HONDA CRF 450 2003R - ZAWORY

Autor tematu
kamil11
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: pt, 30 paź 2009, 11:48
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

HONDA CRF 450 2003R - ZAWORY

Post autor: kamil11 » śr, 4 lis 2009, 23:10

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące zaworów w crf, chodzi mi o wymiane tytanowych na stalowe- wiem że jest taka mozliwość ,ale jak to się ma do eksploatacji ,poniewaz usłyszałem opinię że stalowe są tańsze ale krótki żywot ich.co sądzicie o tym i jakie są wasze doświadczenia.....
Ps. zmieniam moto z yz 450 na crf 450 z 2003 r. co myślicie o tym modelu,bo yz mnie zawiodła - jakaś chyba dziwna sztuka./;'p wielkie dzieki i pozdro.....

samson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pt, 13 kwie 2007, 11:39
Motocykl: kx450f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wycinki Osowskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: HONDA CRF 450 2003R - ZAWORY

Post autor: samson » pt, 12 lut 2010, 10:03

Stalówki żyją trochę krócej niż tytanowe - takie są moje doświadczenia. Nie wynika to z kiepskiej jakości zaworów stalowych, ale z innych materiałów używanych na gniazda zaworowe. Niemniej jednak w dużej ilości przypadków szybsze zużycie stalowych zaworów wynika też z niedopilnowania stanu gniazd zaworowych - mało kto do tego zagląda. Większość ludzi po prostu zmienia zawory i lata dalej. Warto dołożyć też te kilkadziesiąt złotych więcej i założyć stalówki z podwójnymi sprężynami zaworowymi, pojedyncze sprężyny lubią pękać od tak same z siebie.

pajda77
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 52
Rejestracja: śr, 23 kwie 2008, 19:52
Motocykl: KTM 525SX
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: WROCŁAW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: HONDA CRF 450 2003R - ZAWORY

Post autor: pajda77 » śr, 27 paź 2010, 10:24

Słusznie kolega powiedział zawory stalowe wym,ieniamy wraz ze spreżynami i gniazda to jest fakt ja załorzyłem stalowe i latam na nich 4 miechy podobno moto miało miec słabszy duł ale ja tego nie odczułem .
dokonałem kontroli zaworów i musiałem zawory wydechowe wyregulowac poprostu lekko siadły a oprucz tego to bardzo długo szukałem zaworów dobrej firmy.W rezultacie kupiłem proxa i latam niejestem katmistrzem ale zawory dają rade.Pozdrawiam uzytkowników crf 450 bo to sprzet niesamowicie agresywny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”