Lądowanie na płaskim - rady i porady

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
dasibe
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 210
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 09:39
Motocykl: Japońska seta !
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ladowanie na plaska powierzchnie!

Post autor: dasibe » czw, 21 sie 2008, 01:12

Tylko na tylnie koło ! Przykładem było wybicie w Obornikach Wlkp. 27 lipca na strafie zrobili je gigantyczne...londowanie na całkiem prostą powierzchnię nawet quady brały na tył londowanie.
pozdro.

patryk72
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 12 lip 2007, 22:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Ladowanie na plaska powierzchnie!

Post autor: patryk72 » czw, 21 sie 2008, 11:12

A ja ci Grzechu nie odpuszczę bo wprowadzasz wszystkich w błąd...
Jest taki kanał MOTORSTV albo Eurosport2... Na tym kanale jeżdżą tacy ludzie w kaskach wiesz? I są tam dwie klasy MX1, MX2... I obejrzyj ich lot

http://pl.youtube.com/watch?v=dcTPO1fymPw
Grzechu tutaj chyba jakis totalny amator jedzie bo zobacz na 0:30sekunde.. głupek na przednim ląduje,

Kropek
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 254
Rejestracja: czw, 5 kwie 2007, 23:37
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: Kropek » czw, 21 sie 2008, 11:41

Stary nie wiem z czego ty robisz problem. Czy nie widzisz że powierzchnia na którą ląduje ten jak ty to określiłeś "amator" jest pochyła? Twierdzisz że zawsze powinno się lądować na przednie koło. Jedno co mi się narzuca na myśl to to że nie masz w ogóle doświadczenia z jazdy tylko sam jak napisałeś non stop oglądasz Eurosport. Spróbuj wylądować sobie na płaską powierzchnie z wieloma dziurami przy dużej prędkość na przednie koło a gwarantuje Ci że zrobisz niezły show. Pozdro

Stanley125
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: sob, 1 gru 2007, 16:28
Motocykl: brak:(
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: Stanley125 » czw, 21 sie 2008, 11:44

Czytanie ze zrozumieniem che che:D
W 30 sekundzie przelatuje trumne (lądowanie na skosie) wiec ląduje na przód tak jak poprzednicy pisali ale w 50 (i w 1.30 i w 2.00)przelatuje małego ząbka i ląduje (UWAGA) na płaskiej powierzchni i na tylnym kole...
Kto to taki? KAWSAKI

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Ladowanie na plaska powierzchnie!

Post autor: Grzechu_MX » czw, 21 sie 2008, 12:39

patryk72 pisze:A ja ci Grzechu nie odpuszczę bo wprowadzasz wszystkich w błąd...
Jest taki kanał MOTORSTV albo Eurosport2... Na tym kanale jeżdżą tacy ludzie w kaskach wiesz? I są tam dwie klasy MX1, MX2... I obejrzyj ich lot

http://pl.youtube.com/watch?v=dcTPO1fymPw
Grzechu tutaj chyba jakis totalny amator jedzie bo zobacz na 0:30sekunde.. głupek na przednim ląduje,

Na moje i innych użytkowników to w 30 sek ten "amator'' na jakimś zielonym motorze w kaskach ląduje na skosie a nie na PŁASKIM.

Proponuje jak oglądasz te kanały Motors Tv i Eurosport 2 to usiądź bliżej telewizora/monitora.

a i to ty wprowadzasz wszystkich w błąd....
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

patryk72
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 12 lip 2007, 22:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: patryk72 » czw, 21 sie 2008, 13:24

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w błąd.. Są tu bardziej doświadczeni ludzie...
:?

Julekmx2
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 317
Rejestracja: czw, 7 lut 2008, 11:16
Motocykl: kxf 250 08', YZ 125 sprzedam
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: Julekmx2 » czw, 21 sie 2008, 17:14

dobra, po czesci wasza racja że jak bloto to na przod moze być kiepsko... ale jeżeli mamy trumne i dośc pionowe lądowanie a na lądowaniu są dziury... dziś bylem na torze i jak kolega jeden stwierdzil ze tylko na tyl walic to 3 min później mial katapulte :lol: Sprawa jest prosta walac tylnym kolem w kant dziury wybija nam ten tyl na czym tracimy cenne setne sekundy a dwa może to sie źle skńczyć.
Ja tam sie juz nauczylem ze lece na przod, czasem na tyl ale sie od tego ratuje to zalezy jak sie wybije i open the gaz na ladowaniu i juz. ale jezeli jest wybicie bez ladowania na plaskie to czasem wole podciangac przod zeby walnąć tylem a jak taka chopka jest przed dochamowaniem do zakretu to wole leciec na przod bo latwiej zlapac koordynacje i dochamowac do zakretu.
obejrzyjcie sobie ten film z tego linka to moze zalapiecie oco mi chodzilo z katapulta
http://www.motox.com.pl/index.php?optio ... &Itemid=75

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: Grzechu_MX » ndz, 31 sie 2008, 16:51

Przykład z dzisiejszego treningu.

