Kiedy zacząć uprawiać motocross?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
mx forever
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 58
Rejestracja: ndz, 2 lis 2008, 19:07
Motocykl: yamaha yz250f 06r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Zambrów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kiedy zacząć uprawiać motocross?

Post autor: mx forever » wt, 16 gru 2008, 22:20

ja mam 15 lat i robie to 100% for fun.Motox to sport bardzo rozwojowy i naprawde od kiedy zacząlem jezdzic to wszstko jest ze mna lepiej niesiedze godzinami przed kompem,nietrace czasu na niewiadomo co tylko ucze sie a jak mam wolne to moto.Niestety powoli sie wypalam jesli chodzi o jazdy po lesie bo do toru to mam spooory kawalek.Zachecam wszstkich do jezdzenia.to ze jest za pózno na sukcesy nie oznacza ze bedzie to wam dawalo mniej pzyjemnosci.Poza tym w polsce poziom nie jest za wysoki i osiąganie sukcesów w wieku 15 lat to zadna przeszkoda.Starczy miec bogatych rodziców ktorym zalezy na twoim rozwoju.Poozdro
Lubi zapier*alać :D

Marcin Honda250
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 14 gru 2008, 15:49
Motocykl: Honda CR 250r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kiedy zacząć uprawiać motocross?

Post autor: Marcin Honda250 » wt, 16 gru 2008, 23:34

Eryk biegaj 3 razy w tygodniu, zacznij od 30min truchtu, tempo takie żebyś mógł w miarę swobodnie oddychać, tak rób przez 3-4 tyg to da Ci ogólne rozbieganie, wzmocni układ krwionośny, mięśniowy i stawowy, po tym okresie 2 razy rób bieg ciągły około 40min, a w środku interwał(odcinki spokojnego biegu przeplatane ze sprintami), zacznij od 2min30sek truchtu i 30 sek sprintu( całkowity czas treningu 30min), wraz ze wzrostem kondycji wydłużaj o 15 sek czas sprintu do około 1min,30sek, potem moeże spróbować skrócić czas truchtu, kombinacji jest wiele pobiegasz , wyczujesz własny organizm i będzie sobie sam dopasowywał rodzaj treningu.Jeżeli chodzi o ćwiczenia siłowe, standarem jest trenowanie 3 razy w tygodniu, wydaje mi się że pod kątem motocrossu najodpowiedniejszy będzie trening wytrzymałóściowy(ilość powtóżeń w serii powyżej 12), postaraj się nie robić już nóg na siłowni więcej jak raz.Przykładowo możesz podzielić sobie Pon: klatka , biceps, Śr: barki, triceps Pt: Plecy , nogi ; biegasz :wt,czw,sob.Basen można wpleść np we wtorek i czwartek wieczorem, nie możesz zapomnieć też o tym , że organizm musi się zregenerować po treningu, żebyś się przysłowiowo nie zajeździł, bo wtedy więcej szkody niż pożytku będzie.Możesz ćwiczyć na siłowni metodą obwodu , czyli ustawić sobie jakąś ilość ćwiczeń (np 10-12) i w ciągu minuty wykonywać jak największą ilość powtórzeń, przerwy między ćwiczeniami do 30sek. czasy są umowne sam je dobierasz w zależności od tego jak się czujesz w danym treningu. Metoda ćwiczenia własnym ciałem są ogólnie znane wszystkim, pompki, podciąganie na drążku , przysiady, opuszczanie na poręczach, możesz to wykonywać w domu bądź na siłowni. Czytałem książkę Francuza ,który to uporządkował i stworzył system, ćwiczyłem tak i daje rezultaty. jak będziesz chciał to Ci opiszę dokładniej tę metode. Mieszkam i w Giżycki i Braniewie,w okolicach braniewa nie ma toru ale jest odgroma dróg w lasach gdzie można pojeździć , jeżdziłem trochę uazem po tych terenah i daje rade. Te sposposoby treningowe co opisałem sam sprawdziłem na sobie i dawały rezultaty, nie koniecznie kopiowanie przez ciebie da ten sam efekt, musisz próbować.
NO RISK NO FUN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”