kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Autor tematu
dobrzyna.sb
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 20 lip 2011, 17:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: dobrzyna.sb » czw, 21 lip 2011, 01:04

siema wszystkim. 3 tygodnie temu nabylem kmx 125 sprowadzonego z niemiec. pare rzeczy mnie niepokoi stąd ten post. kawa pali ładnie od 1 kopa ale skacze na obrotach jak np wkręci się ja do 7 tys to podczas opadania obrotów zatrzymują się na 4 tys i tak zostają, dopiero jak zaciągnę dźwignię ssania to obroty spadają bo dostaje więcej paliwa. Czyściłem już świecę bo wyczytalem że to moze być przyczyną, rozbierałem gaźnik czyściłem go, ustawiłem sobie wolne obroty gdzieś na 1,5 tys ale i tak jak wkręce moto na wyższe obroty to i tak nie chcą opadać. Zwróciła moją uwagę spękana osłona membrany nie wiem czy ma to coś wspólnego z wolnymi obrotami. Drugą rzeczą która mnie niepokoi to paląca się kontrolka oleju. Od razu po zakupie kawy wymieniłem w niej olej w silniku. Kontrolka dalej się paliła, zajrzałem do dozownika bylo już troszkę mało więc stary spuściłem i wlałem nowego. Nalałem gdzieś do polowy dozownika a kontrolka dalej się świeci. dodam tylko że w kmxie jest odłączona aku poprostu go nie ma. I na koniec ostatnie pytanie. w moim kmxie z wydechu po wkręceniu silnika gdzieś do 6,5 tys obr wydobywa się dziwny świst przypominający świst turbiny. Nie mam pojęcia co to może być. Przy zakupie myślalem że to uszczelka pod głowicą jest trachnieta ale spod głowicy nic nie cieknie ani nie widac żadnych niepokojących wycieków. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i podpowie co można zrobić.

borys8910
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 1 sie 2011, 22:08
Motocykl: kawasaki
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: borys8910 » pn, 8 sie 2011, 21:05

mam kmx125 z 96 roku i tak ma byc nie schodzi odrazu tylko chwile trzyma wyrzsze obroty a potem normalnie schodzi do tego 1000 1500 obrotów dozownik oleju jest od mieszanki do paliwa a nie do silnika co do swistu z wydechu nie mam pojecia a akumulator podłacz bo n bo silnik bez aku nie chodzi tak jak ma byc

Luka$
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 64
Rejestracja: czw, 4 sie 2011, 20:08
Motocykl: DT 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: Luka$ » wt, 9 sie 2011, 08:24

Co do obrotów to łapie gdzieś lewe powietrze, najprawdopodobniej przy króćcu, skoro jest spękany. Kontrolka może się palić, bo czujnik jest tak ustawiony w KMX, że alarmuje nawet gdy oleju jest jeszcze w miarę dużo. Świszczeć,a raczej szumieć mogą łożyska na wale, ale nie tylko.

Autor tematu
dobrzyna.sb
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 20 lip 2011, 17:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: dobrzyna.sb » czw, 11 sie 2011, 10:41

Ostatnio rozebrałem kawe i ku mojemu zdziwieniu korbra nie miala najmniejszego luzu. Za to cylinder miał duży skok. Zaznaczam że jest to nicasil. Czy ten skok mógł spowodować stuki na niskich obrotach? Na wysokich nie było nic słychać. A miałby ktoś może w swoich zbiorach taki króciec do kmxa? Bo faktycznie jest spękany i to on mógł spowodować te skaczące obroty. A co do tego świstu to nie słychać go przy cylindrze tylko w końcówce wydechu. Mi tam się to np bardzo podoba :P

borys8910
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 1 sie 2011, 22:08
Motocykl: kawasaki
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: brzesko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: borys8910 » ndz, 21 sie 2011, 19:06

ja tez mam spekany kruciec od gaznika ale silnik chodzi jak nalezy :weedman:

siema84
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pt, 18 lis 2011, 20:55
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kawasaki kmx 125 97r. pare ważnych pytań

Post autor: siema84 » sob, 19 lis 2011, 15:26

cze.mam kawe z 99r.mam to samo z obrotami.wymienilem kruciec na nowy i to samo.wiec nie bardzo sie tym przejmuje.urok kawy.dozownik sobie wypnij z wtyczki to nie bedzie swiecila kontrolka a mieszanke rob sam.pompki lubia siadac w nim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”