Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: zorak » wt, 12 sty 2010, 13:34

A ja mam bardzo miłe doświadczenia z rmz 250 właśnie z rocznika 2004. Ujeżdżałem ją przez cały sezon. Wcześniej jeździł na niej zawodnik w Anglii w super crossie. Motor miał masę tuningowych części począwszy od zawieszenia poprzez silnik, hamulce a na prądzie skończywszy. Co prawda motor był bardzo wrażliwy na warunki pogodowe i wraz ze miana pogody trzeba było troszkę pogrzebać przy regulacjach ale to nie był problem. Opinie o padających skrzyniach i zaworach można sobie wsadzić w buty. Jeśli przeglądy robi się na bieżąco to motor będzie sprawował się znakomicie. Sprzęgła praktycznie używałem do ruszania i o nim zapominałem i skrzynia pracowała znakomicie. Największym atutem suzi jest jej smukła sylwetka i świetne prowadzenie. Na najbliższy sezon również będzie RMZ 250 lub 450 z 2007-2008.
ps: nie jest to zachwalanie własnego sprzętu tylko subiektywna opinia na podstawie kilku maszyn jakie miałem.

zorak
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 21
Rejestracja: pt, 28 lis 2008, 15:02
Motocykl: RM250Z '04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: dolnośląskie/Świerzawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: zorak » wt, 8 cze 2010, 10:03

No i stało się - od 2 dni jestem posiadaczem RMZ 450 rocznik 2007. Co prawda zrobiłem dopiero 30 min na niej ale pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. O zawieszeniu nie będę nic pisał bo muszę ustawić pod siebie ale mam nadzieje że będzie chodziło równie dobrze jak w mojej poprzedniej suzi. Pierwsze co pomyślałem gdy zasiadłem na kanapie to "trochę wysoka i zdecydowanie cięższa od mojej poprzedniej 250". Pierwsza próba odpalenia w adidasach i zonk :( musiałem iść po buty bo jednak 450 trzeba porządnie strzelić żeby odpaliła - nie to co 250 którą odpalałem lekkim uderzeniem. Co do pracy silnika nie mam zastrzeżeń bo pracuje bardzo ładnie. Przed pierwszym ruszeniem miałem największe obawy a mianowicie tylko 4 biegi. Ale jak to zazwyczaj bywa moje obawy okazały się zbędne i po kilku min cieszyłem się TYLKO czterema biegami. Każde gwałtowne odkręcenie manetki (nie ważne na jakim biegu) skutkuje poderwaniem przedniego koła. Przed kupnem zastanawiałem się kiedy będę w stanie odkręcać manetkę aż do odcinki. Okazało się że bardzo szybko - po kilkunastu minutach jazdy i oswojeniu się z tą bestią. Wracając do silnika. Ładnie ciągnie z dołu, w środkowym zakresie bardzo mocna, w górnej części obrotów odnosiłem wrażenie że dostaje zadyszki. Jak polatam więcej to podzielę się wrażeniami.

piter233
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: śr, 10 cze 2009, 17:09
Motocykl: Suzuki RMZ 450 06'
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: piter233 » wt, 27 lip 2010, 18:21

Ja jestem szęśliwym posiadaczem od 20 mth i nie mam żadnych powodów do narzekań.
Na brak mocy nie narzekam, jeżeli chodzi o prowadzenie to jest ono dla mnie świetne, duży dostęp do części oraz dobra cena.
Jedyną wadą RMZ jest dosyć duże spalanie :D Ale i to nie przeszkadza. :D
Jeżeli chodzi o pierwszy bieg zgadzam się z poprzednią wypowiedzią że na piasku jest to męka dla sprzęgła ale jeżeli chodzi o twardy teren to wtedy dopiero jest zabawa :D

Zloty
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: śr, 22 gru 2010, 17:37
Motocykl: Yamaha yz 250 05'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: okolice LEGNICA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: Zloty » czw, 23 gru 2010, 07:31

Witam. Od połowy sezonu 2010 jeżdżę rmz 450 05r. i muszę powiedzieć, że jestem z niej bardzo zadowolony, co prawda teraz padł mi silnik(prawdopodobnie łańcuszek się urwał, lub naderwał, ale nie narobił bałaganu w silniku), ale to było do przewidzenia, bo suzi już powinna przejść generalny remont.

