Kiedy zacząć uprawiać motocross?

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
Autor tematu
dj_george
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 27 sty 2006, 20:44
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Kiedy zacząć uprawiać motocross?

Post autor: dj_george » pt, 27 sty 2006, 20:50

witam! pochodze z Głogowa jak wiekszosci wiadomo jest tu jeden z najtrudniejszych torów motocrossowych w Europie... oczywiscie naturalnych... Od małego chodzilem na zawody, kręciło mnie to, zalapalem mozna pwoiedziec bakcyla! Zapisałem sie do Automobilklubu w Głogowie lecz w nieodpowiednim momencie poniewaz klub przechodził i przechdozi trudne sytuacje fonansowe, jedynym rozwiazaniem bylo kupienie własnego motoru Oczywiscie mam kochających rodzicow i dobrych ale na zakup nowego czy nawet uzywanego motoru nie było ich stac... mam teraz skonczone 18 lat a w czerwcu wyjezdzam za granice do rodziny... bede tam pracowal mam zamiar kupic motor ale dreczy mnie jedno pytanie... Czy na uprawianie tego sportu nie jest juz za pozno by osiagac jakies wynik? dodam ze przez 3 lata jezdzilem wyczynowo na BMX - ie byc moze to w czym pomoze...
Bardzo prosze was o pomoc i pozdrawiam!!!

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Isbi » pt, 27 sty 2006, 21:38

hmm.... mysle ze jak bedziesz dobry a z bmx napewno duzo wezmiesz to nie jest za pozno 8) chyba ze chcesz na jakies MP i na pierwsze miejsca to nie wiem :roll:
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

Xeo
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 335
Rejestracja: śr, 23 lut 2005, 21:41
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Xeo » pt, 27 sty 2006, 21:42

To chłopie przestań się zadręczać bo wiek masz nawet niezły i przy treningu i wielu wyrzeczeniach można wiele osiągnąć,bo przecież mawiają że "TRENING CZYNI MISTRZA" ja jestem dopiero początkujący(jeżdże jeden sezon)a już weteran :lol: i co ja mam powiedzieć??
Brak Domeny alternatywny adres http://mx.sq.pl

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: zielorz » pt, 27 sty 2006, 23:26

przeciez nie musisz odrazu odnosic sukcesow, a nie fajnie tak dla siebie pojezdzic poprostu lubisz to i jezdzisz ?

pozdro

maverick
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 132
Rejestracja: ndz, 13 lut 2005, 18:15
Motocykl: CRF250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maverick » sob, 28 sty 2006, 11:44

ja mam ile mam i robie to dla siebie 8)
do tego 14kg spadło od kiedy smigam na MX i dwa złamania :D

Gość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Gość » sob, 28 sty 2006, 21:31

maverick pisze:ja mam ile mam i robie to dla siebie 8)
do tego 14kg spadło od kiedy smigam na MX i dwa złamania :D
hmmm ta pierwsza linijka jaka napisales jest ok ale ta druga nie wiem co masz tym na mysli...;/ chcesz kogos zniechecic do uprawiania tego sportu czy jak ?;/ kazdy kto chce uprawiac MX wie w co sie pakuje i nie musisz tego uswiadamiac innym... pozdrawiam

Gość
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Gość » sob, 28 sty 2006, 21:35

acha i jescze jedno jesli ci tak zalezy na mowieniu jakie kontuzje przeszedles moze zaloz nowy temat KONTUZJE?;/

maverick
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 132
Rejestracja: ndz, 13 lut 2005, 18:15
Motocykl: CRF250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: maverick » ndz, 29 sty 2006, 09:37

Co do uświadamiania innym w co się pakują to się grubo mylisz :lol:
gdyż uswiadamianie innym skutków to jedno ale najwazniejesze jest uswiadamianie innym zachowań na torze w czasie jazdy :evil:
Jeżdze z amatorami bo jestem nim ale jakie cyrki odchodza na torach to mozna by litanie napisac (od jazdy pod prad, po debilne zapier.... po padoku serwisowym).

