Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Awatar użytkownika
adas12
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Motocykl: CRF 450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Czy jazda po wsiach jest bezpieczna?

Post autor: adas12 » śr, 4 lis 2009, 17:02

no tak ale skoro to teren prywatny i wlascicielowi stacji nie przeszkadza to ze tam przyjechales to nie moga Ci nic zarzucic
byla Rm 250
byla RMZ 250
byla LTR 450
jest CRF 450

Awatar użytkownika
yamaha88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?

Post autor: yamaha88 » ndz, 8 lis 2009, 16:16

adas12 pisze:no tak ale skoro to teren prywatny i wlascicielowi stacji nie przeszkadza to ze tam przyjechales to nie moga Ci nic zarzucic
zgadzam sie ale policja do wszystkiego sie przyczepi :twisted:
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności...

Awatar użytkownika
Lionix
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: Husaberg FE 450, Yamaha FJ 1.2
Kontakt:

Post autor: Lionix » wt, 10 lis 2009, 16:42

Zawsze można podepchnąć te 30 metrów ;D i wtedy mogą ci obciągnąć :P

A u nas na wsi ludzie sie nie czepiają, bo:

-wieśniaki z rozprutymi (przewierconymi wiertłem do drewna rozmiar 8 ) wydechami w golfach hałasują bardziej
-właściwie to ja jedyny na osiedlu mam motor enduro, no i taki jeden kumpel ale on to nie pałuje po osiedlu :P reszta to ściganty albo skuterowcy :P
-nie pałuję, mam cichy wydech
-po polach wokół osiedla nikt nie chodzi, wiec jest luz i można odpierdalać :D :finga:
Aha, "pola" czyli polne drogi/leśne dróżki

ten co jeździ komuś po uprawach, to dla mnie jest debilem i takich trzeba tępić- tylko niestety rolnicy wrzucają wszystkich do jednego wora :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej

Post autor: Enduras93 » ndz, 29 lis 2009, 20:13

mój motor jest baardzo głośny i nieraz widzę jakiś bucków wieśniaków którzy mi się odgrażają jak siedzą na ciągniku :lol: ale nie jestem ham i jak ktoś ma zasiane pole to mu nie jeżdzę po tym. a tak ogólnie to u mnie nie ma problmu z terenem a jeżdże głównie po polnych drogach ( po obu stronach drogi zaorane pola, a na drodze wielkiee ślady po kołach ciągnika :finga: ) hehe :mrgreen:
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P

Awatar użytkownika
piotrek20060
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: Sv 1000N '07, Crf 450' 06

Post autor: piotrek20060 » ndz, 29 lis 2009, 21:33

Erda pisze:2 dni temu złapała mnie policja jak tankowałem na stacji,zwinęli mnie na komendę i wlepili mandat w wysokości 450 zł za:brak dokumentów podczas kontroli 50 zł brak kategorii A 350zl pojazd niedopuszczony do ruchu to 50 zł.To są minimalne stawki według taryfikatora,dali mi je bo ich prosiłem o to a mogło się skończyć na sumie 1500zl max.Wiejec bym dostał gdybym nie miał prawka.
Nigdy w życiu nie przyjął bym takiego mandatu!!! Po 1 tankowałeś pojazd więc nie był on w ruchu! Po 2 na motocykl typu cross nie potrzebujesz prawa jazdy, a poza tym motocykl nie posiada homologacji więc nie potrzebujesz ubezpieczenia bo w końcu służy on do jazdy po torach itp. a nie po publicznych drogach! Po 3 stacja paliw jest własnością prywatną więc nawet jeśli już uznali by, że musisz mieć prawko to i tak na terenie prywatnym możesz jeździć bez...Kurde szkoda mi Ciebie no, ale jak widzisz nieznajomość przepisów szkodzi. A swoją drogą trafiłeś na "ambitnych" policjantów.

Awatar użytkownika
Enduras93
Mistrz prostej
Mistrz prostej

Post autor: Enduras93 » pn, 30 lis 2009, 16:58

piotrek20060 pisze:
Erda pisze:2 dni temu złapała mnie policja jak tankowałem na stacji,zwinęli mnie na komendę i wlepili mandat w wysokości 450 zł za:brak dokumentów podczas kontroli 50 zł brak kategorii A 350zl pojazd niedopuszczony do ruchu to 50 zł.To są minimalne stawki według taryfikatora,dali mi je bo ich prosiłem o to a mogło się skończyć na sumie 1500zl max.Wiejec bym dostał gdybym nie miał prawka.
Nigdy w życiu nie przyjął bym takiego mandatu!!! Po 1 tankowałeś pojazd więc nie był on w ruchu! Po 2 na motocykl typu cross nie potrzebujesz prawa jazdy, a poza tym motocykl nie posiada homologacji więc nie potrzebujesz ubezpieczenia bo w końcu służy on do jazdy po torach itp. a nie po publicznych drogach! Po 3 stacja paliw jest własnością prywatną więc nawet jeśli już uznali by, że musisz mieć prawko to i tak na terenie prywatnym możesz jeździć bez...Kurde szkoda mi Ciebie no, ale jak widzisz nieznajomość przepisów szkodzi. A swoją drogą trafiłeś na "ambitnych" policjantów.
święta racja :!: mogłbyś im odmówić otzrymania tego mandatu :!: byłeś w końcu na terenie, własności prywatnej, to jest stacji beznzynowej. ta cała policja sie powinna zająć złodzijami i gwałcicielami i nie ścigać chłopaczków, takich jak ja i Wy którzy chcą sobie trochę pośmigać dla przyjemności :!: :twisted:
Ostatnio zmieniony pn, 30 lis 2009, 23:57 przez Enduras93, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie:yamaha dt 125
W przyszłości: ? ? ? ? ? :P

Awatar użytkownika
Jasiu88
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Motocykl: CR 250
Kontakt:

Post autor: Jasiu88 » pn, 30 lis 2009, 18:20

Jak widać w nie których przypadkach znajomość przepisów bardzo sie przydaje...

Awatar użytkownika
mały
VIP
VIP
Motocykl: Yamaha YZ250F '18

Post autor: mały » wt, 1 gru 2009, 17:00

Teraz panowie spójrzcie na tytuł tematu. Chyba nieco schodzicie z głównego nurtu. Temat zamykam bo został już chyba wyczerpany - każdy kolejny post nie wnosi niczego nowego, a już tym bardziej niczego dobrego. Poźniej zrobię tu porządek.
PS. Enduras93 ledwo pojawileś się na forum, a już zdążyłeś opanować połówę tematów pisząc... jakby to delikatnie określić... niskowartościowe posty.

Zablokowany

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”