Jest sobie trumienka z wybranym środkiem, ma to długość ok 8-9 metrów,
dalej jest płasko(nie pod górkę ani z górki!)
wybiłem sie na wkręconej 4 i przeleciałem ok. 15m z lądowaniem na przednie koło
(nie było to pionowe lądowanie ale takie jak by sie lądowało na trumnie),

zawieszenie dobiło mnie odbiło i piekna widowiskowa gleba(na szczęście ze mną i moto wszystko ok)

Reasumując popełniłem bład nie ratujac sie gazem w powietrzu co zaskutkowało lądowaniem na przednie koło,
Jak bym wylądował na tylne koło to myślę ze wszystko było by ok.
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

SEBOOL
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 951
Rejestracja: ndz, 22 sty 2006, 10:12
Motocykl: CRF only
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wlkp.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: SEBOOL » ndz, 31 sie 2008, 20:57

Panowie mniej teorii a więcej orania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdr.
RS SERWIS

ToMGaN-
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 28
Rejestracja: pt, 15 sie 2008, 11:27
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: ToMGaN- » pn, 20 paź 2008, 13:52

nasze hopki mniej wiecej 75cm wysokosci sa tak zrobione ze ladujemy na płaskie ...jak puscisz gaz przed końcem hopki-lądujesz na przednie koło ,czego nie polecam.....jak bedziesz caly czas gaz w pyte-lądujesz na tylnim,co jest juz lepszym rozwiązaniem...jednak najlepsze wyjscie to przed hopką poprostu trzymać gaz w jednej pozycji...ani zeby nei przyspieszał ani hamował....lądujemy wtedy na 2 koła czego wogóle się nie odczuwa w porównaniu do w/w pozycji

predator
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 118
Rejestracja: czw, 6 lip 2006, 21:00
Motocykl: KTM SXF 250 '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kasinka Mała | Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: predator » pn, 20 paź 2008, 23:00

ToMGaN- pisze:nasze hopki mniej wiecej 75cm wysokosci sa tak zrobione ze ladujemy na płaskie ...jak puscisz gaz przed końcem hopki-lądujesz na przednie koło ,czego nie polecam.....jak bedziesz caly czas gaz w pyte-lądujesz na tylnim,co jest juz lepszym rozwiązaniem...jednak najlepsze wyjscie to przed hopką poprostu trzymać gaz w jednej pozycji...ani zeby nei przyspieszał ani hamował....lądujemy wtedy na 2 koła czego wogóle się nie odczuwa w porównaniu do w/w pozycji
To nie jest hopka , cos co ma 75 cm to mini garb - shit. Cos takiego najlepiej byloby na tylnim kole przeleciec (maksymalnie teoretycznie).

Zrobie podsumowanie:
Jesli sie laduje na wyrobiony zeskok (np trumny, czy doubla) i ma on nachylenie np 30 stopni, to minimalnie wczesniej przednie koło a pozniej tylne - oczywiscie i czy 2 sec przed ladowaniem gaz do oporu. Tak zeby moto zlapalo przyczepnosc.

Jesli ladujemy na CALKOWICIE PLASKA powierzchnie, powiedzmy mamy dropa, czy przelecielismy hope (mam na mysli 10 - 15m lot) to zawsze trzeba ladowac na tyl ZAWSZE z pełnym gazem - wtedy motor po pierwsze sciaga tyl do ziemi, przez co tył spada szybciej i pierwszy lapie ziemie. W powietrzu leci sie normalnie, tylko przygotowanym na wieksze boom ;) , wczesniej jednak dodajemy gaz zeby opadl ten tyl.

To chyba tyle ;)

Pozdro
Jest:
KTM SXF 250 '07
Była:
Yamaha YZ 125 '06

gimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 121
Rejestracja: czw, 27 mar 2008, 13:21
Motocykl: exc200
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Lądowanie na płaskim - rady i porady

Post autor: gimp » wt, 21 paź 2008, 10:46

predator pisze: To nie jest hopka , cos co ma 75 cm to mini garb - shit. Cos takiego najlepiej byloby na tylnim kole przeleciec (maksymalnie teoretycznie).

Zrobie podsumowanie:
Jesli sie laduje na wyrobiony zeskok (np trumny, czy doubla) i ma on nachylenie np 30 stopni, to minimalnie wczesniej przednie koło a pozniej tylne - oczywiscie i czy 2 sec przed ladowaniem gaz do oporu. Tak zeby moto zlapalo przyczepnosc.

Jesli ladujemy na CALKOWICIE PLASKA powierzchnie, powiedzmy mamy dropa, czy przelecielismy hope (mam na mysli 10 - 15m lot) to zawsze trzeba ladowac na tyl ZAWSZE z pełnym gazem - wtedy motor po pierwsze sciaga tyl do ziemi, przez co tył spada szybciej i pierwszy lapie ziemie. W powietrzu leci sie normalnie, tylko przygotowanym na wieksze boom ;) , wczesniej jednak dodajemy gaz zeby opadl ten tyl.

To chyba tyle ;)

Pozdro
Tak jak pisze "predator" nic dodać nic ując :mrgreen:
wolę być dobry w tym co robię niż najlepszym w tym co wiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”