Strona 1 z 1

Dobór silnika

: czw, 4 lip 2019, 22:27
autor: sasdac
Cześć wszystkim, posiadam yamahę dt 80 mx, tą starutką chłodzoną powietrzem, ostatnio zatarł się silnik, ale w taki sposób że albo wydam krocie na naprawę obecnych części, albo wymienię silnik. Otóż w cylindrze na jednym z kanałów ssących pojawił się zadzior który zniszczył pierścień ten posypał się do wału porysował nikasil i ogólnie narobił dużo niedobrego, teraz albo to regeneruję ponieważ baaaaaaaardzo ciężko znaleźć części do tej staruszki, albo (podejrzewam że za podobne pieniądze) kupuję silnik który wstawię do ramy dt 80. Pomóżcie panocki :D jaki silnik wybrać z jakiej maszyny, na pewno chłodzony powietrzem bo chłodnicy i całego osprzętu nie zmieszczę, myślałem o diabolini 150, pomoooooocy

albo dajcie namiar na dobry i tani(da się?? :lol: ) warsztat gdzie przeszlifują cylinder poprawią kanały ssące, wymienią łożysko korbowodu zregenerują wał :mrgreen:

Re: Dobór silnika

: pt, 5 lip 2019, 10:58
autor: KaLi
Zdecyduj się czy masz nicasil czy tuleje. Zdaje mi się, że to drugie.

Re: Dobór silnika

: pt, 5 lip 2019, 11:31
autor: Jefrey_
Zależy w jakim stanie jest reszta moto... Są papiery? Dt jest dość bezobslugowym motorkiem. Jak chcesz mieć na igłę to remontuj. Z doborem tloka oraz korby nie powinno być problemu. Dla przykładu ja miałem kiedyś nowego loncina 250 w ramie rm 125 96r i uważam to za bardzo fajne i ekonomiczne moto:)

Re: Dobór silnika

: czw, 11 lip 2019, 11:16
autor: heier0
Generalnie będzie to spoko rozwiązanie, bo moto raczej bezproblemowe.