Start-pytanie...??

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: amator » czw, 8 sty 2009, 23:08

Filip_CK pisze:a jak wy startujecie z dwójki ??
sprzęgło, cala magneta gazu, bieg i puszczamy sprzęgło, powoli czy strzał??
No jak sobie wyobrażasz to wlożyć dwójkę i powoli puszczać sprzęgło ? jaki to ma sens?
Siadasz jaj....i na korku zbiornika paliwa szczęka kasku nad poprzeczką kierownicy, ręce rozchylone w łokciach . klamka sprzęgła naciśnięta tylko 2 palcami reszta trzyma kierownice i puszczasz przy nawinętym 4/5 gazu sprzęgło. w chwili kiedy przełączysz na 3 bieg odchylasz się lekko do tyłu żeby dociążyć tył ale nie za duzo bo rwie na kolo.Popróbuj to działa.powodzenia

KRECIAK
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 29 sty 2009, 20:21
Motocykl: YAMAHA YZ250F '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: KRECIAK » pt, 30 sty 2009, 19:36

ja latam YAMAHĄ YZ250f i wszedzie gdzie startuje czy to jest miękie czy twarde podłoże to startuje zawsze z 2biegu i póżniej tylko w góre
MX GÓRA KALWARIA!!

MX_Bartek
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 518
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 22:24
Motocykl: KTM 250 SXF '07
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: MX_Bartek » czw, 15 paź 2009, 21:59

jak to jest dokładnie z gazem i sprzęgłem w momencie opuszczenia się bramek i przejeżdżania przez nie? trzymam 3/4 gazu opuszcza się bramka puszczam sprzęgło i w momencie kiedy przejeżdżam przez opuszczoną bramkę... wybija mi przód do góry. czy w momencie startu od razu trzeba wystrzelić, czy np. przejechać bramkę na mniejszym gazie i potem odkręcać, czy nie puszczać całego sprzęgła, aż minę bramkę, czy jakoś inaczej. bo nie wiem jak mam się uczyć, żeby było dobrze, jak to ma poprawnie wyglądać?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: amator » czw, 15 paź 2009, 22:10

MX_Bartek pisze:jak to jest dokładnie z gazem i sprzęgłem w momencie opuszczenia się bramek i przejeżdżania przez nie? trzymam 3/4 gazu opuszcza się bramka puszczam sprzęgło i w momencie kiedy przejeżdżam przez opuszczoną bramkę... wybija mi przód do góry. czy w momencie startu od razu trzeba wystrzelić, czy np. przejechać bramkę na mniejszym gazie i potem odkręcać, czy nie puszczać całego sprzęgła, aż minę bramkę, czy jakoś inaczej. bo nie wiem jak mam się uczyć, żeby było dobrze, jak to ma poprawnie wyglądać?
dwa posty wyżej napisałem juz i nie mogę sie powtarzać . mas nie prawidłową pozycje przy starcie i dlatego podnosi ci przód przy przejeździe przez rury bramki . musisz siedzieć na korku zbiornika paliwa jakpisałem wyżej
amator pisze:
No jak sobie wyobrażasz to wlożyć dwójkę i powoli puszczać sprzęgło ? jaki to ma sens?
Siadasz jaj....i na korku zbiornika paliwa szczęka kasku nad poprzeczką kierownicy, ręce rozchylone w łokciach . klamka sprzęgła naciśnięta tylko 2 palcami reszta trzyma kierownice i puszczasz przy nawinętym 4/5 gazu sprzęgło. w chwili kiedy przełączysz na 3 bieg odchylasz się lekko do tyłu żeby dociążyć tył ale nie za duzo bo rwie na kolo.Popróbuj to działa.powodzenia

wardzioch
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 266
Rejestracja: pt, 20 mar 2009, 16:42
Motocykl: ...?
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: wardzioch » pt, 16 paź 2009, 08:51

Jeździj na okrągło, żadnego blokowania kół, narzucania tyłu czy ścinania zakrętów - jeździj ładnie, płynnie, na okrągło, trzymając prędkość a zobaczysz, że zaczniesz jechać szybciej.

Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 161
Rejestracja: ndz, 22 lis 2009, 12:25
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: w zależności od dnia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: Enduras93 » pn, 30 lis 2009, 17:11

ruszam zazwyczaj z jedynki... no ale kiedy jestem na asfalcie to moge z dwojki wsumie :wink: no ale przeważa jedynka. motor mój to 4t także ma kopa juz "od dolu" ( Ci co poeinni wiedza o co chodzi z tym dolem :wink: ) pozder
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P
___________________________________________________________
http://www.youtube.com/user/iBuuc?feature=mhum- prawie wszystko ze świata Apple

Yzf 250
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 226
Rejestracja: śr, 16 gru 2009, 20:04
Motocykl: YAMAHA YZF 250 08'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: Yzf 250 » sob, 2 sty 2010, 18:39

Ja ruszam tak: wbijam 1 jaja na bak, sprzęgło trzymam 2 palcami, prawie cały gaz, bramka się opuszcza energicznie puszczam sprzegło by przednie koło się lekko unosiło !! Pozdrawiam udanego sezonu 2010 !!

sebek1516
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1914
Rejestracja: czw, 21 lut 2008, 16:14
Motocykl: gram w zielone
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Start-pytanie...??

Post autor: sebek1516 » ndz, 3 sty 2010, 21:06

No i poco odkopywać tematy przedpotopowe? Poza tym napisales to co jest wiadome. :axe:
nabijanie postów o.O?
Części do Rm 125 2001 i pokrewnych do skrzyni- SPRZEDAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”