Moja kontuzja to specyficzna sprawa która tylko daje ogromne powody do refleksji dla innych nie dla mnie :twisted: gdyz nie ja jestem winien :wink:
Ale fakt o tym bedzie inny post a raczej artykuł o zachowaniach na torze i imprezach masowych z tego tytulu ze powoli wymyka sie z pod kontroli zachowanie niektórych uczestników.

Awatar użytkownika
lulek001
Moderator
Moderator
Posty: 278
Rejestracja: sob, 19 lut 2005, 13:16
Motocykl: CRF 250 R 2009
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: lulek001 » ndz, 29 sty 2006, 10:12

Moim zdaniem, jak chcesz jeździć, to w ogóle się nie zasataniawiaj, tylko kupuj maszynę i śmigaj. Sukcesy nie są ważne. Samo uczucie jazdy i ścigania się z innymi jest bardzo fajne. Po BMX będzie Ci na pewno łatwiej. Mamy kolegę Huberta (ok. 23 lat, jeździ downhill) w Sochaczewie, który w zasadzie nigdy wcześniej nie jeździł na motorze, a dostał do potrenowania YZ125 i YZ426F i wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Wyglądało jakby urodził się z motorem. Pozycja ciała, ruchy, szeroko łokcie, pochylanie na zakrętach - wszystko miał już wyuczone. Od razu szybko zaczął jeździć. Tak jak on jeździł na pierwszym treningu, to inni uczą się ok. 1 roku. Oczywiście nie skakał.
Myśle, że wiek 18 lat, to może być odrobinę za późno na odnoszenie sukcesów, ale mogę się mylić. Z tego co widzę, to ludzie zaczynają najcześciej w wieku 12-14 lat (niektórzy jescze wcześniej), żeby mieć sukcesy. Ale trzeba trenować regularnie i najlepiej z dobrym trenerem oraz zawodnikami. W Głogowie pewnie nie ma z tym problemu.
Nikasil.pl

Autor tematu
dj_george
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: pt, 27 sty 2006, 20:44
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: dj_george » ndz, 29 sty 2006, 11:31

Bardzo dziekuje wszystkim za wypowiedzi! Obiecuje ze jak tylko wroce z Hiszpanii umieszcze fotke z nowym motocyklem!;] oraz bede informowal czy robie jakies postępy!:P pozdrawiam!!!

Cypek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 20:37
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: MWS
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Cypek » pn, 30 sty 2006, 20:54

nowy motorek to nie wszystko, jeszcze musisz miec od kogo sie uczyc. Warunek - ta osoba musi nauczyc Cie poprawnej techniki aby moc szkolic predkosc a nie ciagle powielac bledy i marnowac czas. jak masz 18 lat to mistrz swiata z Ciebie nie bedzie ale, przy duzym nakladzie kasy, wielkim samozaparciu, hektolitrow potu i dobrym trenerze bedzie z Ciebie rider niemalze PRO : )

<moze wkoncu siade do ksiazek, jutro 3 egzaminy mam, a oprocz postowaniu an forum nicnie robie>
...Behemoth keeps me alive...

To.mek
VIP
VIP
Posty: 1067
Rejestracja: pt, 4 lis 2005, 22:56
Motocykl: RM 125 K8, WR 450 K7
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myszków-okolice Częstochowy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: To.mek » pn, 30 sty 2006, 21:25

Muszę powiedzieć że po jeździe z lepszym od siebie umiejętności znacząco rosną :D Ja po pierwszym wyjeździe z kolegą który bardzo dobrze jeździ od razu wyczułem różnicę. Na prawdę! Jazda z kimś lepszym od siebie bardzo dużo daje, zwłaszcza wtedy kiedy dopiero się uczymy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”