Frustracje beginnera

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
sarapetite6
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 15 lis 2018, 12:47
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Frustracje beginnera

Post autor: sarapetite6 » czw, 15 lis 2018, 12:51

Polka pisze:
pn, 5 lis 2018, 16:03
Staram się jak mogę. Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale nie nie wiem co mogę bardziej a co nie. Filmiki na YT są mega inspirujące tylko na nich wszystko wygląda łatwo, a przełożenie tego na praktykę często nie wychodzi cdg paris transfer. Kompana mam - też się uczy, choć więcej ma praktyki za sobą i radzi sobie duuużo lepiej. To on mnie zbierał ze skały na której się rozpłaszczyłam :D

Mam takie wrażenie, że właśnie ten balans jest kluczem i też wyczucie gazu (ile i kiedy dodać lub odjąć). Ale po jakim czasie się to osiąga??? Jak długo się to wytrenowuje żeby ten balans i gaz poczuć?? Czy po tych kilkunastu godzinach nie powinnam już w miarę balansować? Czy może to raczej setki godzin zanim się zacznie trzymać tą równowagę i wyczucie?
Musimy wytrwać, upewnić się, że osiągniemy swój cel, nawet jeśli nie jest to łatwe.

Awatar użytkownika
Autor tematu
Polka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 31 gru 2017, 15:00
Motocykl: Yamaha YZ 250F '07
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Spain
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Frustracje beginnera

Post autor: Polka » sob, 17 lis 2018, 20:40

Otóż to :)

Dodano po 37 minutach 30 sekundach:
ale my tu gadu gadu a ja od kiedy się tu zaczęłam wyżalać to na trenieng poszłam dopiero w czwartek. Przejdę do podsumowania od razu 8-)
- czwartek - ślizgi zaliczone!
- piątek - 360 zaliczone! nie jeden raz, żeby nie było że niechcący ;)
- sobota - kamienie i rzeczka (do pół koła) zaliczone!

Jaram się moi drodzy! Uśmiech nie schodzi mi z japki! Tylko niektórzy są lekko wkurzeni, że oni musieli tyle ćwiczyć, a ja w dwa dni takie rzeczy ;)

Niesamowite, jak można zupełnie niespodziewanie zrobić krok do przodu, nawet nie ćwicząc danej rzeczy. Po prostu zaczęłam to robić, co sprawia, że jednak wiara rośnie!

...Chciałam dodać fotkę mojego pełnego kółka ale chyba nie umiem tu dodawać zdjęć...

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Frustracje beginnera

Post autor: kris514 » sob, 17 lis 2018, 22:39

Dodajesz na imgur lub inny hosting zdjęć w wklejasz tutaj jako nawias kwadratowy IMG nawias kwadratowy tutaj link potem nawias kwadratowy /IMG i nawias kwadratowy
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Soprano44
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 1 cze 2019, 23:38
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Frustracje beginnera

Post autor: Soprano44 » sob, 1 cze 2019, 23:40

Martin KTM pisze:
pn, 5 lis 2018, 16:36
Czy dobrze Cię zrozumiałem? Masz problemy z wagą motocykla, problemy z odpalaniem, balansem itd, a pchasz się w ciężki teren? Co masz na myśli mówiąc głęboki piach i skałki? Rany, krew, siniaki? Co Ty robisz? :doh:
Mogłaś zacząć od lekkiego motocykla dwusuwowego, ale skoro kupiłaś 250 4T to trzeba spróbować sobie z nim poradzić (swoją drogą są to wdzięczne i łagodne maszyny, więc powinnaś dać radę).
Bierz motor na ŁĄKĘ, zrób sobie slalom i ósemkę. Ćwicz podstawowe elementy, wolne skręcanie, łagodne zmiany biegów, jazdę na stojąco i skręcanie podczas jazdy na stojąco, hamowanie obydwoma hamulcami. Z czasem staraj się robić to wszystko szybciej.

Jakie masz akcesoria ochronne?

https://www.youtube.com/watch?v=bLzFXpOuGLE

Posłuchaj Pana Wójcika.


EDIT:

Czujesz, że jesteś przygotowana fizycznie? Jeżeli masz braki w kondycji i sile fizycznej to też wpływa na pewność jazdy.
To jest cudowne!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”