Yamaha TTR 600 - Wasze opinie?

Autor tematu
fidlerfreefly
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 1 maja 2006, 13:54
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rędziny k/ Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha TTR 600 - Wasze opinie?

Post autor: fidlerfreefly » pn, 1 maja 2006, 14:04

Zastanawiam się nad zakupem tego moto. Możecie mi napisać czy jest to dobry sprzęt na wypady w teren, do lasu bez extremalnych wysokich lotów nad ziemią a jednocześnie do jazdy na codzień. szukam takiego sprzętu którego mógłbym uzywać w tygodniu na drogach publicznycha w weekendy trochę poszaleć w błocie. XT odpada bo jest to sprzęt za ciężki i za miękki a WR-ka do jazdy po drogach publicznych sie za bardzo nie nadaje. Jeśli mieliście styczność z tym sprzętem to czekam na wasze opinie(jazda, eksploatacja czyli zyżycie oleju/1000km i benzyny. Poradźcie co mógłbym zakupić jeśli nie jest to sprzęt spełniający powyżej opisane warunki.

maromistrz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: sob, 15 paź 2005, 19:10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: maromistrz » pn, 1 maja 2006, 14:14

A nie chciałbyś EXC?? do jazy w terenie świetny, na ulice tak sobie ( nie zabardzo) teraz KTM ma jakąś promocje że jak kupisz EXC to możesz dokupić koła do SM za jakieś tam drobne pieniądze, tyle ze trzeba mieć kase na tego new EXC :?

zibicross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 7 lut 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zibicross » pn, 1 maja 2006, 17:17

TTR to dobry sprzęt! troszkę ciężki, na drodze bardzo dobrze się spisuje, w terenie to zależy....tak jak u nas w lesie to odpada bo za miękko jest i cały czas się topi. ale ogólnie w terenie to motorek dobrze się spisuje dobry dół, ładnie się wykręca w górach też dobrze sobie radzi(zależy od kierowcy) co do skokków to ODRADZAM wogóle się nie nadaje!!jeden znajomy kiedyś skoczył
jak spadł na ziemie to dwie ręce złamał :!: ogólnie nie mam zastrzeżeń! ale jeśli chcesz coś z tego typu to lepiej YAMAHE TT600 lżejsza i o wiele lepiej spisuje się w terenie!zawieszenie miodzik:) po lesie i po górach to wymiata ze szok:)[/url]
MoTocroSS ruleZzZ...............:)

e-mail: zibiktm@o2.pl
gg: 8402699

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pn, 1 maja 2006, 18:22

Podam Ci link do strony miłośników XT600, znajdziesz tam wiele informacji o TT/TT R:
http://www.xt600.e9.pl/index.php
Pzdr.

Autor tematu
fidlerfreefly
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pn, 1 maja 2006, 13:54
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rędziny k/ Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: fidlerfreefly » wt, 2 maja 2006, 09:05

zibicross pisze:ale jeśli chcesz coś z tego typu to lepiej YAMAHE TT600 lżejsza i o wiele lepiej spisuje się w terenie!zawieszenie miodzik:) po lesie i po górach to wymiata ze szok:)[/url]
Z tego co wycztyałem to TT600 a ttr 600 jest tym samym moto tylko przeszedł kilka ewolucji. Jesli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » wt, 2 maja 2006, 09:32

Masz rację z tymi modernizacjami-były TT, TTs i TT R, a może i jeszcze inne. TT R to najbardziej twarda sztuka.
Wrażenia z TT600R (taką ma mój kolega, jest zresztą na sprzedaż)-bardzo pozytywne. Mozna ją wrzucić do jednego worka z LC4, XR600. Do takich zastosowań jak piszesz-śmiało. Zużycie paliwa licz 3-4 l/godz (na szosie nie wiem, bo my tylko only off-road). Oleju-zależy na jaki trafisz egzemplarz.
Dużo funu za mała kaskę, mało grzebania przy sprzęcie. Ma tylko jedną brzydką cechę-metalowy bak, niepoddaje się jak plastik.

jackobi
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 2 cze 2006, 13:12
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha ttr 600

