YZ250F brak pomyslow

Coś nie działa? Motocykl nie odpala? Nie wiesz od czego jest dana śruba? Tutaj się dowiesz jak naprawiać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Krzychu1122
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 18 maja 2019, 18:38
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ250F brak pomyslow

Post autor: Krzychu1122 » sob, 18 maja 2019, 19:08

Witam,
Mam problem z YZ250f 2006r. Motocykl gdy jest zimny pali na strzała, chodzi równo, lecz gdy się lekko zagrzeje zaczyna nabierać obrotów na biegu jałowym, gdy zagrzeje się jeszcze bardziej potrafi sam z siebie zacząć przerywać żeby później zgasnąć. Podczas jazdy gdy da się mu w palnik idzie jak przecinak I chodzi równo. Wysprzęglisz, dasz mu na luz czy chociażby nie masz manety odkręconej na full I tylko muskasz gaz- gaśnie I przerywa. Co najśmieszniejsze 2 tygodnie temu gdy spróbowałem go przepalić, nie było kompletnie żadnych problemów, upalałem go 1,5 godziny I dopiero wtedy lekko zaczynał trzymać obroty, I w sumie to wszystko.Ucieszony że problem sam sie naprawil dzisiaj wsiadam I dzieje się to co wyżej opisałem chociaż od tego czasu tylko stał. Lewego powietrza na 99% nie bierze. Luzy zaworowe ok. Ja już nie mam do niego siły ani pomysłów, problemy z silnikiem odpadają - pod koniec tamtego roku przeszedł generalke u majstra128. Swieca nowa.Problemy z gaznikiem w sumie tez odpadają w marcu oddałem gaznik do regeneracji i czyszczenia.

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: YZ250F brak pomyslow

Post autor: KaLi » sob, 18 maja 2019, 20:24

Może spróbuj wyregulować skład mieszanki na biegu jałowym na gaźniku zamontowanym w motocyklu a nie na stole.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ250F brak pomyslow

Post autor: Majster128 » sob, 18 maja 2019, 20:42

Wpływ temperatury silnika ma duże znaczenie na jego pracę. W jakimś celu ktoś się wysilił, aby stworzyć układy ssania ciepłego i zimnego. To, że pracuje dobrze na bardziej otwartej przepustnicy, nie znaczy, że będzie dobrze pracował na zamkniętej przepustnicy. Za te różne zakresy otwarcia odpowiadają różne układy gaźnika. Zatem po przeglądzie luzów zaworowych, złączy elektrychnich itp. zalecam wykonać regulację gaźnika
W tym przypadku należy się skupić najbardziej na układzie odpowiadającym za skład mieszanki przy zamkniętej przepustnicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i Serwis”