HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Autor tematu
Jesse50
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 79
Rejestracja: pn, 26 lut 2007, 20:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TST
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: Jesse50 » śr, 16 lip 2008, 10:30

Witam. Mam pytanie czy Husaberg to to samo moto co Husqvarna ? Głównie chodzi mi o silniki bo jestem zainteresowany dokładnie modelem FE 501. Nie wiem właśnie jak z częściami bo nie chciabym sie wpakowac w moto do którego z trudem dokupic jakieś części.

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: crossmaniak » śr, 16 lip 2008, 11:09

To samo to to nie jest. Husaberg o ile się nie myle to szwedzka marka. Tylko nie wiem czy należy do koncernu KTM czy HUSQVARNA. Jest jeden temat w dziale części eksploatacyjne o husabergu. Z częsciami niestety ciężko w Polsce. Nawet cięzko dostać w salonach z tego co wiem. Natomiast na stonach niemieckich są częsci. pozdr :wink:

Awatar użytkownika
marcin4
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 135
Rejestracja: ndz, 16 gru 2007, 09:08
Motocykl: KTM SXF 350
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: marcin4 » śr, 16 lip 2008, 11:18

Husaberg to nie to samo co Husqvarna. Husaberg należy do Ktm-a a Husqvarna obecnie do BMW. Części są dostępne np. Aunerze znajomy u niego załatwiał. Jednak wydaje mi się że obecnie lepszym wyborem byłby Ktm EXC czy Yamaha Wr.

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: crossmaniak » śr, 16 lip 2008, 11:27

Husaberg to marka z wieloletnia tradycja. Ale u nas nie jest popularna. Modele fe są chyba najlżejsze w swojej klasie. :wink:

Autor tematu
Jesse50
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 79
Rejestracja: pn, 26 lut 2007, 20:38
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TST
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: Jesse50 » śr, 16 lip 2008, 12:17

Dzięki za odp.
Odpusciłem Husaberga :)

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: crossmaniak » śr, 16 lip 2008, 13:42

Moto posiada napewno wiele zalet. Ale ja polecił bym je raczej komuś, kto codziennie nie eksploatuje sprzętu w terenie. Z racji, że dostęp do czesci jest mały, a częsci jak częsci sie zużywają lepiej sobie odpuścic. I chociaż sam jestem zwolennikiem europejskich sprzętów to nie ma to jak dobry japan. W którymś motocyklu był test 9 450-tek i był między nimi husaberg, niestety zajął 9 miejsce. Z tego co pamiętam stracił dużo na silniku i to spowodowało, że w enduro narazie nie zagrzeje mocnej pozycji. Husaberg szykuje jednak dobry sprzęt na 2009 :wink: . Jak narazie to moim zdaniem jest to sprzęt, dla człowieka, który ma szacunek i przywiązanie do tej marki. A w Polsce chyba mało takich osób. pozdro :wink:

paolo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 7 sty 2008, 07:20
Motocykl: husaberg 550
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Święcany k/ Jasła
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: paolo » czw, 17 lip 2008, 22:57

cyt " Jak narazie to moim zdaniem jest to sprzęt, dla człowieka, który ma szacunek i przywiązanie do tej marki. A w Polsce chyba mało takich osób."
Fajnie być taką osobą :)
ps bo ja chcę sprzedać fe 550 to fakt, ale faktem też jest że chcę kupić młodszego :) :) a i czemu wypowiadali się głownie Ci co czytają pierdoły a nie jeżdżą tego typu sprzętami, ja nie odczulem braku części , a i powodzenia podczas regulacji płytkami i remoncie głowicy z pięcioma zaworami tytanowymi w japończykach (po ponad 5 stów za 1 sz) :P :P :P

crossmaniak
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: pt, 16 maja 2008, 16:20
Motocykl: 95' kx 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Barwice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: crossmaniak » pt, 18 lip 2008, 08:45

Ja też myślę, że husaberg to nie wątpliwie wspaniała marka :wink: tyle, że dla przeciętnego młodego czy starego amatora jest ona nie znana. Dla nich liczą sie tylko japońce i ktm, które swoją drogą w ciągu ostatniego roku zaczęły chyba wyprzedzać sprzedaż crossowek japońskich w polsce. Przyznam sie, że osobiście z husabergiem nie miałem styczności ale w dużej mierze interesuje sie enduro skąd marka ta jest mi znana :wink:.
ps. Swoją opinię o miernym dostępie do częsci wywnioskowałem z tematu części husaberg w dziale częsci eksploatacyjne. Pozdro i miłego latania życze :wink:

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: spartan » pn, 21 lip 2008, 21:41

Kiedys KTM byla dla mnie naj naj ale jak przypadkowo kupilem Husaberga to innego nie chce:)gdzies przeczytalem ze jak sprobujesz Husaberga to nic innego nie bedzisz chcial.czesci nie zalegaja w sklepach ale sa dostapne-dla chcacego nic trudnego.Co do podobienstwa Husaberga do Husqvarny to podobna maja kolorystyke i chyba tyle:)Najlepiej swoje wybory opierac na poradach osob ktore posiadaja Husaberga a nie sluchac tych co slyszeli jakas bajke i tylko mity pozniej krążą.pozdro
p.s kup Husaberga;)tylko z rozruszniekiem-ulatwia zycie:)
HUSABERG 4 STROKE FORCE

