KLX300

Autor tematu
Dread
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 sty 2019, 05:37
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

KLX300

Post autor: Dread » ndz, 20 sty 2019, 05:55

Witam, jestem tutaj nowy, dopiero zaczynam swoją przygodę z enduro. Jako pierwszy motor kupiłem własnie klx 300 r z 98. Mam multum pytań gdyż jestem laikiem w tych sprawach. Jeździć jeździłem na różnych, na największej pojemności 450 yamaszce wrce. Wydawała mi się za mocna jak na mnie wiec postanowiłem kupić klx 300. Tak jak wspomniałem mam od groma pytań i chciałbym żeby ktoś mnie pokierował po świecie enduro :)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: kris514 » ndz, 20 sty 2019, 18:43

Śmiało pytaj
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Dread
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 sty 2019, 05:37
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: Dread » pn, 21 sty 2019, 07:49

Miałem spory problem z odpaleniem ( wogóle nie odpaliłem ) wiadomo pogoda jest jaka jest ale wcześniej udało mi sie odpalic tez okopalem sie jak glupi ale jak zalapal to potem od kopa zapalal. Podejrzewam ze moze go zalalem na popych nie probowalem, kolo ( pod ) czarnej wajchy od ssania jest taki maly dzyndzelek skierowany w dol z niego cieklo paliwo moze dlatego ze zalalem nie wiem ( moge zdjecia wrzucic wrazie czego ) i teraz tak wykrecic swiece i ja przeczyscic jak poznam czy byla zalana albo czy jest zuzyta?

Lancuch jest delikatnie przyrdzewialy mysle zeby go wymienic ( wczesniej wydaje mi sie ze niebyl moze przez pogode nabral korozji ) to samo z tarczami, jesli wymienie lancuch czym go smarowac?

Motor kupilem wyrejestrowany z mozliwoscia ponownej rejestracji, wystarczy przeglad podbic ( posiadam ciaglosc umow wlacznie z faktura kupna od nowosci ) i teraz tak czy ja go musze rejestrowac do 30 dni, skoro byl wyrejestrowany? Podatek w uzedzie skarbowym oplacilem 140 zl bo to do 2 tygodzni trzeba zrobic pytanie czy musze go zarejestrowac teraz bo nie chce potem problemow przy ewentualnej pozniejszej rejestracji.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: kris514 » pn, 21 sty 2019, 08:25

Świeca mokra to świeca zalana, łańcuch trzeba smarować smarem do łańcuchów, lekki nalot na tarczach to nic strasznego przy pierwszej jeździe będą czyste. Rejestracja... Niby jest to 39 dni ale nie ma żadnych kar za nieprzerejestrowanie w terminie.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Dread
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 sty 2019, 05:37
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: Dread » pn, 21 sty 2019, 08:34

Tylko motor jest na te chwile wyrejestrowany z powodu wyjazdu za granice wlasciciela dowodu rejestracyjnego, jakis konkretny smar do lancucha? Pamietam ze kolega smarowal czyms w spreju odpalal wrzucal 1 i delikadnie manetka przekrecal lancuch pracowal a on psikal w jednym miejscu. Szukam tez stacyjki zeby zamatowac ktos kiedys siadzie odpali i poprostu sobie pojedzie masz moze namiary na jakas stacyjke ktora podejdzie?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: kris514 » pn, 21 sty 2019, 08:39

Niestety nie robiłem takiej przeróbki więc nie wiem co podejdzie
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Dread
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 20 sty 2019, 05:37
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: Dread » ndz, 27 sty 2019, 09:45

Jaki tłok był montowany orginalnie w kawasaki? Pojechał do mechanika żeby sprawdzic kompresje i moze bedzie trzeba wymienic ( motor juz pali jak powinien tylko ja go zle palilem ) myslalem o woosnerze ale kumpel twierdzi ze oginalny kawasaki jednak nie moge takiego znalezc

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: KLX300

Post autor: kris514 » ndz, 27 sty 2019, 10:15

To tajemnica handlowa kawasaki jaki oni tłok wsadzają, wossner produkuje bardzo dobre tłoki.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kawasaki”