Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » sob, 18 mar 2006, 22:09

Też słyszałęm ze na mistrzostwach świata zatrzymali psy na odciunku dojazdowym(chyba Sorberga,albo kogoś tam) i nie mógł dalej jechać.ALbo chyba tych dakarowców chyba w paryżu kiedyś Psy zatrzymały,to jest bezsensu to jest rajd!!U nas też nie jesteśmy mile widziani raczej przez mieszkańców(dziadek zycił laską,oblewają wodą,łopata też sie pojawiał) ,bo policja nawet nas nie próbuje gonić

#66
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 277
Rejestracja: ndz, 8 sty 2006, 10:43
Motocykl: Yamaha '08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: #66 » sob, 18 mar 2006, 22:53

Trzeba ludzi przyzwyczajic, dla nich to jest nowosc takie motocykle czy quady jezdzace po polach, lasach, rowach itp. Na początku mojej przygody z motocyklami crossowymi ludzie mieli pretensje ze hałasujemy, niszczymy lasy itp. Nawet ksiądz o nas w kazaniu wspomniał i nazwał motory jako" górskie pojazdy silnikowe". Na crossach jezdze juz 3 lata i teraz jest całkowity spokój, ludzie sie przyzwyczaili i nie ma ją juz pretensji.

Jaacc89
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 11 gru 2005, 15:04
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Jaacc89 » sob, 18 mar 2006, 23:57

Mi jeden sąsiad powiedział, że rozwiesi drut i łeb mi utnie i wybiegł do mnie z łopatą, masakra takich ludzi to do wariatkowa. :(Ale od roku już mam spokój, chyba się przyzwyczaił.

Autor tematu
IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » ndz, 19 mar 2006, 00:25

Ja pamiętam że jak jechałem w kolumnie było nas może z 6-7,jechaliśmy lasem wąską ścieżką ,nagle wyskakuje jakiś kolo z łopatą już miał się zamacznać żeby "zdmuchnać" tego pierwszego z kolumny ale w ostatniej chwili się powstrzymał ,całe szczęscie bo jak by w pierwszego zdmuchnął to by klilku poleciało (efekt domino)..Mam nadzieje że miasto Sulejówek przywyczai się do ryków motocykli :wink:

FIC
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 59
Rejestracja: sob, 26 lis 2005, 23:40
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: FIC » ndz, 19 mar 2006, 12:01

Ja kiedys prawie zaliczyłem rower składak jakis typ sie zdenerwował wyskoczył zza krzaka i rowerem we mnie rzucił :D przy duzej predkosci,mogło byc nie ciekawie całe szczescie nie trafił i zobaczył tylko tumany kurzu :D .Generalnie to norma ze nas nienawidzą,ja sie zawsze staram nie kuzyc,nie chałasowac jak przez jakąs wioske smigam co tez jest czasem niebezbieczne bo nawet takiej jazdy czesto ludzie nie tolerują (wolno jedziesz łatwiej czymś trafic :D ) .Nie mowie juz o ustawianiu belek czy gałezi na sciezkach lesnych (Połamałem tak przedni błotnik nie było czasu hamowac całe szczescie ze belka była juz wiekowa i sie połamała na amortyzatorach) Takie zagrania to norma w mojej okolicy.A i jeszcze zapomniałem, kopanie dołow za zakretami czy na prostych sciezkach tez jest standard (tyle ze jeszcze sie nie nauczyli ze moto przelatuje nad takimi przeszkodami :D gorzej jak zaczną inne pułapki wymyslac, boje sie rozwieszania drutow ale jeszcze sie całe szczescie osobiscie nie spotkałem z tym procederem.
CRF 450

zibicross
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: wt, 7 lut 2006, 13:47
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bulowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zibicross » ndz, 19 mar 2006, 13:09