Big
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 362
Rejestracja: pn, 16 kwie 2007, 12:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w lesie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: Big » pn, 18 sie 2008, 20:07

spartan pisze:Kiedys KTM byla dla mnie naj naj ale jak przypadkowo kupilem Husaberga to innego nie chce:)gdzies przeczytalem ze jak sprobujesz Husaberga to nic innego nie bedzisz chcial.czesci nie zalegaja w sklepach ale sa dostapne-dla chcacego nic trudnego.Co do podobienstwa Husaberga do Husqvarny to podobna maja kolorystyke i chyba tyle:)Najlepiej swoje wybory opierac na poradach osob ktore posiadaja Husaberga a nie sluchac tych co slyszeli jakas bajke i tylko mity pozniej krążą.pozdro
p.s kup Husaberga;)tylko z rozruszniekiem-ulatwia zycie:)
Ja ślinie sie od zawsze na Husaberga. Ale brakuje mi odwagi :)
Jak sprawdzałem ceny gratów . To nie sa specjalnie tanie.
Napisz może co i co ile wyniesz w swoim ???
Czy tuleja długo wytrzymuje. Czy sa podróbki ? Jak tłok , zawory . Co i kiedy sie wymienia???
W/g jakies tam tabeli to czyba 100mth do kapitalnego remontu ??? Jak to w praktyce?
--
Big

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: acid » pn, 18 sie 2008, 21:35

Opinie fachowców enduro opisuja husaberga jako jeszcze bardziej pro niż ktm ... Czytałem gdzies porównanie bodajże fe 550 i 520 sx , husaberg wypadał lepiej i miał ciekawe rozwiązania , lepsze zawieszenie Husaberga nazwali jakos tak : taki ktm po tuningu . No ale marka jest mniej popularna niż ktm . Dlaczego :twisted: ?
Denerwują mnie opinie osób które nic nie wiedza o co kaman a twardo piszą jakby jeździły dwadzieścia lat na różnych sprzetach a połowe tego na husabergach i pier... że to że tamto a na dodatek ze złe i żeby nie kupować bo nie ma części . To po co by robili motocykle jak nie ma póxniej części by naprawić ... no dajcie spokój to nie Antarktyda że na części trzeba czakać pół roku albo jechać samemu po nie bo nie ma dostępu . Powyłamywać tylko palce by nie klikały więcej na klawiatórze głupot .
Ostatnio zmieniony wt, 19 sie 2008, 23:40 przez acid, łącznie zmieniany 2 razy.

spartan
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 168
Rejestracja: śr, 13 cze 2007, 17:13
Motocykl: Husaberg FE600,KTM EXC 520
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wałbrzych->Sokołowsko
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HUSABERG to to samo co Husqvarna ?

Post autor: spartan » wt, 19 sie 2008, 00:38

Do kolegi Biga:)

No wiec tak,w tej chwili robie remont,dlugo nie pojezdzilem bo kupilem moto w srednim stanie,ale i tak jestem zadowolony:)

Tuleja hmm jak tuleja,nie wiem czy orginalnie jest nicasil czy nie ale tuleje ja mam,moja miala wzery,moto dlugo stalo.Zawsze to lepiej zrobic szlif za 60 zl i nowy tlok-sa 3 selekcje,pozniej sa od 98mm(nadwymiar) w zwyz wiec szlif i tlok i tak jedziesz i nastepna ale tak szybko to sie nie konczy wiec nie ma co pękac:)Robiac nowy nicasil,nowy tlok i tak musisz dac a to sa zbedne koszta,oczywiscie to jest moje zdanie kazdy robi jak woli:)

Nie zglebialem tematu co ile generalny remont ale w serwisowce na stronie Husaberga jest napisane dokladnie wszystko co ile sie wymienia,z tego co pamietam to chyba olej w silniku co 20 motogodzin.Ja wymienialem 2x to co zostalo bo wciagal olej.

Nie serwisowalem mojego Husaberga poniewaz krutko na nim jezdzilem i zrobilem-robie remont:)teraz na nowych czesciach bede wiedzial co trzeba wymienic bo wiem kiedy je zamontowalem:)

Ceny gratow czyli czesci,wiec no nowy cylinder kosztuje 3500zl do mojego rocznik 96',cena tloka ok 1500zl,nie wyglada to najlepiej ale tloki sa np.wossera ok 650zl-850zl,a jesli chodzi o cylinder to jw tuleja-szlif i juz:)Zawory jak dobrze pamietam to wydechowy-ok 170zl szt.a ssacy ok 120zl szt.Uszczelniacze i lozyska mozna dobrac,nie duzy koszt,tak samo uszczelniacze na zawory:)Tarcze sprzegla oryginalne sa drogie:/zaplacilem ok 32euro za 1 szt.:/ale pasuja od KTMa trzeba dopasowac,sa tansze w normalnej cenie.

Wiecej grzechow nie pamietam,jak chcesz cos sie dowiedziec pisz na gg.

pozdro
HUSABERG 4 STROKE FORCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Husaberg”