KTM 380 sx!

Autor tematu
two stroke power
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: pn, 19 paź 2009, 21:05
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KTM 380 sx!

Post autor: two stroke power » sob, 24 paź 2009, 17:21

Witam wszyskich :D

niedawno zakupiłem ktma 380 sx 2000r. jest to mój pierwszy cross Mam kilka pytań odnośnie sprzętu:

- mam pewien problem ze sprzęgłem hydraulicznym, problem polega na tym że nie do końca wysprzęgla :( , gdy naciskam sprzęgło i wrzucam bieg to moto gaśnie na wolnych obrotach, co może byc tego przyczyną?
- ponadto chciałbym sie dowiedziec na co zwracac szczególną uwage przy tym motocyklu :?:

Jeśli ktoś jest zorientowany to bardzo prosze o pomoc.
Ogólnie motocyklem jeździ sie świetnie ma ogromną moc :twisted: , ale troszke za dużo pali

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 380 sx!

Post autor: wardzioch » sob, 24 paź 2009, 20:48

viewtopic.php?f=3&t=13532
i do kosza.
Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

mec
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 64
Rejestracja: pt, 28 wrz 2007, 21:39
Motocykl: ktm 300 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: bogatynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 380 sx!

Post autor: mec » wt, 3 lis 2009, 19:13

Wystarczy sprzęgło tylko odpowietrzyć ewentualnie wymienić płyn w starszych modelach stosowane są specjalny płyn do sprzęgła firmy Magura czerwony można je dostać w sklepach rowerowych stosowany jest do hydraulicznych hamulczy (zwykły płyn np.dot 4 rozpuszcza uszczelki) pyzatym ktm 380 ma wadliwe kartery zwracaj tez szczególną uwagę na kopkę do odpalania w tym miejscu ulega kar ter uszkodzeniu oraz na łożyskach na wale

WLD_Wlodi
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1040
Rejestracja: czw, 28 sie 2008, 19:48
Motocykl: Różnie to bywa.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 380 sx!

Post autor: WLD_Wlodi » wt, 3 lis 2009, 21:16

mec pisze:Wystarczy sprzęgło tylko odpowietrzyć ewentualnie wymienić płyn w starszych modelach stosowane są specjalny płyn do sprzęgła firmy Magura czerwony można je dostać w sklepach rowerowych stosowany jest do hydraulicznych hamulczy (zwykły płyn np.dot 4 rozpuszcza uszczelki) pyzatym ktm 380 ma wadliwe kartery zwracaj tez szczególną uwagę na kopkę do odpalania w tym miejscu ulega kar ter uszkodzeniu oraz na łożyskach na wale
Płyn magury(50ml kilkadziesiąt złotych) można zastąpić płynem hydraulicznym LHM+(do citroenów), kosztuje ok 25zł/1l.

mec
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 64
Rejestracja: pt, 28 wrz 2007, 21:39
Motocykl: ktm 300 EXC
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: bogatynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KTM 380 sx!

Post autor: mec » ndz, 8 lis 2009, 12:47

pozatym sprawdzaj szprychy iraz łożysko w tylnim kole piasta lubi pekać

ODPOWIEDZ

Wróć do „KTM”