2T i najazd na chope, rampe

Zadaj pytania i zobacz wskazówki dotyczące techniki jazdy. Porozmawiaj o szkole Marcina Wójcika.
vajda
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 251
Rejestracja: czw, 10 maja 2007, 17:05
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: vajda » pt, 11 maja 2007, 21:38

przeczytalem jedynie pytanie i bez wypowiedzi innych powiem ze ja najezdzam z rownym gazem po czym w locie odejmuje go do polowy (ktm 250 2t). lece na przod = redukcja biegu i duzo gazu; lece na tyl = tylni hamulec
zazwyczaj mnie wyrzuca rowno takze znajdzie sie i czas by swobodnie wylamac motor.
elo elo YZ 4 5 0

Wafel
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 31
Rejestracja: czw, 19 lip 2007, 10:34
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Wafel » pt, 3 sie 2007, 23:59

Moim zdaniem zalezy od skoku. Ja mam u Siebie skoczek mini mini wysokosc skoku ok 1,5m a dlugos 2,5-3m Urwisko. Nieraz najezdzam na siedzaca ale to trzeba miec wyczucie. Wylatuje ze skoku na siedzaca lece na swiece wciskam sprzeglo i hamulec i juz wszystko pod kontrola ale gaz trzymam zazwyczaj do kiedy przednie kolo nie bedzie w powietrzu. Pozdrawiam
Honda CRF250R 2007r.

MKS " Zjednoczeni" Stryków

klamer112
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 318
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 19:15
Motocykl: SX250 1997
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Dukla
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: klamer112 » sob, 4 sie 2007, 09:39

Ja mam na torze dwa rodzaje hopek i na jednej najeżdzam na pełnej piździe i dopiero po wyskoku odejmuje gazu a na drugiej musze praktycznie wylecieć bez gazu ... wszystko zalezy od najazdu , od moto i od ustawienia ciała ... nie ma tutaj zasady

krisso76
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: śr, 4 kwie 2007, 22:22
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: krisso76 » wt, 21 sie 2007, 22:50

cross-demons pisze:Głównie chodzi o ułożenie ciała na najeździe i można wyskakiwać z odkręconym gazem, ja nauczyłem się na rampie bo tam trzeba z gazem najeżdżać szczególnie jak się skacze z kickera, a na torze mamy taką trumnę ok 25 metrów i normalnie latałem na średniej 4, raz jak były kałuże i nie szło się napędzać przejeżdżałem przez nie powoli na 3 i potem niedaleko przed najazdem gaz na maxa do końca najazdu i tak samo dolatywałem, kwestia wyczucia tylko próbuj powoli coraz więcej gazu a nie od razu na maxa bo wtedy rzeczywiście może być świeca.
czyli bez gazu w 2t tez da rade ( bo u mnie wszyscy smgaja na 4T) i mnie opier... ze skacze bez gazu .... i dlatego tak słabo - niestety doszedłem dopiero do 2 biuegu .... ale to 1 sezon i mam troche cykora....

karas56
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: wt, 31 lip 2007, 20:34
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: karas56 » pt, 31 sie 2007, 16:29

ja najezdzam zawsze rownym gazem (2T) i zawsze staram sie najechac dynamicznie, szybko i przygotowany do skoku. trzeba sie ustawic na srodku motocykla i isc z gazem tak aby motor lekko ciagnal ale nie za mocno bo wtedy lecisz na tylne kolo. ot cala filozofia reszta idzie dosc intuicyjnie
na dobry poczatek cr125

patryk72
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 125
Rejestracja: czw, 12 lip 2007, 22:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: 2T i najazd na chope, rampe

Post autor: patryk72 » czw, 8 maja 2008, 15:00

A jak ja skacze to najeżdżam na hopke na jakies 3/5 gazu i z metr przed skokiem lekko szczekne gazem w locie nic nie robie.. oczywiscie kolana trzymaja moto.. i ciezar na srodku

Gacolek
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: ndz, 3 lut 2008, 17:35
Motocykl: KTM EXC 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: 2T i najazd na chope, rampe

Post autor: Gacolek » ndz, 31 sie 2008, 17:03

Ja swoim execiem dodaje gazu troche na wyskoku tzn nie pozwalam wjechać bez gazu bo raz tak pojechałem i nie ciekawie sie skonczyło dla mojej lampy i błotnika heheh xD
KTM EXC 125

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika Jazdy/ Szkoła”