Post autor: jackobi » pt, 2 cze 2006, 13:54

fidlerfreefly pisze:Zastanawiam się nad zakupem tego moto. Możecie mi napisać czy jest to dobry sprzęt na wypady w teren, do lasu bez extremalnych wysokich lotów nad ziemią a jednocześnie do jazdy na codzień. szukam takiego sprzętu którego mógłbym uzywać w tygodniu na drogach publicznycha w weekendy trochę poszaleć w błocie. XT odpada bo jest to sprzęt za ciężki i za miękki a WR-ka do jazdy po drogach publicznych sie za bardzo nie nadaje. Jeśli mieliście styczność z tym sprzętem to czekam na wasze opinie(jazda, eksploatacja czyli zyżycie oleju/1000km i benzyny. Poradźcie co mógłbym zakupić jeśli nie jest to sprzęt spełniający powyżej opisane warunki.

Do jazdy po drogach jest jak najbardziej ok. tylko pamietaj ze nie da sie pogodzic opon typowo terenowych z jazda po asfalcie, kostka bedzie sie maxymalnie scierac. Ja mialem podobne kryteria wyboru motocykla ale i teraz widze ze w terenie nie jest tak jak moglo by byc na LC4 lub EXC, ale w zamian zyskujesz naprawde niezniszczalny silnik z wymiana oleju co 10tys. Nie poskaczesz tym jak na MX ale TTR tez potrafi latac, w ciezkim terenie jest ciut za ciezki i wyciaganie go samemu z blota jest naprawde hard. Trzeba uwazac przy zakupie na elektryke bo jak cos zacznie sie juz walic to moze sie skonczyc na wymianie sporej czesci elektryki(zaslyszane z serwisu), ale jak kupujesz i wszystko dziala super to powinno byc ok. Jest dobry dostep do czesci uzywanych, sporo mozna nabyc na ebay.de wiekszosc pasuje od XT. Jesli bedziesz jezdzil po rowno szosa i teren to to moto jest dla ciebie, jesli wiecej off-roda to jednak LC4,EXC.
<< TT600R >>

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pt, 2 cze 2006, 14:11

Daj znać coś na PM, my często jeździmy trasami od Straszyna do Gdyni-zapraszam.

sebasport
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 53
Rejestracja: pt, 31 mar 2006, 11:48
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: KRAKOW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: sebasport » ndz, 4 cze 2006, 18:44

Ja mam moto ktore mysle by cie interesowalo. Honda XR 650 R. Nie zniszczalny motorek praktycznie bez obslugowy.Ma duza moc 61 KM,pieknie kreci sie z dolu w terenie spisuje sie super( nie mowie tu o lataniu) Po glebie podnosze go bez problemu. Wazy 132 kg tak podaja w serwisowce.A ten dzwiek :roll:
Honda XR 650 R 00r
WR 450 F 06r

feliks
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008, 00:10
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha TTR 600 - Wasze opinie?

Post autor: feliks » sob, 24 sty 2009, 13:56

witam


Jak jest z awaryjnosica tych sprzetow?
Kupic ttr czy tte...co wazniejsze ...rozruch elektr. czy zawieszenie tyl?
Mam 182 cm wzrostu i 90 kg...nie bede na niej wygladal jak dziecko??

pozdrawiam

rrrrradzio
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: śr, 18 lis 2009, 18:29
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha TTR 600 - Wasze opinie?

Post autor: rrrrradzio » sob, 6 mar 2010, 22:54

no więc tak . Mam TTR 600 z 2000r od 5 miesięcy i trochę już pojeździłem moje spostrzeżenie silnik igła niezniszczalny bezawaryjny , zawieszenie super wygodne moto wręcz "płynie" , (mam wersję bez rozrusznika) moc ogromna (zajeb***y moment obrotowy) świetnie jeździ się po lesie i wcale nie jest za ciężki jak inni mówią , bo jest to wersja znacznie lżejsza od poprzednich . No i jest to moto raczej dla wyższych facetów . to chyba tyle bardzo polecam

fazerofz6y
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: sob, 22 lis 2008, 20:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Yamaha TTR 600 - Wasze opinie?

Post autor: fazerofz6y » pn, 16 sie 2010, 20:00

Witam wszystkich. Mam TTR 600 2004r odpalana na rozrusznik i chcę zmienić olej w silniku.
Jaki olej polecacie żeby jej zalać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”