Zalety tego motorku:
- Doskonale się prowadzi
- Ładny wygląd (nowy styl tylnego błotnika - łamany)
- Motor jak się zagrzeje to nie ma problemu, żeby go odpalić
- o mocy nie ma co wspominać, bo 57koni mówi samo za siebie :)
- 4 biegi - można to zaliczyć zarówno do zalet jak i minusów, bo 4biegowa skrzynia bardziej służyła mi na torze, w terenie wolałbym mieć te 5 biegów..., ale to już od własnego upodobania ;p

Minusy:
- Minusem w oryginale jest przednie zawieszenie za twarde, jednak po ustawieniu pracuje należycie.


Pozdrawiam. Złoty
Było: Kawasaki Kx 125 01' --> RMZ 450 05'
Jest: Yamaha Yz 250 05'

Choroman
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 07:36
Motocykl: RM-Z 250 '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: Choroman » czw, 23 gru 2010, 21:34

ja w tym roku jeżdzę już drugi sezon na RMZ 250 2007 i poza zmianą napędu i opon oleju filtrów i filtrów powietrza nic w niej nie robiłem. Jestem zdzwiony bo nawet zawory trzymają luzy już drugi sezon co weekend po poligonie, nie ma lekko
.
Fakt że wyrwałem swieżą i zadbaną sztuke:)

Osobiście polecam.
Naprawdę fajny motorek:)
Suzuki RM-Z 250 '07
Honda CRM 125 R
Jawa 350 ts
Chart 210 elektronik
komar na pedały 66'
motorynka
Love all Motorbikes.........:)

Walec
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 14 kwie 2010, 15:42
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: Walec » pn, 28 mar 2011, 00:10

Witam zastanawiam sie nad kupnem suzuki rmz 450 z 2009 i poprosiłbym o pare opin na temat motorku. Pozdrawiam ;]

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: tobiasz86 » wt, 5 kwie 2011, 11:02

Walec poczytaj temat od początku, paru ciekawych rzeczy się dowiesz.

VVito
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 16 lis 2011, 12:38
Motocykl: KTM XC-F 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: VVito » wt, 22 lis 2011, 21:01

Jeżdżę a raczej jeździłem, na RMZ 450 rok 2007.
Zalety:
- łatwy dostęp do części, głównie w stanach, lub allegro.
- silnik bardzo łatwo odpala(nawet jak jest zimny)
- twarde zawieszenie całkiem nieźle się spisuje
- dla mnie to zaleta, czyli niezła akustyka wydechu :mrgreen:
- charakterystyka mocy, dół oraz środek spora moc, w górnym zakresie w zasadzie nie dzieje się nic.
- dobre prowadzenie, w terenie dobrze sobie radzi.
Minusy:
- górny zakres obrotów, brakuje wykończenia
- mało precyzyjna skrzynia biegów
- skrzynia 4 biegowa, dla mnie mogła być 6 biegowa. Jeżdżę w terenie, tu 6ka bardziej mi pasuje.

Jeździłem również RMZ250 rok 2008, dużo słabsza, przez co łatwiejsza na początek, w terenie jednak na RMZ450 czułem się lepiej, większa moc zdecydowanie lepsza zabawa 8)

Zaletą Suzuki jest niewygórowana cena.

szopson
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 166
Rejestracja: śr, 9 mar 2011, 21:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Suzuki RMZ 250 oraz 450 - Wasze opinie?

Post autor: szopson » śr, 16 maja 2012, 21:54

Koledzy przyłączę się do pytania kolegi wyżej czyli rmz 450 2009r? Czytałem temat od początku ale nie ma nic ciekawego na temat 450 09, chciałem zapytać też o crf 450 09 ale nie będę tutaj zaśmiecał ;) także jakby ktoś miał coś mądrego do powiedzenia to niech się wypowie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”