Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Autor tematu
Ciastuś <3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:33
Motocykl: Gilera RCR '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EPI
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: Ciastuś <3 » sob, 10 lis 2012, 11:10

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum, ale założyłem konto w sprawie nowego enduro jakiego szukam. Wiadomo, że Husqvarna WRE 125 jest mało popularnym sprzętem, ale wszystko (na prawdę wszystko) co było w internecie przeczytałem od deski do deski. Nie bd podawał mojego budżetu, bo to nie wasza sprawa. Obecnie jeżdżę na Gilerze RCR 50 (3 enduro już), więc raczej sobie poradzę. Chciałbym się dowiedzieć o tym moto dużo informacji. Słyszałem, że ma te 25KM+ (dobrze by było wiedzieć ile dokładnie), więc mi to wystarczy. Ale słyszałem też, że w nim nie ma tak jak z SX (tłok na 42mth) tylko, że tutaj wystarcza na dłużej (też chciałbym wiedzieć na ile, nie musi być w mth, może być w km- słyszałem, że 15 000 km). Dlatego się nim zainteresowałem. WR jest porównywalne do EXC, więc ją jakoś odrzuciłem. Chyba, że mnie przekonacie. Moje tereny są to zazwyczaj lasy, piaszczyste drogi, no i myślę, że czasami na tor wpadnę jakiś. Wiem, że do toru bardziej by pasował WR, ale i tak bym spokojnie jeździł po tym torze, więc raczej się nada. Lecz nie chcę wydawać tyle na eksploatację, co WR/EXC. Mam niecałe 15 lat, i raczej nie lubię przywiązywać się do moto (jakieś 2 latka chyba maks.). Raczej A1 nie bd robił, ale też nie mam tyle kasy by utrzymać full crossa. Wiem również, że części takie jak tłok korba itp. są łatwo dostępne (o ich cenach tylko trochę wiem) a te inne można u Zycha (czy jak mu tam- heh). Rozważam też propozycję Aprilii RX125, ale o niej nie potrzebuję info, bo wszystko wiem, więc po prostu wszystko zależy od okazji, choć bardziej podoba mi się WRE. Chciałbym mieć moto, którym mogę sporo pobrykać bez remontu, bez spalania (żeby się łapać za głowę), te moto mają kilka kucy, więc ok. Liczę też na cyferki od Was. Życzę miłej lektury. Z góry dziękuję. LwG!
http://www.youtube.com/user/PawlakMX
Zapraszam do oglądania i komentowania filmików.
Subskrypcje miło widziane :)

michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: michu13 » sob, 10 lis 2012, 18:21

Wszystkie informacje, które potrzebujesz znajdziesz w internecie tylko dobrze poszukaj, w serwisów-ce też znajdziesz dużo info. Z tym budżetem to żeś dowalił automatycznie jak to czytam to mi się odechciewa udzielać ci jakichkolwiek informacji.

Autor tematu
Ciastuś <3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:33
Motocykl: Gilera RCR '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EPI
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: Ciastuś <3 » sob, 10 lis 2012, 18:29

Zacznijmy od tego, że nie udzieliłeś mi żadnej informacji.

Uważam, że mój budżet to nie jest Wasza sprawa, gdyż kupię Huskę na jaką mnie stać, jaka będzie w dobrej okazji i tyle. Chcę tylko znać CHOCIAŻ opinie, bo jeśli będą takie odpowiedzi jak Twoja to chociaż napisz mi swoją opinię o tym modelu, bo równie dobrze można uznać ten post jako spam. Napisałem, że przeczytałem wszystko od deski do deski.
http://www.youtube.com/user/PawlakMX
Zapraszam do oglądania i komentowania filmików.
Subskrypcje miło widziane :)

michu13
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 136
Rejestracja: śr, 23 lut 2011, 15:19
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: michu13 » sob, 10 lis 2012, 18:50

Udzieliłem ci informacji, że w serwisów-ce znajdziesz większość odpowiedzi na twoje pytania.... Jak taką tajemnicą jest twój budżet to piszę się chociaż o który rocznik ci chodzi bo może to być 2001, a może to być 2012 a one się trochę różnią. Napisze ci bo i tak czuje, że szybko wylecisz... Tłok wymienia się porównywalnie jak w rotaxie, zresztą podobnie jak resztę części silnikowych. Zawieszenie i hamulce spokojnie starczą do tego co pisałeś.

Autor tematu
Ciastuś <3
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 24
Rejestracja: pn, 5 lis 2012, 18:33
Motocykl: Gilera RCR '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: EPI
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: Ciastuś <3 » sob, 10 lis 2012, 19:06

No i nie wystarczyło chociaż to? Każda opinia/informacja jest dla mnie cenna. Jeżeli aż tak cię interesuje budżet/rocznik to powyżej 2008 odpada :). Czyli 15 000 km przy nie-katowaniu spokojnie zrobię na jednym tłoczku?

Hehe. Zawieszonko akurat ma świetne, bo z przodu Marzocchi a z tyłu Sachs, więc uważam, że jest to dobre rozwiązanie. A heble są to Brembo, więc też "nie ma lipy". Jak już mówiłem, normalny teren + czasami wypady na tor MX oczywiście bez katowania, lajtowo jeżdżąc. Choć może być i tak, że wgl nie bd jeździł po torze :)




EDIT:// Nie nabiję kolejnego postu ani nie zrobię nowego tematu, żeby nie spamować, więc napiszę tutaj. Mam na oku dwie Husqvarny WRE 125. Jedna jest z 2001 roku za cenę 5000 zł i niedługo będzie w niej generalny remont (łożyska, uszczelniacze, regeneracja silnika, tłok, korba podoba w dobrym stanie jest, napęd, opony 70%) a druga jest z 2006 roku za cenę 5500 zł (gość chce 5300, może trochę niżej bym zszedł), z małym przebiegiem dość, no tylko problem jest w tym, że chłopak niezbyt wie, co w niej było robione i kiedy. Coś tam tylko o tłoku gadał. No i, że jakiś tam mechanik mu powiedział, że maszyna jest cacy. Więc mam problem. Czy brać starsze moto, ale mieć pewność, że wszystko będzie nowe i spokojnie polatam 2 sezony czy brać za podobną kwotę moto 5 lat młodsze, ale nie wiadomo kiedy będzie remont do roboty :/ Pomóżcie jeśli możecie, bez upokarzania...
http://www.youtube.com/user/PawlakMX
Zapraszam do oglądania i komentowania filmików.
Subskrypcje miło widziane :)

KULEK.
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 193
Rejestracja: śr, 18 lip 2012, 11:41
Styl jazdy: Super Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Informacje o Husqvarnie WRE 125 :)

Post autor: KULEK. » wt, 20 lis 2012, 18:09

czasami wypady na tor MX oczywiście bez katowania
Nie wiem jak ty to robisz jeżdżąc po torze `nie katując` maszyny ale przejdźmy do Twojego problemu.
Osobiście wybrałbym starszą bo wiedziałbym ,że się nie rozpadnie po kilku motogodzinach lecz najlepszym sposobem po kupnie to zrobienie generalnego remontu bo wiesz przynajmniej co masz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Husqvarna”