Kawasaki KXF 250 mała moc

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
gienekk121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 29 wrz 2016, 17:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kawasaki KXF 250 mała moc

Post autor: gienekk121 » czw, 29 wrz 2016, 20:34

Witam jestem nowy na tym forum.
Mam problem z moją kawą kxf 250 z 2004 roku. Motocykl kupiłem jako uszkodzony, palił jeździł ale nie miał mocy na pierwszym biegu z gazu ledwo szedł na koło i do tego słaba kompresja a więc pomyślałem że skończył się tłok zrzuciłem górę cylinder do pomiarów okazało się że miał stożek różnica 0.04 mm między górą a dołem oczywiście tam gdzie pracuje był wykonany pomiar. selekcja c więc cylinder na śmietnik. kupiłem nowy big bore 300 zamontowałem i jest trochę lepiej 1 i 2 pójdzie na koło ale dalej ma małą moc. wykręcałem odprężnik i to samo. mam też wrażenie że spod korka na deklu w którym widać znaki do ustawiania rozrządu itp syczy powietrze ale raczej jak przyłożę rękę to tak jakby zasysało do środka (korek ma kreskę tak jakby mikro pęknięcie ale wątpię że to jest to). Rozrząd ustawiony tak jak manual zaleca, luz zaworowy mieści się również w serwisowych wymiarach.

Proszę o pomoc
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kawasaki KXF 250 mała moc

Post autor: solaris » czw, 29 wrz 2016, 22:43

Zerknij na tłumik. Wymień wate może jest zapchany bądź rozsypal się ze starości.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Kawasaki KXF 250 mała moc

Post autor: wicherek666 » pt, 30 wrz 2016, 00:03

Myślisz że korbowód podoła 300cc :D Kawy miewają kapryśne i kiepskie zawory, warto się temu przyjrzeć. Jeśli chcesz sprawdzić czy w okienku mamy do czynienia z lewym powietrzem, zbadaj jego okolicę np. zapalniczką. Obserwuj płomień.

Autor tematu
gienekk121
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 29 wrz 2016, 17:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kawasaki KXF 250 mała moc

Post autor: gienekk121 » pt, 30 wrz 2016, 08:43

Sprawdzę ten tłumik. Korba nowa wiseco mówisz że któryś może być nieszczelny ? Da się sprawdzić bez rozbierania góry ? Ok też zbadam tą zapalniczki
Dzięki :-) wieczorem dam znać co zauważyłem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”