, i z moich obserwacji wynika, że pilnuje zaopatrzenia klienta w części. Inni producenci to różnie bywa. A czy jest taki sobie czy lepszy czy gorszy, hmmm, tego nie rozstrzygniemy jednoznacznie, bo nie każdy oczekuje od maszyny tego samego.
Mnie osobiście bardzo uszczęśliwiłaby EXC 250 - 2suw. Jeśli 4pak, to WR 450 lub 250.
No masz racje Bartek, ale jednak musze przyznać, że to wielki plus dla KTMa, wynika z tego, że są dostępne cześci do niego.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

bydlu14
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pt, 21 lip 2006, 17:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: bydlu14 » sob, 16 wrz 2006, 09:31

polecam yamahe mam ją i jestem z niej bardzo zadowolony super sprawa nic nie niepsuje,ale niemyj jej kercherem:(::(:(:(:(!!!!!!!!!!!!!!

Heiduk
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: wt, 27 cze 2006, 21:52
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: no właśnie skąd???
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Heiduk » sob, 16 wrz 2006, 15:41

Bodajże części z KTM-a pasują także do husaberga.

Powiedzcie mi,(pytam z ciekawości) Ile kosztuje naprawa przednich teleskopów w KTM-ie?? czyli 4 simeringi.

pozdro

#66
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 277
Rejestracja: ndz, 8 sty 2006, 10:43
Motocykl: Yamaha '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: #66 » sob, 16 wrz 2006, 18:12

2 zimeringi kosztują ok 30 zł(zamienniki). Oryginalne w Ktmie kosztują ok 70 zł za sztuke ale dłuzej wytrzymają.

Pozdrawiam

BaRy
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 382
Rejestracja: wt, 30 sie 2005, 00:08
Motocykl: CRF 250 R7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: BaRy » pn, 18 wrz 2006, 08:44

Kaze pisze:Oj Bary z całym szacunkiem ale sie nie zgodze że KTM idzie tylko na błysk - ich motory są piękne to fakt ale chromowo-molibdenowa rama to nie błysk tylko postęp techniczny. Nowy SXF jest mocniejszy niż inne 250 4T itd. Do SXFa przekonał mnie MXrool, rozmawiałem z nim i innymi zawodnikami, dużo o nim czytałem i wywnioskowałem że KTM to przyszłość, przynajmniej moja.
Dobra tak dla zakończenia tematu.

Nie twierdzę że KTM idzie tylko na błysk, bo to również solidne moto.
Nie rozumiem tylko takiego zapatrzenia w tą marke, które według mnie po części wynika ze skutecznych działań marketingowych (reklama to tylko jedno z wielu narzędzi marketingowych) i nikt nie mówi, że to źle.
Nie wiem jak to jest w SXFie ale od ludzi, którzy są ogólnie bardzo zadowoleni ze swoich pomarańczek, nie raz słyszałem, że jednak seryjny zawias nieco odbiega od konkurencji.

Kolega, z którym trenuję, przyszły sezon MP najprawdopobniej wystartuje SX 125 więc będe miał okazję sobie potestować to moto, chociaż za bardzo nie idzie mi jazda 2T. :oops:

PS. Ale stawiam, że prędzej czy później i KTM pójdzie w alu rame :wink:

Co do samych motocykli uważam, że różnice między wymienioną tu czołówką są bardzo małe :!:
I idalnie by było aby przed zakupem zainteresowany miał możliwość pojeżdżenia każdym z nich,najlepiej z pomiarem czasów.
To dało by szanse dopasowania sprzętu do własnych preferencji, bo sama wartość mocy maxymalnej nie mówi wszystkiego
ale tak to chyba tylko w Erze. ;)

A i znalazłem na ciekawej stronce, która zajmuje się obsługą prasową motocrossowych MP, na której jest jeszcze jeden ciekawy artykuł o ćwiarach 4T:
http://www.mxpolska.pl/index.php?option ... view&id=66


Honda MX Coalition #77

Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać ;)
Mój niestety nie nadążył na whoopsach :(

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » pn, 18 wrz 2006, 15:30

No teraz KTM na 2007 ma nowe zaiweszenie dwu obiegowe za które w Hondzie trzeba dopłacić 2000 euro :!:

śr. 50 mm., zawias REWELKA
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

bubba
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: sob, 29 lip 2006, 12:54
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa-Anin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: bubba » śr, 4 paź 2006, 13:43

zalezy na ktorym rynku!!(o zawieszeniu) apropos reklamy oczywiscie ze sie ktm oporowo reklamuje... jak sie daje pare sztuk najleszym zawodnikom nowickiemu zdunkowi i qurakowi. Tak jak w zeszlym roku po czluchowie poszła fama jakie to nie sa zajebiste motory. Jak sie daje qurakowi zdunkowi i nowickiemu i wszyscy na podium stali i reprezentowali ktm to potem sie mowi ze zajebiste. Prawda jest taka ze chłopaky tak lataja ze co nowego by im sie nie dalo to i tak by wygrali. Ja nie pamietam juz ktory chyba lukasz wyciagnal wogole nie odpalana sztuke ktora nawet nie trenowal i zwyciezyl. Nie bede tutaj zdradzał tajemnic ale era ktm na 07 sie chyba skończy wśród jednego z najlepszych ;)
BLUE RIDER

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”