Co wieś to obyczaj!!!U nas już większość ludzi nie zwraca na to uwagi!
Jedni twierdzą "lepiej niech jeżdżą niż mają ćpać" Drudzy zaś "szarlatany,warioty,samobójcy....etc" <tyczy sie to przedewszystkim starszyzny wiejskiej!!>
Zdania są zawsze podzielone!!
np. na naszej wiosce nie zostało już dużo otwartej przestrzeni!albo domy albo jakieś pola ciągle użytkowane! Większość ma pretensje do hałsu!! Ale ogólnie to spoczko jest!:)Zawsze można polatać po lesie!!Nie narzekam bo nie ma na co! A Z policją to rożnie bywa!!....oni zawsze są nieprzewidywalni!heh... Pozdrówka
MoTocroSS ruleZzZ...............:)

e-mail: zibiktm@o2.pl
gg: 8402699

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » ndz, 19 mar 2006, 19:27

u nas to normalnie masakra niedaleko mojej miejscowosci jest las, kiedys jezdzilo tam moze 2-3 motocykle teraz jezdzi okolo 15 w tym NIE ja. Polcja, lesnicy,ekolodzy czaja sie na nich. :evil: mnie kiedys lesniczy muwil ze mandat w wysokosci 3000zl + koszt lawety , a jak nie jestes pelnoletni to rodzice jeszcze kolegium. :( tak wiec jesli lesniczy prubuje cie zatrzymac to na milosc Boska nie zatrzymuj sie , tymbardziej jesli niemasz 18lat :!:
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Kaze
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1437
Rejestracja: sob, 1 paź 2005, 12:47
Motocykl: może kiedyś
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: "Miasto złą sławą owiane..."
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kaze » ndz, 19 mar 2006, 19:38

U mnie leśniczy jak mnie widzi to mi macha i sie uśmiecha :) Gdzie wy mieszkacie :wink: ?
but only the devil responded cause god wasn't there...

kotmx
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 800
Rejestracja: sob, 11 mar 2006, 10:50
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wójtowo / Lidzbark Warm.
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kotmx » ndz, 19 mar 2006, 20:05

Ja w Wójtowie 40km od Olsztyna a ci kolesie to w Ornecie, nadleśnictwo Taftowo :P
jest:
XR 200 R 83r
DT 80 93r supermoto --> no co? :D
cipkowóz (różowy komar :D)

fzr600 stunt

było:
YZ 426 01r--> porażka

kx 125 03r :)

Autor tematu
IGI CROSS
Stewart? Zmienia mi opony!
Stewart? Zmienia mi opony!
Posty: 1129
Rejestracja: wt, 15 lis 2005, 21:24
Motocykl: Yamaha YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: IGI CROSS » ndz, 19 mar 2006, 20:07

U mnie aż takich rzeczy nie robią leśnicy.Policja tez raczej nie ściga bo widzi ze nie ma szans,no chyba że ktoś zadzwoni ze skargą to wtedy coś próbują zdziałać poldkami :lol:

Motocross_Świebodzin
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 127
Rejestracja: czw, 1 wrz 2005, 22:12
Motocykl: Yz250f
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Lubuskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Motocross_Świebodzin » ndz, 19 mar 2006, 22:13

maradis pisze:A teraz policja nie tylko poldki ma :D, dadzą w eter do swoich kolegów że taki i taki motocykl koloru takiego :lol: z kierowcą motocykla ubranym tak...
I zrobią obławe i prędzej czy później złapią... :lol: Chociaż żeby lepiej nie łapali...
eh jak uciekniesz nie maja dowodów na ciebie a zawsze da sie im uciec u mnie gonitwa za ludzmi na crossach to standard a zdazaja sie przypadki ludzi zucajacych łopatami stojacych z młotkami itp .. nazekaja i donosza bo zazdroszcza
Yamaha Yz250f 06 - Zajebista Furaa:)
Yamaha Yz 125 99 - Remonty i remonty

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » ndz, 19 mar 2006, 22:24

u nas pyty maja dwa jeepy takie i jezdza po bezdrozach czasem ale to porazka odkrecasz max i niech wachaja spaliny :lol:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Zablokowany

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”