Kawasaki KX250F 2006 r - problemy z odpalaniem ciepły/zimny

Coś nie działa? Motocykl nie odpala? Nie wiesz od czego jest dana śruba? Tutaj się dowiesz jak naprawiać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
kxf250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 20 paź 2009, 19:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KX250F 2006 r - problemy z odpalaniem ciepły/zimny

Post autor: kxf250 » pn, 30 wrz 2019, 23:55

Witam, posiadam Kawasaki KX250F 4T z 2006 r, mam dosyć powszechny problem jak chyba większość użytkowników tych motorów z odpalaniem, jednakże u mnie jest trochę inaczej dlatego też postanowiłem założyć nowy post. Po krótce opisze temat.
Motor został poddany naprawie w której skład wchodą :
- wymiana tłoka z pierścieniami ( wossner )
- wymiana zaworów ssących ze sprężynami (stalowe) PROX + regulacja
- uszczelka pod głowicą Athena
- olej silnikowy
- filtr oleju
- filtr powietrza
- świecą irydowa ngk
- czyszczenie ultradźwiękami, wymiana zaworu iglicowego + regulacja gaźnika

Motor kupiłem 8 lat temu. Przez pierwsze 2 lata pięknie chodził odpalał od „ pół kopnięcia” czy ciepły czy zimny. Z czasem zaczęły się pojawiać problemy. W tym sezonie przeszedł w/w remont motor generalnie odpala jak chce raz potrafi odpalić za pierwszym na zimnym jak i na ciepłym, ale potrafi też dopiero po 15-20 minutach kopania .. tak już się dzieje po remoncie. Jak już odpali pięknie się wkręca nie przerywa, nie strzela z wydechu, świeca na początku była biała co świadczyło o tym ze bra lewe powietrze(tak mówił mechanik) po czym została podniesiona dawka paliwa ( świeca teraz jest okopcona) natomiast poprawiło się lekko choć dalej jest bardzo dalekie od normalności. Po wszystkich regulacjach i sprawdzeniach jak twierdzi mechanik wszystkich rzeczy stan utrzymuje się ciagle taki sam a mi już ręce
Opdaja. Czekam na sugestie. Pozdrawiam .

Ps. Przepraszam miało być krótko ale nie dam rady tego krócej opisać.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki KX250F 2006 r - problemy z odpalaniem ciepły/zimny

Post autor: kris514 » wt, 1 paź 2019, 10:13

Skoro raz była świeca biała a raz czarna to znaczy że dalej mu daleko do wyregulowanego gaźnika.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i Serwis”