SUZUKI DRZ 400 problemy z odpalaniem

Autor tematu
moquai
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: wt, 14 wrz 2010, 20:54
Motocykl: EXC-R 530
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

SUZUKI DRZ 400 problemy z odpalaniem

Post autor: moquai » ndz, 12 cze 2011, 21:38

Cześć, trochę tematów przejrzałem i nie znalazłem nic konkretnego n/t problemów z odpalaniem drz po glebie. Może nie tyle problemów co jakiegoś cudownego sposobu na uruchomienie silnika za 4-5 kopnięciem. Ostania gleba skończyła się na reanimacji 25cioma kopnięciami!! Ja cie pierdziele ! O co chodzi ? W tygodniu mam zamiar wymienić świecę, wyczyścic filtr powietrza (w końcu!) i może wyczyszczę gaźnik (ostani jaki czyściłem był w "wuesce".) czy to pomoże ? Mam nadzieje, że tak. Jak macie jakieś patenty lub porady to bardzo proszę o info.
DRZ jak postoi tydzień czy dwa to również nie skora zaskoczyć od razu, ale po 10 strzałach pyrka. Jak ciepła i bez gleby pali od pierwszego.
Po ostatniej przygodzie mam wrażenie że kickstarter jest sporo wyrobiony i ma luzy na wałku. Jak tak dalej pójdzie to go chyba urwę.

tobiasz86
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 352
Rejestracja: ndz, 25 lip 2010, 10:20
Motocykl: crf250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rymanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: SUZUKI DRZ 400 problemy z odpalaniem

Post autor: tobiasz86 » wt, 14 cze 2011, 19:13

Kopanie po glebie to norma, ja w prawdzie mam rozruch el. ale te same objawy. Po podniesieniu wywróconego moto muszę pokręcić z 5-10 sec. gdzie normalnie pali na dotyk, z tego co zauważyłem u siebie to po wywrotce szybciej odpala na ssaniu.
Przede wszystkim wyczyść i nasącz filtr- to podstawa, później weź się za gaźnik. Jeśli nie posiadasz to warto ubezpieczyć się w filterek paliwa pomiędzy kranikiem a gaźnikiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Suzuki”